Ovšem to je šokující! My jsme také od sebe 24 let a jsme spolu už 37 let. Také si z nás dělali srandu, že jsme dcera s otcem. A většina těch "normálních" párů je i 2x rozvedená... Navíc dneska ti mladíci mamánci a nemakačenkové, často i teplouši, žádná sláva.
My máme věkový rozdíl 25 let a jsme spolu 31 let. Naše děti lidé považovali za vnoučata.
Když nedokážete lékaři popsat své obtíže, tak vám opravdu nepomůže. Tady má třeba pediatr den v týdnu, kdy má v ordinaci tlumočnici z Ukrajinského jazyka, aby se všichni pochopili a nesnažili se zapíjet čípky vodou nebo tak něco. Myslím ten článek je schválně napsaný tak, aby to tady rozvášnilo davy, ale pokud se s rodiči opravdu nedomluví, tak se prostě nedá nic dělat.
Čípek chtěla polknout a zapít i moje tchýně, Češka jak Brno. A zažila jsem to i v nemocnici, kdy jsem spolupacientce vysvětlovala co má s vaginální tabletkou dělat ( nebyla přítomna když tam byla sestra s léky), na druhý pokus pochopila.
Jedině hotové. Zrušil bych všechny platby kartou. Když lidé nechtějí chodit do restaurací,kde platby kartou nejsou,tak ať nechodí,nikdo je nenutí. Věřím,že v naší zemi je více lidí, kteří preferují platby hotově víc,než kartami. Proč cpat penize bankám. Proč myslíte,že u žádného Vietnamce nevidíte terminály a platí se u nich pouze hotově. Oni moc dobře vědí proč to tak mají. Jsou chytřejší, než Češi 👏
U Vietnamců běžně platím kartou.
Počítal jsem si to sám pro sebe na cestách do práce. Mám to 9 km. Autobusem mi jedna cesta i s cestou na zastávku a ze zastávky trvá 40 minut a stojí 49 Kč. Vlastním autem mi celá cesta zabere 10 minut a stojí mě 42 Kč. Tedy denně ušetřená hodina a 14 Kč!
Mám to do práce 5 km, autem bych projela za měsíc víc než 280 Kč které mě stojí měsíční kupón na bus. Ale každý to máme individuální.
paní je 80 let to znamená že šla do důchodu cca v roce 2004 a pokud jí byl přiznán odpracovaná léta neboli odvedené pojištění má splněno.Tehdy byly parametry výpočtu jiné a ani zdražování všeho ještě ne tak razantní a ani mzdy vysoké takže i důchody menší .Další věc je že existují omluvené doby kdy se počítají léta ale není výdělek,MD,nemoc ,nezaměstnanost na ÚP,práce na PP a ne na HP a jiné takže ten důchod u starodůchodce může být takový
Nemusela mít odpracováno. Matka neměla nárok na důchod. Otec zemřel v době, kdy už měla důchodový věk a tak dostala vdovský a ten už jí zůstal. Takže bere důchod, i když většinu života nepracovala.
I když je spermiogram dobrý, ještě to neznamená, že děti budou. Kamarádka je v pořádku, její manžel také a má za sebou několik potratů, jeden dokonce ve 12 týdnu. Lékaři jí řekli, že je možná alergická na manželovo sperma...
Taky jsem měla několik potratů. Pomohla imunologie, protilátky proti trofoblastu. Děti máme nakonec 2.
Ono je to tím, že rodiče neviděli umírat někoho na záškrt nebo černý kašel a vůbec si tu hrůzu neumějí představit. Když se kdysi s vakcinacemi začínalo, stávaly matky s dětmi fronty, jen aby jejích dítě přežilo. Dnes mají falešný pocit bezpečí, že přinejhorším přijdou k doktorovi a ten jim dá zázračnou pilulku. Tak na co očkování, když Máňa z prodejny někde četla, že je to nebezpečné.
Můj otec měl 1 sestru a 4 bratry. Holčička se udusila doma, měla záškrt. Otec ten zážitek nikdy nezapomněl. Jeden z bratrů onemocněl též, po dlouhém boji přežil. Babička by tehdy očkování určitě uvítala.
Nejde o kvalitu - jde o to jak na tu školu dojíždět. Středočeský kraj má uprostřed velkou díru, kterou je další kraj. Veškerá doprava v určitém okruhu okolo směřuje do centra. Např. naší správní obcí je Brandýs nad Labem, ale žádný přímý spoj tam nejede. Buď musím mít auto, nebo jet trasu z domova do Prahy, MHD na jiný konec Prahy a další autobus do Brandýsa - tedy přesněji do Staré Boleslavi.
