Pokud spolu manželé-důchodci žijí jako manželé, tedy ve společné domácnosti a hospodaří společně tak je to v podstatě jedno, jednak je to dobrovolné a jednak zůstane ve společné kase pořád stejně, ani o korunu navíc, je jedno zda se sečtou jeden důchod nižší a jeden vyšší nebo dva přibližně stejné. Ze zákona o rodině mají manželé mít stejnou životní úroveň tak oč jde? Jde jen o to, že pak ten, který po smrti toho druhého bude mít nižší vdovský/vdovecký důchod. A vlastně i tohle je jedno, protože pokud bude pobírat důchod při společném vyměřovacím základu ten, který měl důchod nižší, tak si vlastně nějak de facto přilepšuje už roky do smrti toho druhého. Je to vlej vylej. Pokud to některému z manželů je proti srsti tak do toho vůbec nemusí jít, je to dobrolné, takže vlastně o nic nejde.
Ať přemýšlím jak přemýšlím pořád ten výplatní termín je stejně jako klouzavý, pokud budou důchody vypláceny do poloviny měsíce tak pokud mi má částka sloužit na měsíc tak se to přehoupne do dalšího měsíce, nevidím v tom žádný rozdíl než byl, než-li ten, že nebudu dostávat důchod 20., ale 15. v měsíci. Jaký to má smysl ta změna? Je tady někdo kdo to dokáže pořádně vysvětlit? Za mne zbytečná práce MPSV a horlivost min. Jurečky, aby snad ukázal jak vyvíjí svou činnost. Mi to nevadí zda dostanu důchod 15. dne v měsíci namísto 20. dne v měsíci, smysl posunu termínů ale nemohu pochopit. Pokud by to mělo být opravdu na celý měsíc pak by měl být důchod splatný stejně jako výživné 1. dne v měsíci.
2
Sledujících
4
Sleduje
2
Sledujících
4
Sleduje
"Obchody jsou plné k prasknutí" ... Napadlo autora článku, že ti lidé nakupují nejméně na 4 dny a třeba pro víc lidí? To pak ten košík je fakt vrchovatý.
2 odpovědi