Nejak divné ne? Dle tohoto bych měla ideálně vážit zhruba 91 kg, když mám 172 cm. Vážím 64 kg a šíleně podvahove se necítím, nebo nějak slabě. Jste si jistá, že takhle je ta váha ideál?
Pokud použijete správný přepočet (jak jsem uvedla výše), vyjde vám 63,9 kg.
To znamená že vaše skutečná hmotnost perfektně odpovídá.
Blahopřeji, já to tak bohužel nemám. 😊
Jak např. vypočítat ideální váhu?
Výpočet ideální tělesné hmotnosti může být skvělým způsobem, jak každodenně měřit své zdraví a pohodu. Nejoblíbenější a nejpřesnější metodou je upravený Devineho vzorec, který při určování ideální hmotnosti v kilogramech zohledňuje výšku a pohlaví. Pro její výpočet vezmete základní hodnotu 49,99 kg (pro muže) nebo 45,49 kg (pro ženy) a poté přičtete 2,31 kila za každý centimetr výšky nad 152.4cm. Tento vzorec byl ověřen řadou studií a je považován za účinný přístup k udržování a sledování zdravého životního stylu.
Nemáte údaje pro přepočet správně.
Devineho vzorec se používal hlavně pro účely určení dávek léků a počítal původně s palci, takže v centimetr ech to je pak např. takto:
Žena: 45,5 kg + 2,3 kg za každých 2,5 cm (1 palec) nad výšku 1,52 m (5 stop).
O žádnou ostudnou blamáž nešlo. Prostě smůla. A šaty určitě nebyly ušity horkou jehlou. Jestli jste si všimli, tak pokus tanečníka zbytek utržené sukně urvat, aby se nepletl, vyšel naprázdno, držel jak helvetská víra. Takže žádná blamáž.
Právě, že pro tuto choreografii nebyly dobře navržené a ušité, jen asi posledních pár stehů zapošití bylo "festovní".
Titulek je zavádějící a navíc dehonestující taneční pár, protože oba to (doslova) ustáli.
Blamáž to je pro tvůrce kostýmů, které stejně jako v minulé řadě jsou velmi nepodařené. Působí lacině, cirkusácky (omlouvám se všem cirkusovým umělcům - cirkusy mám ráda) nebo jako levné karnevalové kostýmy.
Podobně líčení a účesy se na rozdíl od dřívějších řad posunuly v kvalitě hodně níž. Např. Tereza Kostková včera byla nalíčena naprosto nevhodně. Působila unaveně, velmi bledě. Přitom její černé šaty přímo vybízely, aby výraznější líčení podtrhlo její temperament.
Ty naše čokolády měly k luxusním belgickým nebo švýcarským výrobkům docela daleko, hlavně z důvodu ceny kakaové hmoty se nastavovalo tukem. Ono i dneska když si chcete koupit třeba kvalitní pralinky, dáte deset euro za pět kousků, to fakt není na ten náš způsob mlsání 🙂 . Ale byli jsme na ně zvyklí, nic jiného nebylo k dostání a úplně špatné to nebylo. Bohužel dnes je to v háji, Mondeléz je v některých státech stále u soudu, jsou to prasata a jdou cestou největšího zisku bez jakéhokoliv respektu k původním recepturám. Ale bohužel, ty naše výrobce nikdo neukradl, oni je čeští majitelé naprosto nesmyslně prodali tomu mondelézu.
Nemáte zcela pravdu. Naše čokoládové výrobky (myslím tím skutečně čokoládové, nikoli ty různé nugátové, kávové či arašídové "pochoutky") byly velmi kvalitní a měly i v zahraničí vynikající zvuk. Podařila se totiž udržovat kvalita z let minulých. Vždyť třeba Zora a Orion byly založeny už koncem 19. století. Ale tehdy existovaly i jiné proslulé malé i velké čokoládovny (např. Luna, Zett, později třeba Lidka/Diana atd.).
Bohužel, teď aby člověk mezi těmi velkovýrobci u nás kvalitu pohledal. Naštěstí jsou tu malí výrobci, kteří dokážou výbornou (samozřejmě úměrně tomu i dražší) čokoládu vyrobit.
Švýcarské čokolády jsem i kdysi měla možnost ochutnat a bývaly opravdu velmi dobré. Ale osobně jsem nikdy na chuť nepřišla těm belgickým.
