Ale prosímvás, a co ty davy v obchoďácích a trzích ?
V těch obchoďácích a na trzích ale, milý pane Jiří, nejsou úplně všichni občané ČR!!! Kdo nechce vidět, tak ty chudé nevidí. Oni to většinou také do světa nevykřikují, že jsou chudí!! My se i ze svých důchodů snažíme pomáhat, ale bohužel všem pomoci nemůžeme... A krabice od bot naplněná drobnými dárky pro chudé je podle mě od paní se stotisícovým platem a dalšími příjmy spíš výsměchem než charitou...
Jaká komoušská verbež ? Myslíte koho ? Vždyť tady žádná není.....ke KSČ patří Kateřina Konečná která se narodila v roce 1981 !!! Co asi tak o komunismu může vědět ? Ta kope za naši vlast, kope za to, co tady vlády za 35 let podělaly ! Paní Nerudová je to nejspodnější dno téhle republiky, neudělala za korunu práce, ale má plnou hubu sprostostí, ale to většina lidí v ČR ví s kým máme čest !
A já k Vašim slovům dodávám, že mám radost, že nikdo z mých dětí a ani vnuků nestudoval na univerzitě pod jejím vedením!!!
A víte vy vůbec, že mezi námi žije mnoho lidí, kteří ve svém dětském věku prožili spolu se stovkami dalších dětí z různých států nádherné prázdniny na Krymu v Artěku a plni nádherných dojmů se vraceli domů? Tito lidé možná dnes ze strachu, aby nebyli ostatními dehonestováni, o tom nemluví, ale v jejich myslích vzpomínky na krásné a mimořádné prázdniny stále přetrvávají.
Mladí rodiče prostě chtějí ochránit své děti před pohledem na staré lidi. Dnes je totiž u nás velmi silný trend, že dnešní mladí lidé a také jejich děti přeci nikdy nezestárnou!!! Oni všichni zůstanou věčně mladí, věčně zelení a pracovat budou naplno až do dne své smrti. Za trest přeci stárnou jen ty generace, co žily v minulém režimu!!!!! A tak proč by se ti věčně mladí lidé měli nyní dívat na ty staré lidi, kteří jsou jen pro všechny veřejně nazýváni přítěží státu. Že ale tahle mladá generace naplno využívá všeho toho, co ty generace z minulého režimu svou prací v této republice vytvořily (školy, nemocnice, továrny, byty, přehrady, elektrárny, železnice, rekreační střediska, stadiony apod.), to jim nikdo záměrně nepřipomíná. Bohužel ale tahle brázda, která se nyní každodenně mezi mladou a starou generací vyorává, se jednou ve velmi zlém tomuhle státu vrátí.
Přečetla jsem si článek a nechápavě jsem kroutila hlavou. Tak to jsem musela žít asi v nějaké jiné zemi, protože já jsem prožila úplně jiné dětství a mládí, než tento autor popisuje. Pak jsem se ale podívala na jeho fotografii a bylo mi hned vše jasné, vždyť on je tak ve věku některého z mých vnuků!!! Téměř nic z toho, o čem píše, nemohl prožít. Proto bych si mu dovolila doporučit, aby příště psal pouze o věcech, které sám osobně prožil a nebo je viděl na vlastní oči, aby se pak před pamětníky neztrapňoval. A jako náměty na jeho články bych mu např. doporučila zjistit, proč se dnešní rodiny obávají mít více dětí, kolik v této době stojí rodinu výchova a vzdělání jednoho dítěte, proč všechny rodiny nemohou poslat své děti na letní tábory, kolik rodiče zaplatí za mimoškolní aktivity svých dětí, zda mají všechny děti peníze na to, aby se mohly stravovat ve škole apod. A k tomu by mohl dodat i své návrhy na zlepšení popisovaných situací a ne jen ironicky plivat na věci, o kterých si ani nezjistil základní fakta a souvislosti. Proč je fotografie ze sovětského pionýrského mezinárodního tábora Artěku a ne třeba z obdobného československého celoročního tábora v Seči, ve kterém za dobu svého trvání prožilo své letní prázdniny několik tisíc dětí z celého světa a během školního roku tu vždy čtvrt roku plného zajímavých činností prožily další tisíce československých dětí? A že to bylo téměř zadarmo, to už tu asi nemusím dodávat.
Myslím si, že kdyby všichni ti podporovatelé pokračování války na Ukrajině dostali do rodiny povolávací rozkazy k nástupu do války na ukrajinskou stranu boje, a to nejen pro sebe, možná i pro své otce a nebo i pro své syny a vnuky, tak by tu z nich nezůstal ani jeden válečný podporovatel. Za to vám ručím!!! A ty, kteří chyběli často ve škole na hodinách dějepisu (pravděpodobně mezi nimi byla i jmenovaná paní Němcová), bych chtěla upozornit, že dosud každá vedená válka vždy skončila nějakou mírovou smlouvou, nějakou podepsanou dohodou o míru. Nic totiž nikdy netrvá věčně, tedy ani ta válka!!!