Jak asi bude prospívat dítě, které musí ráno vstávat před šestou, aby stihlo jeden z prvních autobusů, kterým jede trasu - z domova do Prahy, tam přejet HMD na jiné autobusové nádraží, tam zase autobus a do města, kde je škola. Cesta mu zabere cca hodinu a půl - to jen čistý čas v dopravě, ještě tam není zahrnuto čekání. Takže se klidně protáhne i na dvě hodiny. A odpoledne je to horší, to může na cestě strávit i 2,5 hodiny. To je více než 4 hodiny na cestě. Bude mít vůbec sílu ještě potom co se odpoledne, nebo spíš večer dostane domů, připravovat se na další den? A některé práce do školy trvají déle. Zatímco spolužák, který bydlí ve městě, kde je škola má už dávno přípravu do školy hotovou a může jít třeba sportovat on ještě není doma. Každá škola nemá internát. Zvlášť u gymnázií to není moc zvykem. A navíc internát i to dojíždění něco stojí a ne každý rodič si to může dovolit. Někdy jde dítě na školu, nebo do učení, pro které nemá vlohy a ani ho to nebaví, ale škola je někde v okolí bydliště.
Syn vstává 4 roky na SŠ hlavně v 5h. ráno. Jezdí 20 km s přestupem na 7:00. S prospěchem problém nemá, vyznamenání má celou dobu.
Ano, ano to říkala manželovi i paní doktorka, už mu dala na výběr jak bude chtít aplikovat tu léčbu, ale než došlo k tomuto kroku musel mít 3 druhy prášků co mu nesedli, sama doktorka mu řekla, že nejprve musí vyzkoušet ty dreáky, pak může ona mu předepsat biologickou léčbu......je to bordel že tato léčba je západě několik desítek let a naše pojišťovny ji zavedli není dlouho, prostě nechají lidi trápit bolestí......manžel má tak okolo 15 migrén do měsíce.....
Musela jsem také vyzkoušet několikatery léky. Nicméně v okamžiku, kdy se píchla 1 injekce, se vše radikálně změnilo. Nyní si injekce píchám sama.
Když jde někdo o státním svátku do práce, nemá žádný příplatek 100%, ale pouze svoji mzdu. Krátce vysvětlím na příkladu:
Státní svátek vychází např. na úterý, ať se to dobře počítá, tak dejme tomu, že já i Vy si vyděláme za jednu směnu 1000,- Kč. Tzn. že já když budu ve státní svátek v úterý sedět doma a nic nedělat, tak dostanu 1000,- Kč. Vy, když půjdete ten den do práce tak dostanete také 1000,- Kč jako já když sedím doma + dalších 1000,- Kč které si vyděláte svojí prací, to je dohromady 2000,- Kč, ale to není příplatek 100%. Vy jste si vydělal jen 1000,-Kč těch druhých 1000,-Kč jste dostal za státní svátek, tak jako já když jsem seděl doma a ani se nehnul.
Něco jiného je když jdete do práce v sobotu a já sedím v sobotu doma, to máte opravdu příplatek 25%, protože když já budu v sobotu sedět doma, tak sedím doma zadarmo (rozdíl od státního svátku) a Vy jdete do práce, kde si vyděláte 1000,-Kč + příplatek za sobotu 25% tzn. že dostanete 1250,- Kč, toto je navýšení o 25%. Vy máte 1250,- Kč za to že jste šel v sobotu do práce a já mám 0,- Kč za to že jsem v sobotu seděl doma.
Jinými slovy Vy jste si za sobotu vydělal 1250,- Kč a já nic, ale za státní svátek jste si vydělal jenom 1000,- Kč za svou práci, kterou jste odvedl a já nic, těch druhým 1000,- Kč co jste dostal za státní svátek já totiž dostal také………………….
Když vám nenaplanují směnu na svátek (v obchodě), tak nedostanete nic za to, že budete doma.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak docela se mně dotklo, že prej žena nepozná zamlklé těhotenství.. mně bylo od začátku těhotenství "divně, jinak", a ten den ráno, co jsem šla na kontrolu, kde to, že zamlklo doktorka zjistila jsem se najednou cítila "normálně".
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zažila jsem to 4x, z toho 2x jsem krvácela nebo špinila. Ale poznali to až na ultrazvuku.