Držím palce, operace byla jediné řešení. Pracovala jsem přes 20 let na urologii a dnešní operace prostaty jsou o hodně, hodně šetrnější než dříve. Jestli se příběh opravdu stal tak, jak se v článku uvádí, tak je mi toho pána moc líto.
Nevěděl, jak se v této situaci zachovat a neuměl si s tím poradit.
Můj manžel měl rakovinu střev, ale bohužel, bylo už pozdě. Péče probíhala perfektně., já jsem byla jako ostříž. Ale dva lékaři byli bez empatie, tak jsem vyrazila do obrany.
Ano, v tomto vám naprosto rozumím. Mám takový názor a zkušenost, že dnešní moderní medicína je na velmi vysoké úrovni, ale bohužel ne každý lékař. Jde o to, nedat se. To jde ale těžko, když je člověku špatně a nemá dost sil. Pak je bezvadné, mít v tu chvíli vedle sebe někoho, kdo bude bojovat za mě. Přeju vám hodně štěstí.
To není smůla, ale blbost toho lékaře. Na žádanku měl napsat STATIM a odebrat krev na markry tzv. PSA.
Jste cynik
Souhlasím s vámi, první rozumný názor, který jsem zde přečetla. V případě, který popisuje článek, šlo o naprosto neschopného lékaře a toho pacienta je mi líto. K čemu vlastně ta MR byla potřeba, když MR nedokáže odhalit, zda jde o rakovinu? V mém blízkém okolí aktuálně stejný problém řešíme. Několik let 1x za rok vyšetření krve na rakovinné markry. Ve chvíli, když se hodně zvýšily, proveden ultrazvuk, kde bylo něco podezřelého vidět. Následoval odběr vzorků přímo z prostaty, histologickým vyšetřením zjištěno, že jde skutečně o rakovinu. Do dvou měsíců provedena operace, odstraněna prostata. A doufáme, že vyřešeno. Chtělo to ale velkou dávku odvahy, pro tu operaci se rozhodnout.
Naprosto to dává smysl, kdy potřebujeme zvýšit mobilitu na trhu práce. Stát by měl reagovat na aktuální potřeby - a nyní je potřeba rozhýbat pracovníky a oživit ekonomiku. Ochrana se může zase vrátit (a měla by se vrátit), pokud by to už ekonomika nepotřebovala a pracovníci by na tom byli byti.
.
V situaci, kdy dobíhá inflace, ekonomika stagnuje, a na trhu práce nejsou volní pracovníci, by s tím neudělal nic ani ekonomický nobelista. Jakékoliv pobídky či investice od státu by se ihned proměnily v inflaci - protože na nové zakázky by si začaly podniky přetahovat zaměstnance penězi. (A to vyvolává inflaci.)
.
Pokud nic nepodnikneme, tak sice budeme mít skvěle chráněné zaměstnance, ale postupně od nás utečou investoři. Už nyní stavějí nové provozy v jiných zemích, než je ČR, a je zde skutečné riziko, že jednoho dne začnou české, drahé provozy zavírat. Pak se sice budeme moci utěšovat ochranou zákoníku práce, ale ta zůstane jen těm, kteří o práci nepřijdou úplně.
.
Takže ano, v tuto dobu je rozhodně zdravé trochu zmírnit náš naprosto přehnaně ochranářský zákoník práce.
Většina diskutujících a já také chápe možnost propustit zaměstnance bez udání důvodu jako možnost rychle se zbavit neproduktivních zaměstnanců (tzv."netáhel"). Myslíte, že tito zaměstnanci tu ekonomiku někde jinde "vytrhnou"?
Mate 0 zamestnancu, vidte? 🙂 Lide, o kterych pisete, se vyresi bud ve zkusebni dobe, nebo v prvnim (druhem, ci tretim) roce, kdy mate moznost je mit zamestnane na dobu urcitou. Kdo dokaze 3 roky predstirat, ze je pilny a schopny, ten to nepredstira. 😀 Zpruzneni vypovedi povede k tomu, ze firmy se budou zbavovat lidi jak se jim to prave hodi, je mensi odbyt, ulehci si o zamestnance, je vetsi, na chvili ho naberou. Bude to vytvaret prostredi nejistoty, ve kterem mimo jine moc neporostou mzdy. (Coz je mozna zamer, aby velke firmy neodchazely do Asie, ale neudrzitelny.) Hlavne mene kvalifikovane pozice to zasahne a my vsichni se budem skladat na jejich davky v nezamestnanosti. Nechapu, ze si stat "chce" jeste tohle nakladat.
