Rozhodně,vidím to naprosto stejně👍Letos mi bylo 50 a i když si udržuji opravdu štíhlou postavu,cvičím a zdravě jím,příroda je zkrátka nemilosrdná.Nic bez ramínek a rukávů nenosím,protože už to zkrátka nevypadá hezky.To samé s krátkými sukněmi-ty už nenosím více jak 10 let-přenechávám mladším.A vůbec mi to nevadí.Stárnutí jsem přijala jako svou přirozenost.😁Pěkný den.
Souhlasím, myslím že součástí stáří s grácií je taky nějaká sebereflexe a schopnost se sobě zasmát a nebrat si něco, co prostě vypadá děsně. Spousta lidí tu vzývá "normální stárnutí", ale měli by se asi chytit za nos, jak se "normálně" oblékaly starší dámy před osmdesáti, sto lety: zásadně nosily punčochy, delší sukně, kabáty a vždycky šátky nebo klobouky, přesně proto, aby vypadaly důstojně ke svému věku a elegantně. Pokud chce někdo v šedesáti nosit minisukni, tílka a bikini, prosím, ať si nosí co chce, ale ostatní si o tom zase budou co chtějí myslet.
Na hledisko vám kašlu a potit se v rukávech, když jsos často v létě třicítky, to určitě, když je žena normální postavy, cvičí, není jak prasátko - to bývají často mladší - tak to zase tak nevadí. Vy máte mnohdy obrovská břicha a taky je nemaskujete.
Mluvte za sebe, já žádné "obrovské břicho" nemám, zato mám sebereflexi a prostě nenosím něco, co mi nesedí. Noste si co chcete - my ostatní si o tom zas budeme co chceme myslet.
Z hlediska estetiky by se ani někteří dvacátníci ukazovat neměli... 🙄 Málokdo vypadá natolik dokonale, aby zapadl do škatulky vkusu široké veřejnosti. Ať si každý chodí v čem chce!
Ať si každý chodí v čem chce, a každý si o něm pak bude své taky myslet, že... Zatímco hezké paže nemají ani někteří dvacátníci, padesátníci je nemají moc hezké zpravidla.
To je takové vtipné, když za sebe paní lektorka ChatGPT nenechá zformulovat text, tedy asi jedinou transparentní a užitečnou věc, kterou generátory nabízí, ale zato na něj deleguje svůj přístup k informacím, jako je hledání vhodných zdrojů a knížek nebo vysvětlování pojmů - fakt skvělý nápad u halucinujícího LLM, co si prokazatelně vymýšlí celé knihy i autory a pokaždé odpovídá jinak. Tahle FOMO horečka je fakt groteska. End is near…
Ne, to je špatná implikace. Komentář dává dva argumenty.
Způsob, jak minimalizovat nespokojenost koncesionářů, není tvořit obsah pro úplně všechny a úplně všude, ale tvořit jakýsi základ, na kterým se shodne většina a ideálně drtivá většina povinně platící populace.
"Nekalá soutěž" je úplně směšná demagogie, která je přesně předmětem výsměchu, jemuž se Čermákovi nyní zaslouženě dostává: podcast je prostě jen dalším z mnoha audioformátů, které rozhlasové instituce celého světa produkují už sto let. I BBC dělá podcasty. Je komické, že zrovna o podcastu o sexualitě dospívajících dívek někdo předstírá, že jde o "nekalou konkurenci" - to by televize veřejné služby nesměla točit filmy, ba ani točit publicistické pořady nebo názorové diskuze, aby náhodou "nekonkurovaly" komerčním produkcím. Podcasteři jako Bratříček by si mohli stěžovat (a pravděpodobně stěžují), že jim Události a komentáře snižují share.
Druhá část je také iracionální: veřejnou službou je přesně to, že se pokrývají žádoucí a místy okrajové informační plochy skupin veřejnosti, které by jinak komerční mediální provoz vůbec neobsloužil. Já jsem velmi rád, že veřejná služba myslí i na katolický týdeník, dokumenty o menšinách, Chcete mě, diskuze s účastí veřejnosti nebo třeba minoritní sporty, přestože nic z toho nesleduju - představa, že má obsluhovat pouze přesný čas, zpravodajství a počasí je opět jakýsi strawman.
