Jeje, tohle jsou smutný věci.
Můj zeť má zbytek rodiny z žen, co ho nijak nepodrží.
Máma říkala, že ses neměl narodit.
Máma říkala, že tě chtěla potratit (a máma to párkrát vypustila z pusy taky).
Říkám mu, kdyby chtěla, tak to udělá, každá ženská si umí najít cestu, čili tě porodit chtěla, určitě tě měla ráda, když jsi byl malinkej, jen si to už nepamatuješ a ona taky ne. Pak ženský v rodině zestárly, mají nudnej, nebo blbej život a tak dranděj po tobě.
Jsou to jen slova, nejsou o tobě, ale o nich, psí hlas k nebi nedoletí.
Nic jim není dobrý (od 15 po internátech a pak po různém bydlení, bez peněz od rodičů), nikam to nedotáhl (podívej sestra: má dvě děti, aha ty taky, ale její děti jsou lepší. Druhá sestra studuje vysokou, podívej, jak je chytrá, to ty bys nezvládl - no, nedostudovala.) Špatně se oženil, píchají do vztahu.
A přitom je to tak slušnej kluk. Nese si batoh názorů nespokojených žen, přeci jen, je to jeho rodina. A i když neřekne, bolí ho, má jen vyženěnou paňmámu. Vděčnej za každý laskavý slovo, za cokoli.
Život je příliš krátkej na to, abychom trávili čas s někým, kdo je s námi nespokojený a kdo na nás je zlej.
Být rodičem, který nesouhlasí, vyžádám si témata, osnovu, program (obecně, jak dlouho a co budou na konkrétních hodinách probírat), kdo to učí - protože vyučovat o LGBT celý rok, to už tedy by musel být hutný obsah. Pokud se to probere během pár hodin, proč ne.
A budou následovat další témata, předpokládám - druhy náboženství ve světě, finanční gramotnost, jak rozpoznat a bránit se sexuálnímu obtěžování (nesouvisí s lgbt, ale je to základní gramotnost), jak je postaven politický systém u nás atd.
Pokud to má stejnou váhu a čas jako třeba matematika, pak si ťukám na čelo.
Paní prezidentová nula od nuly pojde, tak mi to žíly netrhá. Jen se ukázalo, že s panem prezidentem volíme i dalšího zaměstnance státu. Co kdyby partner prezidenta tohle dělat nechtěl, měl by svoji uspokojující práci? To ho/ji do toho naženeme, protože je vytvořené státem pracovní místo?
Ale ten vládní zbytek vypadá, že je snaha oškubat husu, dokud to jde.
Takže vadí neprůstřelnost a ten tatínek je vlastně sebehodnocení pána - že se stará - a cítí - jako tatínek. On je nějaký důchodec? Nebo se paní chová jako dcera?
Já bych se na ty časté stesky vyprdla. Zeptala se, zda nechce někam, nabídla kino, divadlo, jazz cokoli (jen ne Evu a Vaška, to fakt ne), kdyby řekl, dobrej nápad , koupila bych sama lístky někam, oblíkla ho a pokud by i poté kafral, že mohl sedět doma na gauči, příště bych šla s kamarádkou nebo sama. Nebo jedním uchem tam, druhým ven, ono jsou to jen někdy řeči a pak je rád. Ale řeči vést musí, to snad chápu.
Co mi voní, to bych mu koupila. Však každý chlap to rád použije. Když ne, tak něco do praní a svlékat propocené. Chodí neučesanej? Pohlaď ho a učeš při tom. Dej mu dárek - návštěvu barber shopu. Oni se chlapům hezky věnujou, to žádná žena doma neumí.
Pokud doma nic nedělá, tak bych dělala to, co mě baví a s čím přežijem, čili co je nutný, ale tak, aby mi to neteklo přes jez.
Když tatínek, tak tatínek - můj tatínek třeba večeřel zásadně volská oka a párky, tak by měl jen volská oka a párky - když jsi tatínek, tak se vším všudy. S tatínkem se ale nespí! K tatínkovi jsme tolerantní. Říkat mu hned potom dlouho tati.
Pokud je tedy vlastní tatínek mrtvej, tak mu to pěkně omlátit o hubu, protože to je netaktní.
Hezky se oblékat, protože jinak si jiného tatínka jedna nenajde. Prostě z toho udělat srandu. Nebo zařvat na toho tatínka, někdy to druhého probudí.
Chlapeček dopadl dobře, určitě najde rodinu, co za něj bude vděčná. Paní, co ho odložila a takovým způsobem, bude bohužel hodně jednoduchá (přeloženo úplně blbá), hloupost a citovou plochost nelze trestem napravit.
Tak snad už nenajde nikoho, se kterým by měla další dítě.