U Fialů to byl pro tátu, hokejového trenéra, a syna, hráče za Švýcarsko, asi skutečně moc smutný večer... A jestli myslel někdo na jinou rodinu Fialů a ve své hlavě zamíchal do sportu politiku, tak to je bohužel pouze jen a jen jeho problém. Ale věřím, že i Švýcarsko své "Fialy" dostatečně ocenilo, protože i stříbro je pro ně nečekaný veliký úspěch!!!
Albánie je nádherná země, jejíž předností je překrásná a různorodá příroda a velice milí, pohostinní a dobrosrdeční lidé, kteří vám ochotně pomohou v nesnázi. Samozřejmě že země má své problémy, ale kdo zná její těžkou historii, ten se nediví a o to víc obdivuje velice rychlý rozvoj a snahu dohnat ostatní evropské státy. To, co u nás trvá dvacet let, oni zvládnou za dva roky. A kdo tomu nevěří, tak ať se jede přesvědčit na vlastní oči. A jestli mohu přispět radou z vlastní desetileté zkušenosti z našich každoročních dlouhých pobytů v této zemi, tak vám k pobytu doporučím pozdní jaro a nebo podzim. V létě už je tato země přeplněná turisty a ceny jsou v tomto období už také dost vysoké. A na recenze nedejte, skutečně nejlepší je přesvědčit se na vlastní oči...!!!
A pak se divíme, že se dnes mladí lidé nechtějí brát a raději spolu žijí jako přítel a přítelkyně a mají spolu třeba tři i více dětí. Když se totiž ve zlém spolu později rozejdou, nebudou se muset bát, že za nepředání dítěte druhému rodiči budou muset zaplatit 5 000 Kč. Kdežto Ti, kteří spolu žili ve spokojeném manželství, které třeba později narušila milenka, milenec a nebo třeba alkohol či nezájem o děti, a jejich děti zjevně k tomu druhému rodiči, který způsobil rozpad jejich rodiny, nebudou chtět chodit na návštěvy a budou z toho třeba mít i navíc velké psychické problémy, budou ale nuceny rodičem, s kterým žijí, k těmto nechtěným návštěvám. Proč? Protože by třeba potom doma nemuseli mít peníze na chleba a nebo dětem na nutné věci do školy. Už takhle mnoho samoživitelek/samoživitelů počítá, kolik rohlíků a mléka si může pro své děti dovolit denně koupit, protože 5000 Kč je už pořádný zásah do rodinného rozpočtu.
79
Sledujících
1
Sleduje
79
Sledujících
1
Sleduje
Dávala jsem dobrovolné úkoly kvůli studentům, kteří v mém předmětu nebyli dobří ( holt každému nejde vše, pro což jsem měla vždy pochopení), ale měli snahu. Vypracováním těchto úkolů si mohli zlepšit známky. Nebylo mým cílem nechat je propadnout, ale pomoci jim, pokud o to ovšem stáli. Zároveň to mohou být i úkoly pro nadanější studenty, pro které je výuka nudná, protože se spíše přizpůsobuje těm průměrným, takže dobrovolné úkoly za nesmysl nepovažuji.
8 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kdyby to byla soukromá škola, tak se s rodinou slušně rozloučí, ale státní nemá moc možností to řešit, bohužel. Jinak k těm úkolům. Kdo má zájem o učivo, tak je vypracuje, kdo nemá, tak ne. Myslím si, že příslušníci mé generace byli ale mnohem samostatnější, protože toho museli ve svém dětství zvládnout daleko víc, než dnešní děti (do školy jsme chodili pěšky, přespolní i několik kilometrů, doma jsme měli na starost mladší sourozence, protože dětí bylo tenkrát v rodinách víc a školky na vesnicích nebyly, vypomáhali jsme rodičům v domácnosti, protože většinou byli oba dva zaměstnaní a auty se běžně do zaměstnání a ani s dětmi do škol nejezdilo, zapojovali jsme se do práce okolo domu, bytu, na zahrádce, někteří i na poli. A běda, kdybychom řádně neplnili úkoly do školy. V té době rodiče nechodili "na učitele do školy", ale s dětmi si to vyřídili sami doma. A byla moje generace špatná tím, že jsme se už od mládí učili přijímat a plnit povinnosti a učili jsme se být za jejich plnění zodpovědní? Prostě jsme nebyli žádné sněhové vločky!!! I v té naší generaci vyrostlo mnoho vynikajících specialistů různých oborů, lékařů, vědců, profesorů, vynálezců, ale i velmi mnoho šikovných a dobře odborně připravených dělníků, kteří dokázali nejen vyrobit všechno - od jehly přes různé stroje, traktory, až po atomové reaktory, ale i postavit celá sídliště, továrny, přehrady... Jsem zvědavá, jak se do života společnosti aktivně zapojí dnešní žáci, kteří neumí pořádně vzít do ruky ani koště a jakýkoliv úkol je nadmíru zatěžuje!!! (Píši z vlastní zkušenosti, odučila jsem ve škole 52 let.)
1 odpověď