Proboha, odbornice? Pani Lomova je odbornici na poezii raneho stredoveku. Jeji snaha se neustale medializovat skrze geopolitiku a ekonomicke otazky je tragikomicka. A to ani nemluve o tom, ze jde o nekdejsi konfidentku StB, kryci jmeno Klara, z prokadrovane papalasske rodiny, co si dnes udelala zivobyti z toho, ze naopak “varuje” pred cinskym totalitnim zrizenim…
Velká část podcastů je docela obyčejný rozhovor (někdy podkreslený částečně muzikou, občas "přeražený" jindly) s politikem nebo zajímavou osobností. Takhle funguje rozhlasová publicistika už od první republiky. Jaký je rozdíl, když si Marie Bastlová pozve do studia poslance XY a vysílá to pod názvem Ptám se já na internetu anebo když si třeba Bára Tachecí pozve téhož politika do Dvaceti minut Radiožurnálu a pouští to do éteru a pak se to "překlopí" ještě na net? Pořád je to klasický rozhlasový formát, někdy obohacený i obrazem, což dnes rozhlas dokáže taky. Je to totéž jako kdyby Miloš Čermák kritizoval, že veřejnprávní média mají své webové stránky, na které píšou zpravodajské články, což opět konkuruje soukromým médiím.. Mají mít obě média zákaz přístupu na internet, aby nekonkurovali těm soukromým anebo je spíš jejich povinností šířit informace všemi dostupnými prostředky?
Pro Cermaka je ten rozdil v tom, ze podcasty se umistuji na Spotify.
jistě, tak nikdo ho to nenutí dělat, že? 🙂 může prodávat ten parádní lidský kód bez chyb a protože je tak skvělý, nemusí probíhat debug ani testování, takže mu přirozeně AI na trhu práce nemůže konkurovat. Nebo byste rád tlačil nějaký IT socialismus? Něco jako s kladivy na stroje během průmyslové revoluce, kdy dělníci vyřvávali nemlich tu stejnou větu? :)
Samozřejmě: což se přesně děje, jakožto efektivita seniorních programátorů s generátory prokazatelně jedině klesá (stejně jako seniorních kopíků nebo třeba ilustrátorů) - mají prostě brilantní rukopis a skvělé inovativní myšlení a nepotřebují se podřizovat nejnižšímu společnému jmenovateli, kterým jejich práci zaplevelí generátor (říká se tomu garbage in - garbage out).
Problém fakt není to, že ten výstup je lepší, ale že pokud to bude dělat dost čičmundů a AI simpů v představě, že na všech ostatních ušetří a sami vydělají, tak to samozřejmě brzy deformuje celý trh, hodnota té práce skokově klesne, pracovní tempo se zvýší za stejné peníze a obecná kvalita půjde strmě dolů.
Což se přesně stalo při průmyslové revoluci u ludditů, o kterých rádoby vítězoslavně všichni píšete: ti lidé byli vzdělanou technickou elitou své doby, kteří dělali brilantní řemeslnou práci například v textilním odvětví, a volali po automatizaci, která je v lidském a ne korporátním zájmu a říkali, že pokud místo nich najmeme negramotné děti ze třetího světa a dáme je k výrobním linkám, tak to poškodí celou branži a její kvalitativní standardy, což se samozřejmě stalo a měli naprostou pravdu. Podívejte se na textilní branži v Evropě dnes, podívejte se na fast fashion, na celé kdysi bohaté regiony, které to naprosto zničilo i u nás. Možná si o tom něco přečtěte, třeba Blood in the Machine od Briana Merchanta, než začnete někoho vtipně mistrovat něčím, o čem zjevně nevíte ani zbla 🙂)
A ty studie odkažte, prosím, rád si to přečtu a použiju v dalších článcích. Sám jste určitě rád, když ostatní svá tvrzení o "celé řadě studií" podpoří i odkazem na ty studie. Když nedáte odkaz na ty studie, hrozí, že si ostatní najdou úplně jiné studie, než které máte na mysli vy, a nedorozumění je na světě.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
jen jestli se neseznámili taky na nějaké té pařbě
tak ona teď může jít a rozvracet rodinu zas dalším
jinak nechápu, taková tuctová buchta
1 odpověď
82
Sledujících
0
Sleduje
82
Sledujících
0
Sleduje
Tak on take neni zadny Hemingway.
1 odpověď