Mě se to jako cyklistce krajně nezamlouvá, tím, že sesednu, táhnu to kolo se dostávám do jistého časového presu, kdy už dávno nesvítí zelená (ta na některých přechodech svítí snad jen několik sekund) a ty auta už mi stojí za zadkem, řidiči hází rukama, ať si laskavě pohnu... když ten přechod v mžiku přejedu, i když se to nemá a nebrzdím provoz přijde mi to teda pro obě strany lepší....
Divím se, že tolik lidí to kapacitně zvládne. Tolik úkonů naráz a ještě v určitém časovém úseku? To jsou nějací divní. A ještě dodržovat zákon a pravidla? Lidi, lidi, že vám ty výmluvy nejsou někdy trapné. To už není ani vtipné 😂.
Musím Seznamu poděkovat. Kdysi mě jeho neobjektivní amatérský fanatismus vůči AI vytáčel (neobjektivnost článků stranou, technická plytkost taky, ale především z etického hlediska), ale tento článek mi docela zlepšil náladu (tedy hlavně jeho ukázky). Proces učení kreslení a malování u člověka probíhá jinak než u strojového učení a ten proces se právě otiskne do těch děl. To jde ve výše zmíněné galerii tak moc vidět. AI výtvory netvoří lidé se vztahem k umění, k barvám, ke kreslení, k estetice a k focení. Jde o určitou sortu lidí, která má pár generických nápadů, kterým nevadí, že AI vyplivne věc, která se v přísunu tisíců dalších podobných obrazů ztratí. Je to jenom hračka, která na chvilku nesmysluplně zabaví. Jenom je smutná ta módní vlna kolem toho a kolik se na to nalepí lidí bez hlubšího zamyšlení.
Vždycky mě fascinuje, jak se s ateistama shodneme, protože ateisti něvěří ve stejné nesmysly, v jaké něvěříme ani my, křesťané. Ale ateisti to většinou netuší a dobývají se do otevřených dvěří. Víra v Boha s těma vašima pohádkama prostě nemá nic moc společného. :)
Hele, tak znovu a jednodušeji, co jsem chtěla říct mým původním komentářem. 😄 Každý by si měl věřit, v co chce. Ježíšek, Bůh v jedné, či jiné podobě. CO je pravá víra? Zeptám se křesťana, tak to bude to jeho, stejně jako hinduisty, džinisty atd. A stejně tak by každý měl respektovat nárok toho druhého na "jeho" pravou víru. NIkdo není lepší ani lepší. Pro někoho je směšný Bůh, pro někoho Ježíšek. To je pointa. 🙄
Aneb když někoho mine pointa a ztratí se za obzorem 😄. Tak jasně. Vyskytuje se v příbězích napsaných lidmi, kde se vyskytují kouzelné neexistující bytosti, konají se kouzla, která nejsou v reálném světě možná, a hlavním poselstvím je, aby lidé nezlobili. Mně to přijde jako pohádka ¯\_(ツ)_/¯. My jediné pravé víry víme, že musíme o Vánocích oslavovat boha Koledu! 😄
Právě proto, že jsme slavili Vánoce jako narození Ježíše Krista, tak jsme nechápali, jak z toho může někdo dělat takovou legrační pohádkovou bytost.
A my správní pohani jsme nikdy kolem správně pohanského stromku nechápali, jak z toho někdo může dělat oslavu narození takové pohádkové postavy. (Příklad podobné empatie vůči jiným názorům jako původní komentář 😄)
Snad dopadl lépe než náš. Ještě když nebyli tak známí, tak jsme si u nich nechali udělat dort (mimochodem úplně stejný jako tento vzhledem k "rozmanitosti" jejich výtvorů). Dopadlo to tak, že v dortu byl ukázkový zákalec/brousek, takže dort putoval celý do koše. Nechtěli nám věřit, že je to možné (vlastně nikdo netušil, co to je). A jako kompenzaci nám nabídli jeden malý dortík a kávu zdarma za dort za tisícovku. Vzhledem k tomu, že jsme byli stálí zákazníci, když začínali, tak to zanechalo lehce hořkou pachuť a averzi k tomuto podniku. Tudíž, byť fandím každému podniku z FM, tak u tohoto článku bohužel nemohu.
Vidite a ja kdyz vidim peknou mladou holku, ale potetovanou, tak si reknu skoda. Bohuzel lidska kuze neni platno u ktereho se hodnota s dobou zvysuje, ale naopak s pribyvajicimi vraskami a ztracejici se elasticitou takove maluvky jsou az k smichu. Barevny sarpej jestli se chapeme.
Smysluplne plasticke operace jsou - po nehode, po nemoci. Ale musi to mit duvod. Pichat si jednoznacne prokazany jed do cela, do rtu, zadku, to muze udelat opravdu jen magor.