A chlapečkovi do lepšího života držím moc palce.
Pokud pominu kosmicke cislo 42, které by mi asi u paní učitelky neprošlo, pak u kazde je okvetnich platku 6. Nic lepsiho pro třeťáka (a geronta jako jsem já), který na spočtení mít tak 5 minut, nevidím. Tohle se rozporovat nedá, to společné mají.
Černá barva není číslo, kapkovitý tvar s uřízlým koncem není číslo.
Jak jsem si poslechla povídání reportérky, která byla na místě, pak to vyznívá, že jedna dvojice s lidmi mluvila a obrátila je na svou stranu, starosta již mluvil méně a skoro postavil starousedlíky před hotovou věc.
Takže mluvit a udělat deal:
Ti lidé jsou zřejmě v podstatě určitě hodní, jen s nimi mluvila jen jedna strana. A chtějí, aby věci byly jako byly vždy, žádný vzruch. Přečkají vzruch a věci budou jako dřív.
Pokud to správně sleduji, pak (současný) prezident původně říkal, uberte mně, dejte to jí, legitimizujte institut první dámy (prvního gentlemana), plaťte sociální a zdravotní, protože ten dotyčný / dotyčná musí rezignovat na svou práci. Je to fer, bude to transparentnější, z účetního hlediska rozlišitelnější.
Tohle je relativně Ok, pokud má nutné povinnosti. Ale přeženu-li, kdyby byl vdovec, neženatý, rozvedený, musí si tedy najít paní, protože jsou nějaké nezbytné povinnosti partnera/ky prezidenta/tky? Kdyby paní byla špičkový chirurg, musí nechat práce a jít do zaměstnání první dámy?
Výsledek je návrh, dejte navíc i prezidentově ženě. Prezidentovi necháme, paní dáme. Státní kasa je prázdná, bere se na dluh. Z pohledu jednotlivých položek rozpočtu nejde o moc, z pohledu lidí, které paní zřejmě reprezentuje a kteří se děsí nedoplatků za elektřinu, je to moc.
Otázky: byl volen prezident, nebo je to vázaný prodej - s prezidentem volíme jeho partnera/ku, očekává se vždy doprovod? Pak se ale budeme dívat i na ni - třeba, umí anglicky, jaká je její minulost, když už tedy volíme i ji?
Proč je vůbec zřízen zvyk, že partner musí provázet prezidenta a mít svoji agendu návštěv? Líp to vypadá, je to tak všude, protože jiný má taky ženu a ta žena se chce potkávat s jinou ženou jiného prezidenta? Nebo kam je škoda prezidenta, tam dáme jeho paní?
Chápu, že doba je drahá, pěkné věci něco stojí.
Ale ono je to o schopnosti ukázat, že se umím uskromnit a vyjdu s málem - stejně jako lidé země, kterou reprezentuji. A tou zemí není země celebrit z filmových festivalů, ale země lidí, co často nedosáhnou na průměrnou mzdu, obracejí každou korunu. Nebolí, když si vezmu věc opakovaně, dobře sestřihané vlasy si sama upravím, zefektivním dopravu a ubytování a obslužný personál. A pokud nosím dárky, zvu druhé, tak i to lze zefektivnit.
Více než ona mě drásají cestovní náhrady poslanců a senátorů. Ale i tohle relativní málo v kontextu nákladů státu je moc. Nemohu napravit vše, ale u sebe mohu začít tak, abych nemusela napravovat.
Neberte ze společného, není tam.
Možná chtěl jen obyčejně zažívat, jaké to bylo, když byli oni dva zamilovaní, ten nájezd štěstí, energie, domaminu či čeho všeho, co je s tím spojené. Popletl si mít rád rodinu, kde je to občas hodně těžké, někdy stereotypní, s prvotní přitažlivostí nových žen.
Chtěl chodit jen po slunečné straně. Ona ta zádumčivost bývá často od toho, že si v přítomnosti toho doma, kterého opouští za zážitkem, uvědomuje, že tohle není dobrý a neví, jak se mu podívat do očí.
Trochu mi ta omluva: byl jsem nemocnej, už nejsem nemocnej, vše je tedy v pořádku, jedeme dál, vyznívá jako totální nepochopení vlivu situace na osobu, co by měla být nejbližší.
Ale chápu, že se blbě říká jediná věta: byl jsem úplně blbej, choval jsme se jak dement, spravit to nejde, co jsem pohnojil, to zpátky nevezmu. Ale pokusím se pro tebe postavit něco nového (nemyslím dům). A začít to dělat. A hodně a dlouho poslouchat, co ten poškozený, prožívá. A snést to, nenegovat to ani pípnutím.