Tak to vám skoro závidím. Rodiče mi nic takového nekupovali.
Nemyslím, že by vaše rodina byla tak chudá, že by vám nemohli koupit nějakou tu cukrovinku. Psal jste, že oba rodiče pracovali jako úředníci, to znamená, že probírali cca průměrný plat (možná o něco nižší, ale rozhodně se z toho dalo celkem dobře vyžít).
Vzdyť Lipo stálo 20 haléřů, lízátko 50 haléřů, žvýkačka s "roletkou" i ovocný Drops v ruličce byly za 1 Kčs, lentilky také nebyly nijak drahé.
Spíš byli vaši rodiče už tehdy rozumní a nechtěli, abyste zbytečně jedl sacharidy.
Dnes mají někteří pisálkové snahu pošpinit i to, co bylo v této době dobré a kvalitní. Proč třeba nepíší co jíme v dnešní době za kvalitu, to prostě není žádoucí.
Tento článek ještě není tak špatný jako některé jiné.
Ale bohužel obsahuje spoustu nepřesností, protože autorka je pravděpodobně mladá. Míchá tzv. jablka a hrušky. Např. "pochoutku" předválečných dětí mejdlíčka řadí až do padesátých let, čokoládu Milena považuje za podobnou Ledovým kaštanům. Ani karamelky s arašídy se na zuby nelepily, to dělaly hlavně třeba ty čistě kávové. Rumové pralinky ani Antiperle si už také nekoupíme, výroba byla zrušena. Čokolády Lidka jsme si v Tuzexu nepotřebovali kupovat, stačilo zajít do cukrárny atd. Nabídka cukrovinek byla velmi široká, od nejlevnějších po skutečně luxusní.
To je ostatně i dnes. Jen se člověk musí dívat na složení. Ne vše co je drahé, je opravdu kvalitní.
Zajímalo by mě, zda a kdy a kde v Karviné někdo z těch hodnotitelů byl.
Ano, jsou tam místa, kde se raději člověk nezdržuje, ale ta jsou v každém větším městě.
Ale třeba zrovna zdravotní péče, včetně dojezdové vzdálenosti, je v současné době mnohem lepší (dvě velké nemocnice, které jsou hodnoceny jako velmi dobré nejen v rámci kraje + dostatek zdravotních středisek a soukromých ordinací). Jezdím tam k několika odborníkům, které jsem v mém ani krajském městě nesehnala.
Školství - síť základních a středních škol, ZUŠ plus vysoká škola
Kultura a sport - chybí sice vlastní prof. divadelní soubor, ale jinak opravdu velký počet akcí občanských iniciativ a zprostředkované kultury a sportovních akcí, zimní a fotbalový stadion, bazén, házenkářská hala...
Pár příkladů:
Sport: Házenkáři Baníku Karviná, fotbal, judo...
Kultura: Dechová hudba Májovák,
Pěvecké studio Permoník - řadí se mezi nejlepší světové pěvecké sbory (zrovna nyní jsou 3 jeho sbory na soutěži v norském Bergenu)...
Ovzduší je stejně špatné v celém regionu a není to způsobeno šachtami, ty už tu nejsou, až na jednu.
V Karviné je také spousta zeleně, krásné parky, vyhledávané Lázně Darkov a Rehabilitační sanatorium, náměstí se zámkem, Karvinské moře...
Špatné je, že s uzavřením šachet velmi ubylo pracovních míst a nová se dostatečně netvoří. Ale pokud tomu městu (i blízké Orlové a Havířovu) budou stále nějací "odborníci" dělat podle svých tabulek takovou reklamu, tak se tam noví podnikatelé moc nepohrnou a mladí se po studiích vracet domů, budovat kariéru a zakládat si tu rodiny taky ne.
Tedy, o bobřikovi bolesti jsem se tady dočetla poprvé.
Mám za sebou spousty táborů, jako dítě i jako vedoucí, a plnily se na nich i úkoly související s třinácti bobříky. Potom třeba během roku i dalších doplňujících třináct. Ale nikdy nešlo o něco takového, co popsal autor. To absolutně popírá myšlenku bobříků. Podobá se to něčemu úplně jinému. Ani se mi nechce napsat název této "činnosti". 🥴🤔
Kachnicky OK a dokonce to je vtipné Jak Karel i Krtek co je známé ve světě ale to růžové že mám bujnou fantazii ale Korna my to nepřipomíná
U té třetí kachničky mi to připadá jako nepochopení paní prodavačky toho, co by měla kachnička znázorňovat, které vyplývá z neúplné znalosti češtiny a českých reálií.
