Já si naopak myslím, že důvěra v systém zůstává. Spíše se totálně hroutí důvěra v politiky samotné. A není se co divit - sklízí, co sami zaseli.
Sám se někdy divím tomu, jak moc se někteří politici dokáží změnit - během několika měsíců. Ten rozdíl - před a po volbách - je u některých dost markantní.
Mohl by prosím někdo tomu pánovi (který se očividně vzdaluje realitě tempem až nezdravým) vysvětlit, že výše platů není totéž jako kupní síla? Tedy zjednodušeně - aby to pochopil - když budu brát půl milionu měsíčně a si koupím si za to třetinu toho, co pracovník v Německu za svých 100 tis, je mi to k ničemu?
Ve chvíli, kdy stát začíná selhávat při obraně svých občanů, začínají tito sami brát věci do vlastních rukou - a není divu, protože je to prostě správné a potřeba.
Ve chvíli, kdy stát, který nechrání své občany, ale začne chránit zločince, je třeba se zbavit "státu".
Bohužel už první možnost je špatná, druhá je katastrofa.
Napadá mě jen, jak je možné, že ti, kteří podobnou verbež brání, či jí dokonce pomáhají, mají v naší společnosti takovou moc, že mohou.
Nu - mým dlouhodobým názorem je, že:
Ad 1 - člověk, který spáchá podobné zločiny se sám vyloučil z lidské společnosti - ergo pro něj z velké většiny přestávají platit ochranná práva dané společnosti
a
Ad 2 - aby mělo vězení výchovný charakter, z logiky věci by mělo být místem, kam by se odsouzený měl BÁT vrátit
a
Ad 3 - ve vězení by měla být zavedena pracovní povinnost pro všechny - z výdělku polovinu hradit poškozeným (pozůstalým), třetinu státu za stravu a zopatření a zbytek by vězni zůstával pro případný nový start.
Jsem, a vždy jsem byl toho názoru, že sexualita je osobní věc a nepatří do veřejného prostoru. Ať si každý ve svém soukromí dělá, co je mu libo.
Nicméně jsem neskutečně alergický na to, když mi nějaký aktivista (který mimochodem nemá s danou skupinou nic společného) tvrdí, že mám být tolerantní (schvalovat) k někomu, kdo mi tvrdí, že se cítí být kuřetem/vlkem/psem/sámnevíčím, nebo že miluje most.
A hlavně, že musím strpět násilnou veřejnou propagaci těchto myšlenek.
Dle mého názoru se už moc často zaměňuje sexualita a duševní porucha.
.
Nicméně bych navrhoval řešení - jestliže bude každý s problémovou identitou nosit na krku cedulku s nápisem, jak se momentálně cítí, nestane se, že by jej někdo urazil a nebo snad oslovil jinak. :-D
Já jsem vždy myslel, ze není povinností státu integrovat cizince, jen mu umožnit začlenění. Je (nebo by být měla) povinnost cizince se integrovat do hostitelské země. Pokud to nezvládá - hajdy zpátky domů - bez diskuse.
Bohužel se obávám (nicméně velice chápu), že tam, kde selhává stát, berou lidé svou obranu do svých rukou - mnohdy dost brutálně.
Jsou bohužel lidé, pro které je násilí to jediné co uznávají a čemu jsou ochotni se podřídit.
Nu - analýza a následně možnosti řešení. Vcelku logický postup.
Doufám, že paní Stuchlíková hned po víkendu naběhne znovu a bude chtít vědět výsledky analýzy a zveřejnění zprávy.
Krom tohoto mi tam ovšem chybí i analýza příčin - a vyvození odpovědnosti - hlavně hmotné. Obávám se ovšem, že k tomu nedojde, protože by se buď bývlý ministr jeho suita nedoplatili, nebo by se ukázalo, že na to neměli vliv = že tam byli zbyteční.
.
Připomíná mi to "vtip", jak si chce ministerstvo nechat postavit plot kolem budovy. Vypíše výběrko, přihlásí se tři firmy - polská, ukrajinská a česká. Polák přijde, změří, spočítá a říká: " Za 1 mil. to udělám." Ukrajinec změří, spočítá - za 800 tis. Čech nic nepočítá, neměří, jde rovnou za úředníkem a hlásí: Za 2mil 800. Úředník se diví jak dospěl k té částce. "Jednoduše. Milion pro tebe, milion pro mě a za těch 800 to necháme udělat ty ukrajince.
Bylo by zajímavou výzvou pro nějakého IT odborníka vymyslet web, kde by se daly najít výrobní ceny jednotlivých produktů -nemyslím čistě materiální, ale ceny, za které výrobci dodávají obchodníkům - dejme tomu s čtvrtroční aktualizací.
Hnedle by byl vidět rozdíl v cenách a marže jednotlivých prodejců..
Já uznávám, že prodejci zisk mít musí, nicméně v rozumné výši.
Rovněž bych se přikláněl k tomu, aby na základní potraviny byla zákonem stanovena maximální přípustná marže.