Tak bych se jen hluboce zamyslela, zda to skutečně chci překonat, zda mám na to, abych ho už neviděla jen jako sobecké dítě. Upřímně, muž, po kterém žena touží, z něj už nikdy nebude. Oporu, ochránce v něm žena neuvidí. Nejrozumnější je na čas se rozejít, ať ho nemá v ložnici a v koupelně na očích, jen ať pomáhá a chodí za dětmi co nejvíc. Děti stejně vidí, že maminka je nějaká zatuhlá ve vztahu k tatínkovi. O moc horší není situace, kdy se tatínek odstěhuje a chodí na návštěvy.
Chce to vzít si čas a nelámat to v sobě. Vůbec se divím, že pokud chodil na terapie, že si ji nepřizvali.
Nevěřím, že nabídka obecního bytu nezabírá. Otázka je, zda si mohou zažádat neznamená, že jste v pořadníku a možná tak za dva roky uvidíme, zda se na vás dostane řada. Mladé rodiny si na byt nesáhnou, takto by rodiny učitelů mohly. Dává to velký smysl - učíš naše děti, bydlíš.
Ovšem pokud budu staroučitel, kterému to nenabídli, pak mě tato nabídka velmi naštve. Stejně jako v jiné práci, kdy nově příchozímu dají lepší podmínky, stejně jako ve službách typu elektřina, plyn, telefonní služby - přejdeš k nám, máš lepší podmínky.
Obecně to není v množství učitelů na kusy, ale kvalitě.
Co si matně vzpomínám na svou školní výuku, na základce fajn, ale jen na jednoho učitele vzpomínám.
Střední škola fajn, ale jen na šest učitelů vzpomínám (a z toho na čtyři jako na odstrašující příklad).
Na vysoké jen na tři profesory. Všichni, na které vzpomínám, byli buď lidé z praxe (ta vysoká), nebo lidé vyhození z vysoké školy a jediné co mohli bylo učit na nižším stupni než je VŠ. Uměli předmět, zaujali i jako osobnosti.
Bazírování na pedagogickém vzdělání vidím jako mírně kontraproduktivní. Ovšem výběr - má to ruce, nohy, má to papíry, tak ho vezmeme, někdo to dělat musí, to není dobrý výběr. Těch s posláním je možná na začátku hodně, ale semele je sborovna, osnovy, inspekce, složení dětí ve třídě (vzpomínám na naše tupé pohledy na učitelku matiky na střední, kde to nezachránila ani Káťa, která hodinu nepřežívala, ale chtěla si něco odnést).
Je mi líto zmařeného života mámy a zmařeného štěstí se zdravým dítětem, kterého se nedočkala. Holčička naštěstí zatím nic neví.
Ale pokud chci dítě, musím dělat vše pro dítě. Co je dobré pro dítě, je dobré pro vás, ne naopak. Pokud jsem si žil po svém a v nouzi využil systému, který žije jinak, musíte pochopit, že systém se ptá a stará: a co dokážeš pro své dítě udělat, když jsi nedokázal včas nic udělat pro jeho mámu? Celých 9 měsíců jsi měl možnost dělat si finanční rezervu, to jsi si jí nedělal?
Jeho mámu si vzala bába šedivá, která je v každé ženě, to jsou slova člověka, který za vás mluví. Dítě je holčička - má v sobě tedy bábu šedivou, která si je také vezme a vy pokrčíte rameny? Dítě bude mít někdy horečky, těžký průjem, bouchne se do hlavy, zlomí si ruku, to nepůjdete za doktory, kteří pomohou, ale necháte to na něm, ať si to vybojuje (či nevybojuje, jako jeho máma)?
Nedokázal jste včas pomoci mámě svého dítěte, což jste svým nekonáním všem ukázal. Dali jste život rodící ženy a novorozence do rukou nekvalifkované duly. Podle videa vašeho draka jste čekali na zavolání pomoci, až se zvedne váš drak od počítače a rozhodne.
Jako komunita jste selhali.
Jak se vám - vám jako tátovi - dá věřit? Už jste selhal jednou a fatálně.
Je mi holčiny i táty (a potažmo všech jejich blízkých) nesmírně líto. Pokud jsem postřehla, byla spolujezdkyně. Takže i toho kluka, co řídil. Ona je ta, co k tomu přišla jako slepý k houslím a odnesla to nejvíc. Spolujezdec si sice může všimnout majáku, ale řidič je ten, kdo si všimnout musí a má se klidit z cesty. Je-li kam. Což nevím, bylo-li kam. Ten kluk, co řídil, ten si to ponese celý život.
Snad na to budou myslet i policisté, když příště pojedou, co auto dá. Bez myšlenky na to, že se jim do cesty může připlést nezkušený řidič a jejich krédem má být - omezit, ale neohrozit.