Ano, nejistota, jak jste napsala, bude ještě větší než je teď.
Nejvíc budou řvát netáhla, jenže ono se takového netáhla zbavit opravdu skoro nejde a takové netáhlo je schopno Vám ve firmě slušně zaftáčit, dřív nebo později pravidelně slyšíte, on nemaká, a já mám ?😎
Víte, já jsem se za celou dobu kapitalismu (od r.1989) snad ani nesetkala s tím, že by zaměstnavatel dal novému zaměstnanci hned pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Nejdřív na dobu určitou, 6 měsíců nebo 1 rok. Během té doby už je zřejmé, jestli zaměstnanec k něčemu je nebo jde o netáhlo. I zkušební doba 3 měsíce může dost ukázat, a tu chtějí prodloužit na 4 měsíce.
Abych pravdu řek, vaše problémy nemám. Nakoupené položky skenuji do mobilu a u platebního terminálu pouze zaplatím. Globus, Kaufland, Tesco tyto řetězce umožňují skenování do mobilu. Funguje skvěle mohu doporučit.
U nás v Hyperalbertu nedávno zavedli ruční skenry. Je sice nutné mít v mobilu jejich aplikaci. Ale jsem tím naprosto nadšená. Vezmu zboží jen 1x do ruky, naskenuju a rovnou dám do nákupní tašky ve vozíku. U samoobslužných pokladen už jenom zaplatím. Pokud je nutná kontrola, provede ji obsluhující personál. Naprosto chápu, že musí kontrolovat, aby nedocházelo ke krádežím a při nákupu alkoholu zkontrolovat věk. Kéž by tuto možnost zavedli ve všech hyper a super marketech. Placení u běžných pokladen je jeden velký STRES. Milá komunikace s pokladní? Nemožné! Nervní, vystresované osoby, které ve snaze být co nejrychlejší odhazují zboží tak, jako by bylo určené na vyhození, že často padá až na zem. Příklad: Jednou odhodila láhev piva tak, že vybuchla a to pivo z ní vystrysklo, a ještě čekala, že to snad budu uklízet já. Ale já to zboží musím zaplatit a chci ho používat. Největším problémem pro mě ale je to překládání zboží: 1.do vozíku, 2.na pás, 3.znovu do vozíku, 4.do tašky, 5.doma na místo. Za mě samoobslužné pokladny bez možnosti ručního skenování jsou k ničemu. Ale při možnosti použití ručního skenru SUPER DOKONALÉ. Kéž by to zavedli všude!!!
Ja bych pridal duchodcum.To je nase budoucnost a nadeje. Decka ohladu vydrzi ale duchodci sedici samiv totalne vytopenych 3+1 uz to nemaji z ceho tahat.
A ted vazne: v nasem panelaku sem si behem vikendu udelal maly pruzkum. Sel sem ven a poridil sest snimku tepelnou kamerou. Starsi lide to topeni ohuli do plna, no a pak odpoledne maji okna na ventilacku. A proto je potreba jim pridat. V panelaku vim kde kdo bydli.