Nojo - kdybych skutečně dostal všechny peníze, co mi kdy chtěl poslat advokát z Maroka, filantrop z Francie, na smrt nemocná bohatá američanka, nebo nezisková organizace se sídlem kdovíkde, asi už bych byl multimilonář. 🙂
Vždycky odepíšu, že jsem sociální případ, který nemá vlastní bydlení, žije z dávek a mail má u kamaráda - a že bych ty peníze moc potřeboval, ale nemám na ty poplatky, tak ať je vezmou z té obrovské sumy a zbytek mi pošlou - a kdovíproč už se nikdo neozve. 🙂
Ale jak je vidět, pořád je někdo schopen jim na to naletět.
„Pouze 48 procent dětí z příjmově slabších rodin rádo chodí do školy,“ upozornila organizace."
Což je zarážející paradox - tyto děti by nejvíce měly vidět a chápat, že právě vzdělání, znalosti a dovednosti jsou klíčem k lepším příjmům - a tudíž by měly školu navštěvovat rády.
Vyplývá z toho jen to, že rodiče těchto dětí nikdy přílišný zájem o zlepšení své situace nejevili a jsou zřejmě smířeni s tím, že žijí jako příjmově slabší.
"Švédsko mělo po několik desetiletí jednu z nejštědřejších imigračních politik na Západě, v posledních letech ji výrazně zpřísnilo po prudkém nárůstu kriminality, který je z velké části přičítán špatné integraci přistěhovalců."
Opravdu může někdo napsat takovouhle nehoráznost?
Takže imigrant (v tomto případě pouze ekonomický příživník) přijde do Švédska, kde je mu poskytnuta štědrá podpora. Tam po několika měsících či letech začne páchat závažnou trestnou činnost - a může za to ŠPATNÁ INTEGRACE PŘISTĚHOVALCŮ??
A pak se "humanisté" diví nárůstu nesouhlasu, nesnášenlivosti a vůbec "krajně pravicových" myšlenek.
Kdyby se stát, potažmo EU starala především o své občany a neumožňovala tuhle migrační apokalypsu, nebyl by důvod ke stížnostem a nespokojenosti.
„Ten index je prostě špatně a já opravdu nevím, co je dobrého na tom tvrdit, že ubyly dvě třetiny obratlovců, když nic takového data neukazují,“ namítl Storch.
*
Co je na tom dobrého? No přece to, že mohou žádat dotace na záchranu, na další výzkumy, na "obnovu", na propagaci "katastrofy", na.... milion dalších "nezbytných" věcí.
O peníze jde přece až v první řadě.
Což o to - i když výjimečně, noční práci jsem zahlédl. Dle mého názoru by bylo daleko přínosnější prosté přemýšlení u rozvrhování práce.
Asi zdaleka nejsem sám, kdo se rozčiluje nad tím, že 14 dní nový asfalt na silnici se opět rozkopává, protože se musí udělat jakési sítě či přípojky. Nad tím, že se vrstva asfaltu pokládá i za deště. Nad tím, že sekání středového pruhu u víceproudé silnice se zásadně zahajuje v pátek dopoledne. Nad tím, že mnohé výtluky či vlny na vozovce od přetížených kamionů se dlouhodobě řeší značkou - pozor hrboly. Nad tím, že město pořídilo s velkou slávou Silkot na opravu výtluků nahříváním - a ten byl vidět při práci tak dva měsíce - od té doby nic. Nad tím, že na některých silnicích to při jízdě vypadá jako při testu s kužely, jak se řidiči snaží vyhnout kanálům, které jsou i dva metry od sebe.
Trochu se divím, proč se někdy nějaké město nenaštve a nezadá práci např. německé firmě. Aby se ty české aspoň chytly za nos.
Asi nejlvzletněji to vyjadřuje Dr. Štrosmajer..:
"Má- li se žena dopracovat plného rozkvětu duševních sil a všech fyzických krás, potřebuje nutně muže trošku nevěrného, trošku zbabělého, trošku smolaře, mírně úspěšného - prostě takového, jací jsme my všichni.
S výjimkou Sovy seniora - ale ten pravděpodobně zůstane na ocet. "
:-)
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já bych řekl, že největší rozpor bude nejspíš v tom, jak si představují využívání mobilů u dětí dospělí - tedy učitelé, rodiče či úředníci (vyhledávání informací, využívání AI, úkolování přes sociální sítě), a jak si využívání svých telefonů představují děti (hraní her, sledování zábavných videí, komunikace přes soc. sítě).
Argument o nutnosti spojení rodiče a žáka stran bezpečnosti už dnes neobstojí (on obecně nikdy za moc nestál), a dokud budou žáci svůj telefon využívat jeko dosud z 99 % k zábavě, nic se nezmění.
Ostatně i o mobilu platí - dobrý sluha, zlý pán.
Nicméně řešením by bylo nahradit mobily ve škole jiným interaktivním zařízením, na kterém by žáci mohli pracovat, které by ovšem neumožňovalo přístup ke hrám, videím, či běžným sociálním sítím. To by ovšem znamenalo značné investice, na které žádná škola (aspoň u nás) nemá zdroje.
2 odpovědi