Pokud by náklady na bydlení v 1+1 byly cca 10000,-, tak by si ho nájemce s platem kolem 30000 zaplatil sám. Ale díky štědrému příspěvku na bydlení ví, že když být vydraží za 16000 stejně zaplatí jenom těch 10000. To je panečku hospodaření. Městská část se chová jako ,, zodpovědný hospodář'', ale stát ( a hlavně my všichni) to doplatíme. A když někdo nepracuje vůbec, tak to zaplatíme celé.
Pro prodavačky jsou zavřené prodejny spíše za trest, protože si svátky musí nad pracovat jiný den a svátek nedostanou zaplacený. Jedná se o práci v nerovnoměrně rozložené pracovní době. Pokud je na svátek zavřená prodejna nikdo jim na ten den nenapíše směnu. Tudíž o nic nepřichází a směnu musí nad pracovat jindy. Ještě hůř jsou na tom ti, kteří pracují tzv. na hodiny. Ti jsou sice doma, ale zadarmo, protože na zavřený svátek jim zaměstnavatel nevypíše směnu.
Pokud mají na nájem ve velkém bytě své prostředky, tak ať klidně bydlí třeba na zámku. Ale jestliže pobírají příspěvek na bydlení, měla by být snaha o bydlení v menším bytě. A to se netýká jen důchodců. Znám mnoho lidí, kteří bydlí sami ve velkém bytě a pobírají příspěvek třeba i 9000,-. Pokud by bydleli v 1+1 ( a to pro jednoho stačí), nepobírali by nic, nebo o mnoho méně.
To stejné jsou náklady na energie. Neměl by se počítat náklad, ale měla by být stanovena určitá spotřeba která se může započítat do nákladů. Prostě když na to nemám, nemůžu vytápět byt na 24 stupñů, ale musím si vzít svetr.
Můj plat je 25000. Vyměnil jsem byt 2+1 za 1+kk, v zimě příliš netopím, všude mám úsporné žárovky. Moje náklady na bydlení jsou cca 8000. Na příspěvek nemám nárok. V našem domě bydlí sama důchodkyně ve velkém 3+1, v zimě topí bez omezení. Když jsem se jí ptal jak tak velký byt finančně utáhne šokovala mě, že bere příspěvek na bydlení asi 8000.
Nejsem hlupák, že se snažím bydlet podle svých možností?
Jaká je motivace lidí vyměnit byt za menší a šetřit na nákladech, když jim stát vše zaplatí?
Do Zoo Brno nechodím od té doby, co se zbavila starých šimpanzů. Z velkým humbukem Zoo staví již asi 6 let nový pavilon pro šimpanze, ale ti staří se jim tam nehodí. Nejstarší samec Fáben tam sloužil 40 let. Za tu dobu udělal radost několika generacím Brňanů. Myslím, že by si na stará kolena zasloužil cítit trávu pod nohama a svítit sluníčko nad hlavou.
Zvedly se ceny energií, vláda zvedla příspěvek na bydlení. Vzrostla inflace, zvedlo se životní minimum. Takže ti co nepracují, nebo pracuji na pár hodin aby se neunavil se mají pořád stejně. Ten kdo poctivě pracuje za cca 23000- 30000 nedostane žádnou kompenzaci a musí se uskrovnit.
Žena, která má dítě a plat 50000 dostane příspěvek 5000 na dítě, ale žena, která pracuje za 23000 a dítě nemá je podle vlády natolik bohatá, že nic nepotřebuje.
Speciální tarif energií pro nizkoprijmove skupiny je to stejné. Prostě kdo pracujeza nějakých 25000 se řítí do chudoby.
Může mně někdo vysvětlit logiku v tom, že bezdětný který vydělává kolem 25000 je považován za bohatého a nedostane příspěvek na nic a ten který má 80000 a jedno dítě je natolik chudý, že se mu musí přispět na školní pomůcky? Vždyť rozdíl mezi nimi je 55000 a to je snad na živobytí pro dítě dostačující
Může mně někdo vysvětlit logiku v tom, že bezdětný který vydělává kolem 25000 je považován za bohatého a nedostane příspěvek na nic a ten který má 80000 a jedno dítě je natolik chudý, že se mu musí přispět na školní pomůcky? Vždyť rozdíl mezi nimi je 55000 a to je snad na živobytí pro dítě dostačující
Může mně někdo vysvětlit logiku v tom, že bezdětný který vydělává kolem 25000 je považován za bohatého a nedostane příspěvek na nic a ten který má 80000 a jedno dítě je natolik chudý, že se mu musí přispět na školní pomůcky? Vždyť rozdíl mezi nimi je 55000 a to je snad na živobytí pro dítě dostačující.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Propocené ponožky se dají vyměnit a vyprat. Bez ponožek jde veškerý pot do stélky. Je to stejné jako chodit celé léto v jedněch ponožkách.