I když vlastně možná někomu široký úsměv a barva hlasu pana Korna něco kachního může připomínat. Pochybuji ale, že zrovna cizím turistům.
Nebo snad možná jde v tomto bizarním spojení i o "velmi sofistikovanou" slovní hříčku Korn - unicorn??? 🤔
V každém případě by se mi tyto výrobky nelíbily, ani kdybych byla sběratelka kachniček, natož aby se prodávaly v historické část Prahy. 🥴
Proč lžete Kotku? V době, kdy si podle vás Čepek jako televizní a filmový herec ani neškrt, účinkoval v mnoha desítkách filmů a televizních seriálů. Odkaz 1
Také mě to tvrzení pana Kotka zarazilo. V době natáčení seriálu o majoru Zemanovi (1974-1974) i potom pan Petr Čepek natáčel a hrál v divadle.
Jistě. Je to vzácný typ nádoru a v tomhle vlákně jsou už dvě ze tří, co s tím mají osobní zkušenost 😅 Tyhle vylhaný zkušenosti miluju, jen proto abyste svým slovům dala větší váhu 🙂
Vy jste skutečně neuvěřitelná. Běžte tedy místo mě na hřbitov do St. Města na hrob mé maminky a můžete jí tam říct, že umřela v r. 1991 na vylhanou diagnózu.
To, že je nějaká nemoc vzácná, neznamená, že ji nemá nikdo. Kromě toho v současnosti počet karcinoidů v různých orgánech stoupá. Zkuste si o tom něco vyhledat.
Nikomu nepřeji, aby se s tím setkal na vlastní kůži jako já.
Lituji, že jsem se vůbec do debaty s vámi pustila. Tak neempatických lidí je, jak doufám, ve společnosti málo. Zbytečně jsem si otevřela v duši starou ránu.
Přesto vám přeji pevné zdraví.
Takže hormonální problém, nikoli rakovina a o tom můj příspěvek byl 🤣
Jenže bez léčby se může situace zvrhnout a karcinoidní tumor může zmutovat.
To byl případ mé matky a skončil fatálně. Rakovina se jí pak rozjela a metastázovala všude. Skutečně to není něco, co se může podceňovat. Věřte, že pro naši rodinu na průběhu její nemoci zhola nic úsměvného a už vůbec k smíchu nebylo. Zaplať pánbu, že se to dnes už léčit dá.
Karconoid (nikoli karcinom) vaječníku je závažné onemocnění, které se i po operačním zákroku musí doživotně sledovat na onkologii, kde se také nastavuje a upravuje hormonální, příp. jiná léčba.
(Kdysi se tomu říkalo i "nemoc mladých dívek", protože tím onemocněly mladé ženy už velmi záhy, ale může se objevit i po menopauze).
Není to nic záviděníhodného, už jen vzhledem ke ztížené možnosti otěhotnění a donošení miminka. A je dobře, že se o tom píše, protože mnoho mladých zapomíná na prevenci nebo ji podceňuje.
Markétka o své nemoci otevřeně hovoří. Nechápu proto, proč se kvůli tomu paní Kulíškové smějete. 🤔
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neměla vypadnout z Masterchefa, ze Survivora...teď ze Stardance.
Jestli to nebude tím, že ta holka tak moc chce a přitom to moc nejde....
Nebo prostě jen miluje objektivy....
8 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jenže ona se do Star Dance nenominovala sama. Byla oslovena a přijala.
Takže ty "objektivy" ji asi také mají rády.
Proč ne? Je to šikovná mladá žena, která dobře vaří, zpívá, tančí, nebojí se nepohodlí, umí to se sociálními sítěmi a dokonce hraje americký fotbal.
To, že není tak známá jako někteří jiní, neznamená, že méně umí. Jen prostě nedostala tolik hlasů jako ti známější (populárnější, oblíbenější... ). To je ostatně princip tohoto pořadu. Není jen o kvalitě předvedených výkonů. A vzhledem k číslům sledovanosti to stále funguje. Televize, sázkové i telefonní společnosti si mohou mnout ruce.