To je sice téma, které nemá s dnešní stávkou nic společného, ale musím reagovat. Bydlím v bytovém domě, kde je 24 bytů. Velmi špatný je způsob rozpočítávání výdajů za topení pro jednotlivé bytové jednotky, který se změnil s novým Občanským zákoníkem. V našem bytě topíme velmi málo, stačí nám max. 22-23°C. Po skončení topné sezóny se vezme celková spotřeba energie za dům, od ní se odečte část, která se rozpočítává na podlahovou plochu. A u té části, která se rozpočítává podle měřidel, se zjistí průměr. Kdo průměr hodně přesahuje, jeho náklady se zvýší, nevím podle jakého klíče. To bych ještě pochopila. Ale v našem domě bydlí ponejvíc lidé, o kterých jste psal vy, stále je jim zima. Neřeší, kolik °C mají v bytě, ale to, že je jim zima. Takže průměrná spotřeba je proklatě vysoká. No a podprůměrná spotřeba, jakou máme my, se vynásobí koeficientem, vlastně se dopočítá do průměrné spotřeby, naposledy v našem případě x2. A to se přece vyplatí!!!😀😀😀
To je samozřejmě pravda, ale důchod jim běží, ten systém jinak nastavit nejde - resp. jde - ve 20ti si člověk zvolí v kolika letech půjde do duchodu a jak vysoký chce mít důchod a podle toho bude platit... nebo holt nebude spoléhat na stát a bude si spořit, ja jsem začal hned po 3 měsících v mem prvním zaměstnání...
Určitě je dobře spořit si již od 20 let věku. Problém je v tom, že vám NIKDO nezaručí, že z vašich uspořených peněz za těch minimálně 45 let, než dosáhnete důchodového věku, vůbec něco zbyde. Ve 20 letech se také nedá spoléhat na to, že za 45 let bude platit stejný systém, jako na začátku. Také jsem si nedovedla představit, že během 34 let se všechno úplně změní a to vícekrát. Proto zde máme solidární důchodový systém, což znamená, že na důchody seniorů vydělávají ti, kteří jsou práce schopní. A je potřeba naučit mladé, že tak je to správně. A ne, jak to poslední dobou zaznívá, že důchodci ubírají mladým extrémně moc. Důchody by měly být důstojné, neboť ti důchodci si na ně už dávno vydělali..
Afera penicilin je totálně smyšlená, je tedy pravda, že lůza ho užívá i několikrát ročně v podstatě na cokoliv, takže potřebuje mít velkou zásobu, ale třeba ja jsem ho užil asi 5x v životě a jedna z mojich dcer ho ještě neměla vůbec.
Nicméně v místní nemocnici byl dostupny vždy.
Každopádně věřím, že jsou chudé rodiny, ale ve většině z nich fotr vykouri denne krabičku cigaret s vychlasta v hospodě 10 piv, ale 30Kc na oběd pro dítě nema...
A k tomu odchodu do duchodu - tak když se prumerny vek doziti zvýšil od roku 1990 asi o 6let, tak se logicky musí chodit později do duchodu, s tím se nedá nic dělat. Resp. řešení je jedine - museli by lidé dřív umírat, ale ono se jim nějak nechce 🤷♂️
Máte pravdu, průměrný věk dožití se zvyšuje, ale bohužel ne ta fáze života, kdy je člověk relativně zdravý a práce schopný, ale prodlužuje se ta fáze života, kdy je člověk závislý na péči jiných. V současnosti zatím lidé neodchází do starobního důchodu v 65 letech, jak to bylo zastropováno donedávna, zatím je to cca 64 let, takže nikdo neví, jak to bude reálně vypadat, až budou MUSET pracovat lidé starší 65 let, asi až do 70 let. Možnost odejít do předčasného důchodu v 60 letech také zrušena. Obávám se, že tady v budoucnu půjde mnoho seniorů o žebrácké holi. Ale jinak vám ze srdce přeji, abyste byl až do smrti zdravý a mladý.
