Ne, píšu tu proto, že tihle borci si ty peníze zaslouží, protože je to náročná a nebezpečná práce. A kvůli věcem, jako je tohle, mě neskutečně štve, když nějaký feministky brečí, že v průměru berou menší platy než chlapi. Tak ať jdou dělat tyhle práce a nebrečí. Slyšel jsem, že i horníci si vydělají celkem dost, tak proč tyhle uřvaný semetriky nejdou těžit uhlí, když chcou mít víc? Někde jsem viděl statistiku, že 95% smrtelných případů z práce tvoří muži, a feministky by chtěly stejný peníze? Plivu na ně.
A k čemu nám potom budou muži, když budeme dělat všechno samy. Kdy začne víc chlapů pracovat jako učitelé, pečovatelé, zdravotní bratři?
Majitel domu, který úspěšně odolává povodním, radí, jak se ubránit vodnímu živlu? Vypadá to, že našel způsob, jak přeměnit svůj dům na moderní Noemovu archu! Jen doufám, že má dost místa pro všechny sousedy a jejich domácí mazlíčky!
Co myslíte, jak byste se připravili na povodně vy?
Je to ve Ve velké Británii. Myslím, že tam nemají lidé problém, poskytnout pomoc sousedům. Tady je to asi pro většinu lidí nepředstavitelný, že se dá žít jako provázaná komunita.
ono ty pozemky jsou v soukromém vlastnictví... má právo úředník zakázat výstavbu úplně a nadobro? Nebo povolit kotvení houseboatu na suchu s tím že příjde za 30 let voda? A nebo může povolit stavbu na 2m vysokých kuřích nožkách? Já tohle ani nehaním ani nerozporuji. Naopak , rozhodně bych nechtěl být tím úředníkem který nějakému frantovi oznámí ,že tady nemůže stavět ,protože ho do 30 ti let nejpozději spláchne voda...
V tomhle případě by měla být možnost, že majitel pozemku ho přenechá obci, nebo povodí řeky. A dostane za něj jinou stavební parcelu. Taky ale i v územních plánech a katastru by takový pozemek měl být správně označen.
99% zatopených domů u nás na severní moravě je v záplavové zoně a bohužel celá řada jich přibyla po roce 1997.Otázkou je , jak je to možné a kdo ponese za to zodpovědnost? Úředník? Ten jen plnil přání stavitelů....Stavitel? Ten má svobodné právo postavit si téměř kdekoliv.. Jenže potom z těch domů musíte ty lidi dostat v nejhorším případě vrtulníkem a ono to fakt stojí peníze ze státní kasy, potom se o ty všechny lidi musíte postarat. Nejdříve na první týden. Zbude vám polovina lidí protože ta jedna se vrátila do méně postižených domovů a dál bydlí...Do měsíce vám z té poloviny ubude většina a zbude pár lidí co jsou skutečně bez všeho s holým zadkem. A co ted s nimi... Ne , záplavová místa jsou odhadnuta velmi dobře a měli bychom se tím řídit a alespoň nově nestavět...
Zodpovědnost by měl mít stavební úřad. Už to, že takový pozemek lze zastavět obytnou budovou je špatně. Někde by se už nemělo stavět vůbec a nechat ty pozemky jako záplavové území. Vytvořit tam prostě zelené plochy, případně oddychové zóny, kde se se záplavou počítá. A někde možná s podobnými opatřeními, jako jsou v článku. Pravda je, že někdy se objeví voda v místech, kde ji nepamatují ani osmdesátiletí lidé. Moji rodiče postavili dům sice u potoka, ale na navážce. Ale nikdo nepamatoval, že by tam velká voda byla. A v roce 1998 po velkém přívalovém dešti poprvé bylo ve sklepě asi půl metru vody, která se tam dostala kanalizací. Pak ještě myslím jednou malinko. Než obec udělala protipovodňové opatření.
Nemá svou rodinu, která by mu pomohla? Vybírají na hypotéku? Ať prodá dům a koupí si byt. Je to stejné jako s Ptáčkem.
Samozřejmě, že ztráta je strašná. Také jsem se v jedné takové ocitla. Pomohla rodina, kolegové a přátelé.
Tyhle sbírky fakt ne.
