Koukám, že jsme jako národ zblbli ještě z národního obrození. Kdo pro Čechy něco znamenal, musel mít povahu Mirka Dušana, kdo byl nepřítel, byl špatný ve všem.
Co Mácha, se svým deníkem plným "picání " (to není preklep), co Vrchlicky se svými basnickami, .... Proboha, lidi jsou lidi, hodnoťme je podle toho, co dokázali.
Toto se řešilo nedávno, když byl v naší lize vyloučen hráč, který ve skutečnosti jen podklouzl. Na tomto zákroku došlo k objasnění pravidel, že hráč je zkrátka odpovědný za svůj pohyb těla, i když třeba faulovat nechce.
Červ, byť nechtěně, zkrátka zajel ošklivě kolíky na lýtko. Byl v souboji zkrátka pozdě.
Jestliže míč odkopl a pak mu tam vjel protihráč, tak přece byl v souboji on včas a protihráč pozdě! Ten by měl být zodpovědný za své zranění. A to bez ohledu na to, jestli je Červ někdy rapl, nebo ne.
Kdysi mně nechtěli uznat reklamaci plavek a zdůvodňovali to tím, že jsem je pravděpodobně používal ve slané, nebo chlorované vodě za současného působení slunce. Uznal jsem, že i takové plavky mohou prodávat, pak ale zákazník musí být při prodeji upozorněn na to, že je smí používat jen ve studniční nebo destilované vodě a potmě.
Poté již reklamaci uznali. :-)
A kde je záruka, že hodnocení uvedené v tomto článku je objektivní? Existuje vůbec objektivní hodnocení, když nejde o čas, centimetry apod.?
Já nepeču, ale pokud se zrovna dívám, žasnu, co soutěžící zvládnou. Žasnu, možná se mně subjektivně něco líbí víc než něco dalšího, ale NEHODNOTÍM. To nechávám subjektivně porotě. Od toho tam je.
Přesně. Tohle nás učila paní učitelka už na prvním stupni základní školy. Dodnes si to pamatuji a používám. A to už mi je přes 70 let.
Naprosto souhlasím. Pro jednoznačnost uvádím:
To, co o zimování různých druhů ptáků platí pro Velkou Británii, neplatí pro nás. "Naše" červenky v drtivé většině táhnou jižněji, jen hrstka se jich pokouší přezimovat. Pravdu je, že za mého mládí to byla vzácnost, dnes občas pod krmítkem červenku zahlédnu. Je otázka, zda ta přezimování jsou úspěšná.
Pokud chceme psát podobné články, možná by bylo dobré použít lepší zdroje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Všimli jste si, že myslivci každý podzim říkají, že bude tuhá zima, protože srnčí má hodně sádla (běli)? A přibližně jednou za deset nebo patnáct let jim to vyjde.
Nevěřím, že zvěř a ptáci tak dlouho dopředu odhadnou vývoj počasí, ale reagují na momentální stav. Ty srnky mají dobrý podzim, tak jsou připravené na zimu, ať bude jakákoli. Havrani zase reagují na podmínky a potravinové zdroje na hnízdištích.
Kdyby uměli předvídat na delší období, nemohli by např. kosi zahnízdit třeba v lednu při prudkém oteplení. A to se občas stává. Pak se ochladí a vejce jim zastydnou.
2 odpovědi