Každopádně chybí bůčicek i s kůži a více cibule. Potom plecko a zelí kysané vůbec nevymackavam, jenom ho prekrajim. A samozřejmě šlehačka. A babičky knedlíky a je to mňam. Zdravím všechny kuchaře.
No vidíte a já tam tu smetanu nepotřebuji. Kdysi se striktně dodžovala Norma čs. kuchyně. Recepty tam byly 2 a super. Segedýn hosté chválili, a ty knedlíky!!! A tak ho dělam dodnes.
protože češi už dávno ztratili pojem o tom, co je vlastně dobré. neznají skutečnou chuť a neumí ji ocenit. zvykli jsme si na polotvary a považujeme je za chutné.
To tedy nesouhlasím. Absolutně. Už jste asi dlouho nebyla v dobré restauraci. A mladí chodí do kurzů a vaří moderní jídla a dost se vyznají.
No,jo Italskou cukrárnu ,která byla kdysi na Karlově náměstí,nebo příp. cukrárnu Myšák dneska nikdo zřejmě nenahradí. A ty ceny jsou opravdu takové,že na ten dort ztratíte chuť už od pohledu. Dát třeba skoro 200 Kč za 1 kousek dortu s kafem mi taky přijde přes čáru.
Hledat se musí. Ale Ital také hledá když che dobré gelato.
Jsem prevít na kafe a proto autorovi článku doporučím Hotel Bonato v Náchodě, pan majitel je posedlý gastronomií a kávou a věřím, že Váš Sardinský kamarád po objednání zjistí, že mu dá práci vychutnat si v Itálii podobný kávový elixir, protože v tom šálku necítíte vůbec vodu.
V Praze Cafe Slavia. / espreso 80,- kč. A výhled na Hradčany v ceně.
Italové miluji kávu a chápu,že musí být u nás zklamáni a ze zákusků také ...bohužel fakt dobré espresso je u nás vzácné a v Itálii je výborná káva snad vsude
Moje rodina žije v Itálii. Milují zdejší jídla, sladkosti, studentskou pečeť, guláš, knedlíky. Musí se vědět kam na ně. Káva je ale tam dobrá na každém rohu. U nás jen nekde.
Tak to je, každá kultura má svoje... káva v Itálii je prostě super, a třeba v Arménii, Turecku taky, i když úplně jiná.
U nás to holt lidem nevadí, jsou zvyklí na něco jiného (a Američani jsou ještě horší) - já se třeba bez mučení přiznám, že si dám raděj to, co se tady nazývá "lungo" nebo "americano" (kafaři, zabijte mě), protože klasické espresso mě neuspokojí.
A doma jedu "turka", jen když mám opravdu chuť a náladu, dám si kávu z džezvy nebo mocca konvičky.
Ano, jsem barbar. Ale prostě mi to tak chutná.
Co se týče dortů či pečiva, mám pocit, že je povinnost uvádět zmražené polotovary, takže stačí číst. Nakonec, 90% národa cpe cukroví do mrazáku, tak co 😄
A zrovna velmi kvalitních kaváren a cukráren je v Praze mraky, souhlasím ale, že ne v obchoďácích, to se holt musí do ulic.
Dobrou kávu si člověk najde. Ale ty kelímky apod., řekla bych, že je to i móda z US filmů. Ten kýbl kafe od Mc'Donalda je pro mne nepoživatelný.
A co si myslíte, že dostanete v restauracích? Jen tak namátkou jsem prošel menu několika restaurací, všude nabízejí totéž, jen ceny jsou různé. Takže zmražené z Makro apod., omáčky ředěné z plechovky, knedlíky z velkovýroby, saláty ze sklenice . Birell ovocné cosi z plechovky, jen cena 4 násobná než u Vietnamce vedle, a ten ho má i vychlazený. Takže káva a zákusky nejsou jediné, co je u nás v nabídce špatně.
Proboha proč tam chodíte???
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V článku je několik nesmyslů. V maďarštině se toto jídlo nazývá Székely káposzta - Sikulské zelí podle maďarského etnika Székelyek - česky Sikulové, z východní Transylvánie v dnešním Rumunsku. Je to staré, tradiční sikulské jídlo, takže se spisovatelem, novinářem a archivářem Jószefem Székelym a budapešťskou restaurací to nemá nic společného. Protože se do Čech toto jídlo dostalo již na konci 19 století, když se zde rajčata a papriky nepěstovaly, tak je Češi z původního receptu vypustili, a přidali smetanu a jíšku, aby vznikla omáčka. V originálním receptu se lžíce kysané smetany přidává až do hotového jídla na talíři. Na množství surovin, uvedené ve vašem receptu se hned na začátku vaření přidává 1 střední rajče a 1 špičatá paprika, oboje nakrájené nadrobno. Masité, španělské papriky stačí půlka. Někteří Maďaři nahrazují slaninu uzeným masem. Jedí to s těstovinami csipetke, nebo bílým, maďarským chlebem. Také hned ze začátku, kromě v receptu uvedeného koření, přidávají 2 gerezd fokhagyma, neboli 2 stroužky česneku a 2 babérlevél - bobkové listy. No a když se to připraví podle původního maďarského receptu, místo slaniny uzené maso a na závěr se přidá po česku sladká smetana s rozkloktanou lžící hladké mouky, tak je z toho s knedlíky neskutečná dobrota, o několik levelů lepší než tento český recept.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já znam několik receptů na segedýn a několik na sikulské zelí, takže tusím 2 odlišna jídla.