Ano,co se děje je příšerné.Jen to nemůžete na nikoho házet.Vždy vládli ti které jsme si zvolili!V roce 89 jsem na Václaváku byla,než jsem se rozkoukala měla jsem i strach co se to děje.Byla jsem důvěřivá,hloupá a naivní.Všemu co se dělo jsem uvěřila,těšila se na tu změnu jak říkali na to nadechnutí.Nadechuju se stále a marně,nepomáhá to.Rok 89 byl opravdu zlomový,spousta slibů a naděje.První vláda převzala stát bez dluhů!Jak se vlády střídaly tak dluhy narůstaly víc a víc.Vše co nám sloužilo se rozprodalo.Každá vláda něco udělala ale jen pro sebe.Stále se každý na někoho vymlouvá.Nejvíc na komunisty.Je jednoduché neschopnost na někoho svádět.Stále se vracíme zpět nebo stojíme na místě.Komunismus je už 34 let odžitý a stále se k němu někdo vrací.To je stejný jako by se Němci vraceli stále k fašismu.Nedělají to a proto jsou daleko přednáma.Stát který prohrál nám ukazuje záda.Není to ostuda?Píšete o lhářích jako Babiš,Okamura.Kdyby jste měl napsat všechny tolik znaků by tu nebylo.Naposledy si pamatuju jak pan Fiala veřejně přesvědčoval lidi kteří ho volili,že se nemusí ničeho bát,že daně se zvyšovat rozhodně nebudou a jak to vypadá prostě lhal!To samé plyn a energie.Po dvou letech teprve zjistí,že v ČR je dráž než v Německu,Polsku a kvalita nevalná.Dříve jsme byli velmocí v pěstování brambor,cibule atd.Dnes brambory za 30.-kč a cibule za 34.-kč.Každý čeká na slevu.Jablka dražší než banány.Že někdo nechce pomáhat UA?Ale chce jen ne finančně.Peníze a ani zbraně se tam ve větší míře ani nedostanou!Ty dluhy splácíme zvedáním daní všichni.Od demokracie jsme hodně daleko!
Lépe bych to nevyjádřila. Děkuji.
Měli jsme málo peněz,ale v každé domácnosti musela být hospodyně.Od výplaty do výplaty to měla také tak spočítané abychom my 3 děti byly ráno po snídaní. měly do školy svačinu , zaplacený oběd ve škole nebo doma a večeři. Maninka se odbývala dlouhá léta, chodila do práce 12/24 v práci se u nich nevařilo . Byla štíhlá a ještě chodila do cvičení. Minulý týden, kdy reportér věc vysvětloval , na mikrofon si na málo potravin v bance stěžovala dáma 120 Kg , na každém prstu prsten celkem 8. Zlatých ??? Zavedla bych i zde racionální podmínku Na banány jsem nikdy frontu nestála. Měli jsme jablka, hrušky, švestky, Chodili jsme do lesa na jahody, maliny a divoké trnky. Stála jsem jen ve frontě na sunar 21.22.23....... srpna 1968 a na základní potraviny.Naštěstí se zásobovací síť s tímto zbožím
Máte pravdu. Je to o tom, umět hospodařit. A dokázat pochopit, že si můžu koupit jenom a pouze to, na co mám peníze. My jsme byli 4 děti, rodiče dělníci, bydleli jsme v podnikovém bytě a neměli jsme babičku ani dědečka. Moji rodiče se narodili před II.válkou a vyrostli za války. Od 15 let se o sebe museli starat sami, takže se to naučili. My jsme za mého dětství doma nikdy hladem a bídou netrpěli. Jo, u bytového domu měli nájemníci zahrádky, kde si dokázali ledacos např. zeleninu vypěstovat.😃 Nechápu vůbec, že se dnes dělají peněžní sbírky na obědy pro děti do škol. Vždyť jídlo pro děti by mělo být to první, co rodina zaplatí. Za smysluplné bych považovala, aby se těm lidem, kteří chodí do potravinové banky, pomohlo v tom, aby se naučili postarat se o sebe sami. (Např. paní s těmi zlatými prsteny poradit, že je má prodat, a že si takové věci vůbec nemá kupovat, když jí nezbývá na jídlo.😃)
Jasně,jsem pamětník.Tenkrát lítali pečení holuby do huby běžně.Akorát mně,samoživitelce s dvěma dětma,se obloukem vyhýbali.Máte valice krátkou paměť.