Některé tyhle malůvky jsou osobitým výtvorem (obrazem) tatéra a že jsou k Vám smíchu? No a. K smíchu může být spoustu věcí na lidech, ale to neznamená, že na někoho přenáším své standardy a estetická očekávání. Na internetu jsem četla rozhovor s babičkou v cca 70 letech, která měla potetovanou velkou část těla a ptali se jí, jak to s tetování má teď, když zestárla. Jenom se tomu smála a říkala, že v jejím věku se tady tím fakt netrápí, a za to radost z těch tetování to vážně stálo.
K tomu celkovému odsuzování někoho, protože přistoupí ke zkrášlovacím procedurám - než někomu budu nedávat do magorů a soutěžit o zlatého bludišťáka v netoleranci a omezenosti, zkusila bych se nejdříve zeptat, proč někdo tu potřebu má. Ona se nevzala jen tak odnikud. Výchova, neustálé tlačení do standardů krásy, mužská pozornost zaměřená na vzhled a milión dalších faktorů, které na člověka tlačí, může udělat hodně. Nemusí to být zrovna "magor", může to být inteligentní člověk, který má problémy, které se snaží řešit takto. A tyto faktory nevymizí, když někoho poklepu po rameni s tím, ať si váží sám sebe a že přece záleží na vnitřní kráse. 🤦
A to myslíte vážně? Zastávat se řidičky která zabila, neposkytla pomoc a ujela. Blekotat něco o 70 letech, že není zdravý rozum a cyklostezce která tam není. Jsem ještě starší a jezdím na kole každý den. Autem taky, prakticky denně, najeto hodně přes 1 mil. km. po celé Eu. včetně hlavních měst. A vy tu budete něco kvákat o zdravém rozumu, bo 70 roků. Běžte se vycpat pane
"moralisto".
Je vědecky dokázáno, že každému se s věkem zhoršují kognitivní funkce. Po 70 letech je ta deteriorace velmi výrazná, lidé zkrátka nedokáží tak reagovat, nemají natolik funkční rovnováhu, rychlost úsudku, vyhodnocení situace. atd. Bylo i prokázáno, že dramaticky klesne odhad rychlosti a odhad vzdálenosti (náš mozek zkrátka přesluhuje). Další přitěžující okolností bohužel je to, že klesá sebereflexe vůči vlastním schopnostem, a to z mnoha důvodů. Takže ano, zdravý rozum je to, že lidé v určitém věku by neměli takto riskovat, byť jsou výjimky jako u všeho. Dalším faktorem je to, že vzhledem k procentuálnímu zastoupení je vyšší riziko nehody (včetně vyššího rizika smrťáků). Náš systém je tomu přizpůsobený, viz slevy na hromadnou dopravu. Jasně, jet po cyklostezce určené pro cyklisty nikdo starým lidem nebere, ale doopravdy u tohoto případu neznáme všechny okolnosti. Na druhou stranu by mělo být samozřejmé sraženému člověku pomoci.
Zajímalo by mne jak to mají se spisovnou češtinou na Moravě a ještě hůř v Ostravě,to musí být pro ty učitele masakr.
Na výšce jsem jako někdo z Ostravska uměla češtinu nejlépe - a snad jako jediná spisovnou češtinou mluvila ¯\_(ツ)_/¯. Především lidé ze Středních Čech se u různých přednášek a referátů nedali moc poslouchat. Záhadným způsobem komolili i anatomické výrazy.
V čem vám ten článek přijde "hýkavý"? Podle mne je dobré ukázat, co existuje a co to umí. Jinak budou pak zase lidé překvapení, že nějaká fotka není ve skutečnosti fotka, ale AI vygenerovaný snímek. Nevědomost nikomu nepomůže.
Upřímně, těchto x článků vyznívá spíše jako adorace strojového učení než nějaké šíření povědomí. Jsou to návody, jak si hrát v programu. Nenaučí nás kromě toho jediného nic... Možná kdyby byly váhy trochu vyváženější ve prospěch kritiky vývojářů a těchto postupů, tak bych podobnou obranu brala. Takhle mi akorát přijde, že lidi, co v životě neměli snahu se něco naučit ala fotografie nebo malování, jsou nadšení jako děti s novou hračkou, že to oni už umí taky. Přidejme si k tomu fakt, že ty články jsou o ničem krom toho nadšení. Nějaké hlubší zabroušení do tématu? Tady rozhodně ne. Už spojení umělá fantazie je demagogie. Ve vědecké a tech rubrice by to té vědeckosti chtělo trochu více. Strojové učení je obrovské a složité téma, právě teď lehce čerpatelné z pohledu neuro sítí, kyberpsychologie, neurokybernetiky, netiky a dalších spousty oborů. Jenže to bych asi chtěla moc té vědeckosti a nestrannosti.
Já to mu nějak nerozumím, někde si udělají kurz o poznání sebe sama a ihned se pasují do role koučů a liudi jim to "sežerou". Na psychologa a psychiatra se musí tak dlouho studovat a oni vědí po půl ročním kurzu úplně všechno. :(
Naprostý souhlas. To je ta jejich "vnitřní moudrost", kterou mohou objevit jenom na hezkých a drahých pobytech, protože duše se jinak zkoumat nedá, no. Tady ti samozvaní koučové, protože nic jiného opravdu nejsou, většinou na lidech taky napáchají více zlého než dobrého. Je smutné, že ještě tady tenhle trend dostává tolik prostoru v médiích.
