To jste u oblíbené relativizace. Ano, mnoho věcí se pouze reguluje, bez postihu. Andrej Babiš byl také ve střetu zájmů a postih na něj nedopadne. Ale vyjasnil se, včetně toho, že EK už budoucí překročení tolerovat nebude.
.
Relativizovat o tom, jestli to dělali i demokraté je zbytečné. Pokud to dělali, můžeme vycházet z toho, že by to republikáni okamžitě vytáhli na světlo. Nevytáhli, takže asi není potřeba si domýšlet nějaké "existující neviditelné vlivy".
Pokud je presumpce neviny relativizace... Jinak je to opravdu spíš o naší politické přízni a z toho vyplývající interpretace...¨
Pokud se něco "nesmí" a není za to postih, tak bych spíš řekl, že to třeba asi takový problém nebude... S Babišem už nevím, jakl to bylo, ale konkrétně kvůli němu byl i vymyšlený zákon Lex Babiš, ne?
(Jinak republikáni určitě něco takového vytáhli, akorát to nebylo na mediální scéně, která je vždycky hlavně nalevo, tolik propagováno...)
Ano, bylo to prokázáno. V čem je problém? Snad jste viděl, že Elon Musk mohl na podporu Donalda Trumpa vystupovat, tak nevnucujte, že je s tím nějaký problém.
To jsem viděl. A i podle vás se to v USA může. Mluvím o jakémsi "skyrytém ovlivňování" - to tedy bylo prokázáno, a přestože se podle vás nesmí, nepřišel žádný postih nebo zpochybnění voleb? Jak to?
A Demokrati se jako "skrytého ovlivňování" nedopouštěli?
Naopak. Společenské usměrnění je výrazem občanské společnosti. Tedy situace, kdy si společnost lidé sami utvářejí tlakem zespoda. Co je dnes považováno za nepřípustné, díky stejnému společenskému tlaku může být zítra žádané. Důležité ale je, že nikdo nedrží v ruce moc řídit to.
.
To, co byste popisoval Vy, by byla spíš anarchie, tedy život jedince bez omezení pravidly společnosti.
Možná si třeba povšimněnte hodnocení svých příspěvků (zdola) :)
Otevřená podpora je v USA přípustná. Nepřípustné je skryté ovlivňování. Pokud tedy zcela otevřeně jednoho kandidáta zablokujete, je to v pořádku. Volič ví a vidí, co se děje. Pokud ale začnete skrytě upřednostňovat příspěvky pro jednoho z kandidátů, už to přípustné není.
.
Myslím, že ta pravidla transparentnosti nejsou zas až tak složitá na pochopení.
Vyšetřovalo se to snad nějak? Nebo "skryté ovlivňování" bude asi dost dojmologie?
Vietnamské děti ale bývají vychovávané k tomu, aby úspěchu dosáhly, nebo ne?
Ano, ale ve většině případů podvodem. Příklad - prodej bez povolení, prodej padělků, podvody na daních, obchodování s drogami. Mnohdy česky neumí, ale řidičák a živnostenský list mají, jak asi?
Trochu xenofobní ne? Když už jsme u té korektnosti:)
OK. Je mi smutno, že se pětatřicet let po revoluci vytratila znalost toho, v čem je podstata a nebezpečí státní cenzury.
.
Politici i neziskovky jsou volbou lidí, nikoliv výrazem totalitní moci. Já také musím volit slušná slova k tomu, co píši konkrétním lidem nebo o celých skupinách lidí - a přesto bych to nikdy nenazval ani autcenzurou, ani cenzurou.
Všichni víme, co je státní cenzura. Akorát že cenzura nemusí být státní. Možná by to chtělo méně povýšenectví ve stylu "je mi smutno..".
Je obrovský rozdíl mezi usměrněním a společenskou cenzurou tvořenou zejména neziskovkami a hojně podporovanou médii a liberálními politiky - to opravdu není poptávka zespoda! Říkejte tomu třeba korektnost, ale ve finále jde o cenzuru.
Řekl bych to asi takhle: ve Švédsku (a vůbec na Západě) mají naprostou svobodu projevu, ale asi 80 % je hate speech (který je "třeba" a který ma moc právo postihovat).
Stále je to jeho rozhodnutí, on si posoudí, co je pro jeho zájmy přínosné. Stále je to ale soutěž názorů, které se mohou proměňovat v čase, se změnou okolí. Dovolím si tedy skoro tvrdit, že levičácké je bránit majiteli Facebooku či X, jak chce svoji službu profilovat. Příkladem budiž právě Twitter / X, kde se názor na prezentaci názorů Donalda Trumpa vyvinul (nehodnotím, jestli to považuji za dobré či špatné, ale příklad fungující soutěže názorů). Navíc, oproti skutečné cenzuře, bylo zcela známo, co majitel dělá a na základě jakého tlaku. Skutečná cenzura funguje skrytě, že ani nevíte, co všechno zadržela.
.
Takže já si s dovolením nechám pravicový postoj, tedy, že každý si může dělat, co považuje pro sebe za vhodné, a to včetně majitelů Facebooku či X, i přesvědčení, že nejprospěšnější pro svobodu je právě souboj názorů.
Tak zároveň si můžou majitelé soc. sítí dělat, co chtějí, ale vadí, že Musk podporoval Trumpa (o žádném tlaku nevím, na to je moc bohatý, ne)?
Další, kdo nerozumí slovu cenzura. Pokud se bavíme o cenzuře, kterou nechceme, tak tou je ústředně, obvykle státem řízená cenzura, která ujednocuje přístup k informacím a hodnocení informací. To je zcela škodlivá cenzura, která vytváří totalitu.
.
Proti tomu tlak na společenské normy jde zespoda, a i když podléhá různým módám a protitlakům, je to naprosto diametrálně jiný mechanismus než ústřední cenzura.
"Pokud se bavíme o cenzuře, kterou nechceme, tak tou je ústředně, obvykle státem řízená cenzura". Ne, není (resp. nemusí být).Můžete to být nemoct se ptát na co chcete (proboha co je špatného na tzom zeptat se jestli někdo chce děti - to jsem se dozvěděl teď). Tlak na politickou korektnost nejde zespoda, - tam je fakt ukradené, jestli je někdo Rom nebo Cikán nebo jestli manžel myje nádobí, zespoda se tedy udržuje naopak rozumnost, - ale od takzvaných osobností a celebrit (nechci říkat "elit"), obvykle se zkušenostmi ze Západu.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Hurá! :)