Samozřejmě nikomu nelítali pečení holubi do huby. Každý MUSEL pracovat a měl jisté, že za tu práci dostane výplatu, i když třeba malou, na bydlení a jídlo to stačilo ( v současnosti tato jistota bohužel není). A samoživitelky na tom budou vždycky hůř než úplná rodina. Otázka zní, jestli jste na tom byla tak špatně, že jste potřebovala chodit do potravinové banky? Já jsem se stala samoživitelkou v r.1987. Takže můžu posoudit rozdíl před a po Velké sametové revoluci. A jednoznačně "za mně" to bylo lepší před. Další v dnešní době velký problém, který dříve neexistoval, jsou exekuce. Ne, že by dříve neexistovali lidé, kteří měli nějaké dluhy, takoví také budou vždycky. Když někdo dlužil, strhávalo se mu to z výplaty, neboť každý musel pracovat, tudíž měl i nárok na tu výplatu. A nebylo možné, aby se na jeho dluzích živili navíc exekutoři a nebankovní instituce, které poskytují lichvářské půjčky.
Víte kolik takhle starých lidí neví ani jak si to mají vyřídit? A brala jsem tu kritiku dotyčného pána s babičkou jako příklad
V tom máte naprosto pravdu. Ale podle mě je potřeba řešit ten problém tak, aby se senioři měli kam obrátit o radu, aby si mohli všechno, na co mají nárok vyřídit. A sama dobře vím, jak je složité vyplnit žádost o příspěvek na bydlení a doložit všechna potřebná potvrzení aby zapadala přesně do toho období, za které se žádá. Než tohle udělat pro lidi dostupnější, je asi jednodušší vybírat před supermarketem od řadových občanů nějakou potravinu do sbírky. Celý tento systém je podle mě šílený.
To jsme to dopracovali 30 let po socialismu😪,stát ve frontě na žebračenky. To je tak,když si lidé neváží toho co mají.Ostuda naší vlády do nebes volající.Nikoho nenechají padnout🤣🤣
Velmi dobře si pamatuju, když p.Klaus na začátku 90. let říkal, že teď si budeme muset pár let utahovat opasky a pak už bude jenom dobře. Bohužel ani dnešní 40.cátníci si to už pamatovat nemohou, protože jim v té době bylo cca 6 let. Pravdou ale je, že před r.1989 žádné potravinové banky nebyly potřeba a nepamatuju si, že by v té době někdo neměl co jíst. Takže asi tak.
Jste jinak normální? Takže 80-letá babička bez rodiny, žijící z důchodu který ji sotva stačí na zaplacení inkasa, léků atd..má jít zametat 🙁 Jsou lidé co potravinové banky zneužívají, ale jsou i lidé kteří se bez nich neobejdou, koukněte se trochu kolem sebe
Já myslím, že tato 80-letá babička má určitě nárok na příspěvek na bydlení, který se přiznává podle skutečných nákladů na bydlení a příjmů té dané osoby a možná by mohla mít nárok i na příspěvek na péči. A podle mých zkušeností takové babičky jsou velmi skromné a se svým malým příjmem dokážou dobře hospodařit, takže o ně v tomto případě snad ani nejde.
Skvělé.. peníze, ne zájem dítěte. A původní soud rozhodoval patrně proto, že znal prostředí a měl relevantní informace. I když tohle se asi nelíbí zase vám.. že to podělal až patrně další soud, který tohle prostě ignoroval a dal přednost té vaší biologii, která ve skutečnosti může být notně žluklá.
Pane Damile, vy jste asi nečetl článek pozorně. Prvoinstanční soud=Obvodní soud pro Prahu 6 rozhodl po téměř 4 letech, že půjde dítě od pěstounů k prarodičům. Odvolací soud=Městský soud v Praze došel k tomu, že to rozhodnutí sice bylo chybné, ale nezrušil ho. Proto se pak pěstouni obrátili na Ústavní soud. A ten ho nechal u prarodičů, kde je už 2 roky a zřejmě bez problémů. Vždyť by bylo šílené po dvou letech kluka zase poslat jinam. Teď je mu cca 8 a půl roku. Před 2 lety mu bylo cca 6 a půl roku. Nevím, jestli může 6leté dítě o tom rozhodovat? Nejhorší na tom jsou ty skoro 4 roky, které se táhlo to první řízení. Pokud by to bylo vyřešeno rychle, mohl být u babičky a dědy už od 2 let. Z jednání pěstounů mi připadá, že jim jde spíš o jejich city, než toho děcka, nejdřív ho přece chtěli osvojit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlasím se snížením počtu kanálů ČT na tři a mně by úplně stačily dva.