Bydlet v Praze není základní lidské právo. Po 35 letech v Praze jsem se odstěhovala o 100km dál do okresního města, kde jsem si koupila vlastní 2kk za 1.000.000, splátky ve výši třetiny nájmu v Praze. Proč dotovat ty, kteří odmítají zvednout zadek a jít žít tam, kde si budou schopni na svoje potřeby sami vydělat? A hned by zmizel přetlak poptávky a ceny přestaly nesmyslně růst.
Dělala jsem u policie 6 let. Už 9 let tam nejsem. Je to jednoduchá rovnice: 50.000 hrubého a pracovní dobu 160h měsíčně (ne 260h jak je zvykem) a za půl roku je stav naplněn a policie si bude moct uchazeče vybírat. Takhle bohužel, i ten, kdo by tu práci dělal rád, tak prostě nemůže bydlet ve stanu a jíst suchý rohlík.
A zreorganizovat činnost. Nemá smysl mít 60.000 neefektivních a podhodnocených policistů. Ale třeba oněch 40.000, motivovaných a dobře zaplacených, kteří tam budou celý život a budou předávat zkušenosti mladým, ne jako dnes, kdy po roce služby zaškolujete nováčky.
Nemám problém zaplatit za výrobek české či evropské výroby víc než za čínský. Ráda si koupím z našeho trhu. Takový výrobce je podnikatel.
Mám ovšem problém zaplatit u českého eshopu 5x tolik za totožný výrobek, který ten eshop koupil z Číny. To totiž není podnikatel a tvořitel hodnot, ale překupník, jehož činnost dávala smysl, dokud jsme si nemohli koupit zboží přímo od zdroje. Časy se změnily, vzdálenosti zkrátily a přeprodejní segment trhu půjde do útlumu. Stejně jako byl dříve kovář, košíkář nebo mlynář na každé vsi, dnes už by se jich tolik neuživilo. Přirozený vývoj věci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Musím pochválit UK, jako studenti jsme již dostali informační sms. To se povedlo. Ke zlepšení je pak ještě rychlost - článek vyšel 11:47, sms přišla 12:02. Tedy v podstatě veřejnost je informována dřív než studenti v budově.