Ti, které honili, ti si z toho asi hlavu dělat nebudou.
Holčině to život nevrátí, škoda života nevinný holky.
Holka, seřvi oba naráz - a pokud se ani pak nepohnou, zavolej letušku, ta to vyřídí. Levý si nepomůže, z okna nohu nedá, ale když se posadí hezky rovně, tak si poradí. A pravý může dát nohy směr ulička. Sice na konci letu bude pěkně ztuhlý, ale lepší, než když jsi ztuhlá a naštvaná ty.
No a kdyby se to opakovalo, tak si vyměň místo do uličky. Buď uhneš ty, nebo si na tvé místo sednu já. Chápu, že dlouhým lidem se špatně sedí, ale utisklým taky.
Ještě je varianta brod, přehodit si nohy přes jejich nohy.
Jeje, tohle znám ze strany mámy. Táta to měl dlouho taky, ale pak upřímně prohlásil - on se sice líp učí, ale s tebou se líp o všem povídá. Brácha oblíbený u mámy, já u táty. U nás vyrovnáno.
Máma mi řekla na přímou otázku, proč chce vše ode mne i za cenu, že jedu 24/7 a není tam obyčejné děkuju, cením si, a brácha, ačkoli se na ni zvysoka vy..., je adorován: on vždy bude "mé nejmilejší dítě", ty se o sebe postaráš, u něj mám pocit, že ho musím pořád chránit.
Nic s tím nenaděláte. Ale máte benefit, že víte díky nim, že takhle to nikdy nepředáte dál.
Takže až budou skutečně potřebovat, postaráte se, respektive zařídíte jim za jejich (mimochodem, v době Rohlíků a Košíků nechat mámu od dětí tahat velké nákupy je blbost). Pomalu najíždějte na placený služby.
Ale vymezte se - a možná ne tolik přes rodiče, ale přímo směr brácha. Alespoň to zkusíte, třeba se chytí za nos. Tu službu Rohlíků a objednání klempíře zvládne i s bolavými zády.
V konečném důsledku brácha barák zdědí, i kdybyste se přetrhla a celý ho opravila. Možná to otevřete, ať máte jasno. O nic vám nejde, jen o to, aby byla čistá hra. Žádné podmínky, mlžení, prostá otázka, prostá odpověď. Na vaše vyplacení brácha s jeho životním přístupem mít nebude. Pomoci objednat rodičům nákup je jedna věc, osobně koupat, přebalovat to samé (a to ještě nepotřebují), ale makat bráchovi na baráku, když ho používá a automaticky bude jeho, je věc diametrálně jiná.
Takže co bylo, bylo, už to nezměníte. Hoďte křivdy za hlavu, udělejte čáru - a nový křivdy si nedělejte.
Copak ponožky, ale jmelí!
U druhých mě to vůbec neirituje, člověka nedefinují ponožky v sandálech. Když je nosí, má asi důvod, do kterého mi nic není. Ten dotyčný/ná si ponožky může sundat, ale hlava přestarostlivá, co ho/ji řeší, co ta se sebou udělá, aby si vyřešila podstatné v hlavě, to nevím.
Sama, pokud čekám celodenní pocházení ve vedru a prašnu, si něco do sandálů dám, co soudí druzí, je mi ganz egal, jednak jsem po výronu a ponožka nohu hezky po pár hodinách na nohou podrží, jednak oni nebudou mít puchýře (no a já taky ne) a nemám tak zaflákané nohy a nemusím čistit tak často sandály od potu a zbytků kůže.
A trochu zklamu starodávný mýtus, i v cizině to lidé nosí, ale možná že potkávám Čechy maskované za Němce.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Porod a vojna je něco, co si člověk pamatuje, moc věcí to nepřebije. A tady by stačilo tak málo, třeba: víte, my bychom vás rádi úplně v pořádku, já vím, že doma je doma, ale nic raději neuspěchejme.
Nebo: lehký jste to neměla, trochu vám sice přidáváme tím, že dítě není s vámi, ale abyste nabrala dost sil a jak to půjde, budete spolu.
Nebo: nebojte, to kojení přijde - no a kdyby ne, tak dneska už jsou takové možnosti... Ale nebojte se ničeho, chce to čas a trpělivost.
Já pamatuju: (K sousedce na pokoji, na celý pokoj). Zavazujte nám pořádně tu zavinovačku, posledně nám vypadl na zem.
No, on nepije, protože nám řval, tak dostal před chvilkou od nás. Kdo má ten řev poslouchat a budí nám jiné děti (to se nosilo v přesné hodiny).
Tohle si pamatuje člověk slovo od slova.
Vyhořelý lidi prostě nehořej.