Když prodá dům a koupí si byt, to mu moc nepomůže. To by musel mít novostavbu. Já mám dome, protože stál méně peněz, než byt, jaký jsme potřebovali.
A já se svými kolegyněmi z prvních stupňů, které tvrdí, že propadnutí v první či ve druhé třídě může dítěti jen a jen prospět, musím souhlasit. A to, že se pak propadá nejvíce v šesté třídě má také svoji logiku. Zopakování základů v šesté třídě také ještě dítěti může prospět, ve vyšších ročnících už to skoro nemá význam. Hraniční děti totiž zvládají matematiku maximálně do úrovně 7. ročníku, kde v podstatě končí aritmetika. V osmém ročníku už přichází na řadu algebra, která je pro tyto děti nezvládnutelná. U těchto dětí je rozhodně lepší, když vyjdou po dvojím propadnutí ze sedmého ročníku alespoň se znalostí základů, než když se táhnou bez propadnutí do vyšších ročníků, které stejně nezvládnou a základy zapomenou.
Pro ty děti, o kterých hovoříte jsou ideální praktické školy. Aby měly šanci pak pokračovat na učebních oborech pro tyto žáky.
Přijde mi prapodivné, že se na seznamu v poslední době objevují články na stejná témata, jako má na svém kanále youtuberka Just Justýna. 😏 Zdá se, že v redakci je někdo jejím fanouškem, udělá si z jejích videí výtažek a pak to tady sepíše. Tohle už je asi čtvrté téma. Doooost veliká náhoda.
Tento příběh je zpracován v dokumentu a často se o něm píše v různých magazínech. Youtuberka i autor/ka článku mohli vidět/číst to samé.
Jak víte že má nájem? Třeba bydlí ve svém? A když by bydlela v nájmu tak má navíc nárok na příspěvek na bydlení atd. Vy poznate co kdo potřebuje na základě příkladů v komentáři? 😃 Tak to jste borec 👏 Jen Vas chci upozornit, na to, že každý má nárok na svůj názor. A mě to také nepřijde jako malé peníze. O tom, zda to je dostatečne totiž nebyla řeč. Ale to jste asi přešel ve svém nadšení, co?
Když bydlí ve svém, má úplně stejné náklady na bydlení. Jen si musí část odložit, aby mohla to bydlení udržovat v použitelném stavu. Případně uzpůsobovat potřebám postiženého.
jiný případ:
ve Znojemské nemocnici měli zákaz nastřihování.
dítě zůstalo v porodní cestě zaklesnuté...zavolali primáře ten teprve nastřihl a pravou ručičku musel zlomit aby ji vytáhl a protože bylo tělíčko zaklesnuté 6 minut tak se přetrhli nervy v rameni pravé ručku a dítě ho má pohyblivé jen ze 70%.
je doživotní mrzák na pravou ruku...
nechme rozhodnutí na doktorech kdy je potřeba nastřihávat a kdy ne...
Že by se dítě "zakleslo" v porodních cestách kvůli nenastřižení hráze to není pravděpodobný. Hráz je měkká tkáň, poměrně snadno se roztrhne. "Zaklesne" se v pávi, kvůli špatné poloze v porodních cestách - i nefyziologické poloze matky při porodu. Nebo kvůli tomu, že prostě v pánvi není dost místa pro fyziologický porod. Rodit v leže na zádech je nepřirozené. Že dítě zmrzačili, to nejspíš někdo z doktorů něco zanedbal... A mimochodem, rodí matka, ona má mít právo rozhodnout o svém těle. A má jí být nasloucháno. Asi jako muž nechápete, že po tom nástřihu se žena hojí poměrně dlouho. To není jako sešít ránu na noze. A jizva může bolet, komplikovat třeba i sex mnoho let.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud nemá, tak by měla mít! V nouzovém režimu nadělali zákonů, že nikdo neví, odkud na něj co vykoukne a tomuhle se nevěnují? Tak je to špatná vláda - měli by rozhodně dohlížet i na soudy a soudce! Nebo justice je samostatný stát ve státu? Vždyť je platí z našich daní! Oboje!
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tato vláda nadělala v "nouzovém režimu" zákony? A krom toho, moc zákonodárná nesmí zasahovat do moci soudní.