Možná by nebylo od věci, prozkoumat vliv letecké dopravy. Během období covidu, kdy byla utlumena letecká doprava, oblačnosti skokově přibylo. Nemyslím tím konspirační teorie jako “chemtrails” apod. Ale čistě trhání oblačnosti letadly, v době vzniku té oblačnosti. Něco ve stylu, kdy kulka proletí materiálem. Ten materiál poté taky není tak pevný a mnohem méně odolává vnějším silám.
Možná to byla, v období covidu, čistě náhoda. Ale možná to nějaký vliv mělo.
Dobře udělal chyby, VAR ho opravil a on uznal chyby. Ale pokusil se to vyřešit sám. Bez spoléhání se na VAR. Když rozhodčí nevyloučí v situacích, kdy vylučovat má, tak všichni nadávají, že se schovává za VAR. Teď udělal rozhodnutí na hřišti, za nic se neschovával. A stejně všichni nadávají. Tak už je potřeba se rozmyslet, co vlastně všichni chtějí. Jasně že rozhodčí dělají chyby. A dělat je budou vždycky. Jsou to jen lidi. A bohužel se stanou i “nepochopitelný” chyby. Ale od toho tam ten VAR je. Ale neměl bych mu za zlý, že se nebál do toho vstoupit, když to ta situace podle něho vyžadovala. Mnohem horší by bylo, kdyby do toho nevstoupil a čekal, jak to vyhodnotí VAR.
Proč dávat zbytečné otázky? Jednoznačná penalta! Brankář tam byl jednoduše pozdě. Chytil hráče za nohu, a když si to uvědomil, tak ho pustil. Ale to už bylo pozdě.
Správná otázka by měla být “Neměl tohle rozhodčí vidět na hřišti?”. Za mě to byla jednoduchá situace pro rozhodčího. A pokud se chce schovávat za VAR, měl to písknout a po zásahu VARu případně odvolat. Rozhodčí se bojí rozhodovat na hřišti a alibisticky nechávají věc na posouzení VARu. Přehazují svou zodpovědnost na někoho jiného.
Neházel bych vinu jen na Haška. Tento problém by měl každý trenér. Národní tým není tolik o systému hry, ale o tom, co máte za hráče. Protože týden jednou za čtvrt roku, na naučení systému nestačí. Hlavní průser je v tom, že naši hráči nejsou vychovávaní v individuálních činnostech. Ale už od mládeže se učí hrát výhradně jen systémově. A v momentě, kdy přijdou do týmu, kde je jiný systém hry nebo do národního týmu, kde na nacvičení systému není čas, často mají problém. Individuální kvalitu na to jednoduše nemají. Když už hráč vyjímečně umí přihrát, tak neví kam, protože se mu nikdo pořádně nenabízí. Oni totiž ti okolo neví, kam si mají naběhnout. Nebyl čas to s nima trénovat.
Myslím si, že návrat do Sparty, by nedával smysl ani jemu, ani Spartě. Bylo by to řešení na jednu, možná na dvě sezóny. Výkonnost na to pravděpodobně má! Otázkou zůstává, jak dlouho jí mít bude. Příští rok, mu bude 33 let.
Sparta změnila svojí přestupovou politiku a soustředí se na hráče v nejlepším věku, případně s potenciálem na zlepšení. A návrat Kadeřábka, by byl přesným opakem. Lepší už nebude a současnou výkonnost si udrží při nejlepším dvě sezóny. Jediný smysl by to dávalo v případě, že na trhu nebude nikdo, kdo by měl odpovídající kvalitu a zájem. V tu chvíli by to “provizorní” řešení bylo. A mohl by být pro Spartu prospěšný. A do budoucna s ním počítat jako s mentorem a slušnou alternativou. Stejně tak by to byl pro Kadeřábka i pro Spartu velký risk. Byla by na něj upřená obrovská pozornost a neskutečný tlak, aby neudělal chybu. A aby se vracel do situace, že bude druhá nebo třetí možnost, to nemá zapotřebí a byla by to i škoda. Také nevím, zda by se chtěl do ČR vrátit do jiného klubu, než do Sparty. Výkonnostně stále má na nejvyšší úroveň, v ČR v současnosti jsou adekvátní jen tři kluby (Sparta, Slavie a Plzeň). Pro Spartu asi ideálním řešením není, Slavie je nesmysl a Plzeň po sportovní stránce určitě smysl dává. Otázkou zůstává, jak je pro něho důležité, co by na to řekli fanoušci. A to jak Sparty, tak také Plzně.