Tak pokud volební komise v Bohnicích prohodí výsledky a včas to neopraví, tak co si o tom má člověk myslet?
Může si o tom myslet, co chce, taky nechápu, jak se to může stát. Ale urážet tímhle způsobem duševně nemocné není okej... ještě bych to čekala někde jinde než v článku, jako je tenhle. Na jednu stranu hlásat pokrok, na druhou stranu být zabředlý v těchto předsudcích je taky pěkně směšné (a znova nemířím na politické názory), když se teď snaží hodně lidí o destigmatizaci.
Sgrojové učení nemá s kopírováním nic společného. Výsledkem učení nejsou kopie, ale analýzou získané znalosti. Výsledné obrázky nejsou kopie autorských děl.
Neřekla jsem, že jde o kopírování, ale že to má blíže ke kopírování než k vytvoření originálního díla... A taky jsem neřekla, že jsou výsledné obrázky kopie, protože nejsou, ale také to nejsou originály. Také jsem psala, že jde o analýzu a syntézu...
"Netušil jsem, že zrovna tato volební komise je tvořena klienty místního ústavu." A to jako vážně? Teď absolutně nijak nereaguji na ten článek, ale na to, jak se naše novinařina pořád plácá ve stigmatizaci duševních poruch - a od autora článku, který chce lásku, pravdu a mír bych tyto vlastnosti čekala asi i od něj (nebo aspoň nějakou profesionalitu a ne jenom tohle bláto).
Bude zajímavé to sledovat. Ono totiž "učit se na" a "zkopírovat" jsou různé věci, a není vůbec jasné, jak to soudy budou posuzovat. Dokážu si představit obojí: buď vezmou neuronovou síť jako "entitu", která je schopna se učit (a pak je inspirace jiným dílem zcela v pořádku), nebo vezmou neuronovou síť jako mechanický stroj, a pak je to posuzování najednou mnohem složitější.
Jenže strojové učení má stále blíže ke kopírování než k učení ve významu vztaženém k tomuto kontextu. Každý člověk je individuální a vnáší do jakéhokoliv procesu otisk svých mentálních procesů, zkušeností, způsobu vnímání, použité heuristické zkratky. Strojové učení není umělá inteligence, ani umělá kreativita. Stále se opírá o algoritmy, opírá se o analýzu a syntézu. Když už tak zvládne něco na způsob konvergentního procesu, ne divergentního, což je podstatný rozdíl, na který nesmíme my lidé zapomínat, a což je v umění docela důležitý prvek.
Ohledně etiky bych se ještě zamýšlela trochu šířeji v používání strojového učení ve vytváření ilustračních obrázků. Pokud chci vizuální doprovod k článku (který chci, aby se tvářil profesionálně), k prezentaci, tak půjdu, koupím si fotku/ilustraci někde ve fotobance. Tím poskytnu finanční prostředky umělcům, kteří si díky tomu mohou dovolit vybavení a věnovat se své práci a zlepšovat se v ní. Místo toho si zdarma vytvořím něco (co je často pofiderní) na podkladě syntézy z právě těchto prací, do které umělci věnovali peníze, čas a materiál.
Kdyby to nešlo, tak už leží na soudech stovky žalob. Jenomže nikde žádné neleží. Máte moc bujnou ehem fantazii.
Jenže doba se daleko rychleji mění než zákony a právo. Toto je nežalovatelné, protože autorské právo se vztahuje na "klasické" kopírování děl, ale ne na syntézu s nimi. Strojové učení bylo dlouho jenom doménou vědců, takže to nikdo moc neřešil. Až teď poslední dva roky nastal hype a legislativa vážně není tak flexibilní. Neřeší se vážnější věci, které by potřebovaly novelizaci. Ještě většina lidí do strojového učení nevidí, takže je to pro ně jednoduché. Děkuji, bujnou fantazii mám, ale docela se snažím své výroky v tomto případě opírat o nějakou literaturu a ne o své dojmy 😉 .
Docela mě baví a zároveň děsí, jak se teď každý vyjadřuje na internetu o morálních zásadách na toto téma a vůbec tomu nerozumí. Už to, že se všude používá A.I. docela bolí. Tohle fakt není A.I. a buďme za to rádi. Vím, že je to každého názor, ale ty jsou tak těžce založené na povrchních znalostech... Ohledně používání strojového učení (kdy je za hranou a kdy ne) by bylo fajn aspoň vědět jak cca funguje, jak syntetizuje díla, jak funguje lidská mysl v tvůrčím procesu, jak funguje inspirace atd atd. Teď je to spíše hračka pro širší veřejnost.
A ne, nejsem proti strojovému učení, ale jak kde a kdy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Žijete ve velkém městě nebo na vesnici? Vesnice by odpovídala...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jakože na vesnici lidé dodržují zákony a pravidla slušného chování oproti velkém městům? Uhm. O tom sice nevím, ale ne. Na vesnici vážně nebydlím 😃.