No,jo,to si dnešní mládež neumí představit. Dřív prostě lidi k sobě měli blíž a s dorozumíváním rozhodně neměli problém. Kromě osobních kontaktů existoval i pevný telefon kdy jedno spojení stálo 1 Kčs a mohli jste se bavit třeba hodinu i déle. Lidi se na něčem domluvili a sešli se,jak jednoduché to bylo. A čím jsme fotili? Normálním kvalitním foťákem a dokonce jsme si doma sami i fotky vyvolávali. Díky tomu taky máme spoustu fotek a hezké vzpomínky při pohledu na ně i když byly většinou černobílé.
Já si ještě pamatuji, že telefonování z budky stálo 25 haléřů, potom 50 haléřů a nakonec korunu.
Zřejmě se domníváte, že když dceři poskytujete tučnou apanáž, máte právo jí diktovat jak a s kým má žít. Ale ona je dospělá a vy se k ní chováte stále jako k dítěti. Když nebude poslouchat tak jí vezmete hračku, v tomto případě peníze, aby si nemohla hračku koupit. Zkuste jejímu příteli pomoci s nalezením práce, aby vaše dcera viděla vstřícné gesto z vaší strany, ne jenom odmítání. Ona sama musí pochopit, zda je to ten pravý a zda vážně stojí o zaměstnání a jenom se nevymlouvá.
Tak s tím domovním důvěrníkem je to trošku přestřel, si myslím. Domovní důvěrník se staral o běžnou údržbu domu a jeho ideologickou výzdobu vlajkama. Byl členem domovní komise národního výboru, a pak plnil funkci "nezúčastněné osoby" při některých procesních úkonech. Jako jo, mohli se ho ptát jisté orgány na "pověst osoby v místě bydliště" třeba při vyřizování papírů pro zahraniční cesty, nebo kádrové posudky. Ale primárně měl úlohu toho domovníka.
Nevím jak to bylo u vás, ale náš domovní důvěrník byl pěkná krysa.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je zase blábol. Socialismus nás samostatnosti neodnaučil. Socialismus nechtěl, abychom soběstační byli. Kdo se jako soběstačný projevil, byl "po zásluze" potrestán.