Za mě pokud Sparta nikoho nesežene, tak návrat, by mohl být výhodný pro obě strany. Jinak bych volil zůstat v zahraničí a v ČR jen Plzeň.
Spejbl moc dobře ví, proč je nesmysl, aby s ním šel do ringu. Jaký by to mělo smysl? Mawar je o hlavu menší a váží o 30 kilo míň! Ondra by si z něj udělal trhací kalendář. A je jedno, jaká by byla pravidla (box, K-1, Muay Thai, MMA, Underground)… všude by Mawar dostal neskutečnou nálož. Ale zase by ho to možná posadilo zpátky na zem. Jestli na ní teda někdy byl.
Problémem jsou kluby. Nemají koncepci na výchovu mládeže. Od U10 po A tým, hraje každá kategorie úplně jinak. Drtíme do malých dětí taktiku, běhání bez balonu a fyzickou hru. Místo toho, aby hráli pro zábavu. Aby hráli s balónem a ten jim nepřekážel. Navíc se každý rok s přechodem do vyšší kategorie, učí novou taktiku. Mají v tom guláš. Pak se v klubech bijou do prsou, že kategorie U15-U17 mají relativní úspěchy na mezinárodních turnaji. Ale oni to mají kvůli drcení taktiky a fyzické hře. Pak mezi dospělýma zjistí, že nestíhají technicky a rychlostně. A že taktiku a fyzickou hru ty ostatní dospělý už mají taky, protože jí dotrénovali, ve správném věku. A tím přichází o jedinou výhodu. A učit se ve 20 hrát s balónem, dělat cvičení na zvýšení maximální rychlosti, na to už je pozdě. Ty pokroky jsou tam velmi pomalé. Protože to měli dělat celých 10-15 let zpátky.
Ale zkuste to říct trenérům nebo vedení klubu. Odpověď od vedení bude “co ty o tom víš? My to takhle děláme už 20, 30 let. A víš jaký to mělo úspěchy?” Ale už nevnímají to, že když to mělo úspěchy před 20-30 lety, tak že dnes jsou ostatní mnohem dál a už to nestačí. A stále si to budou dělat podle sebe. A stále stejně blbě. Trenéři zase odpoví “Já s tím mám úspěchy na mezinárodních turnajích.” Ale nevidí, že ty kluci budou v dospělých absolutně neschopní v mezinárodním srovnání. Protože jim chybí základní schopnosti. Dřív se ty děti naučili hrát, protože nic jiného nebylo. Neměli jinou možnou aktivitu. Dnes se s těmi dětmi musí více pracovat na tom tréninku a pracovat s nimi taky více individuálně.
Zdražení možná odradí pár % kuřáků, ale většina to bude řešit jinak. Ať už dovozem že zahraničí nebo přesunem na černý trh, který může mít na zdraví těch lidí ještě větší dopad. Protože na černém trhu není vůbec žádná kontrola. Navíc i při teoretické představě, že všichni přestanou kouřit, nemoci spojené s kouřením nezmizí hned. Takže stát nevybere oněch 50 mld. z tabáku, ale náklady na léčení nebudou hned na nule. Bude to trvat minimálně 10-15 let. A ta léčba bude stát celkem dost. A zapomínáte na další důležitý aspekt. A tím je psychika lidí. Odvykání je velmi psychicky náročné a spousta lidí “absťák” nezvládá. Velké množství lidí by skončilo na antidepresivech nebo přešli k jiné závislosti např. alkoholu. Takže je to jako “vytloukat klín klínem”. Je mnohem důležitější více pracovat s prevencí a zaměřit na cílenou nefarmaceutickou léčbu závislosti…
U trestných činů absolutně souhlasím. U přestupků už ne. Přestupek může udělat každý, ani nemusí být úmyslný. Ale prostě někdy udělá chybu, která může mít vážné následky. Myslím si, že každý za svůj život pár přestupků udělá. A opravdu nemusí být úmyslné. Ale zničit někomu život, kvůli drobnosti, je pitomost. A opravdu stačí kravina. Pojedete na kole po silnici, pojedete při kraji a bude mokrá bílá čára na krajnici. Na ní Vám to ujede a rozsekáte se tak blbě, že budete polámaný a týden v nemocnici. Už tam máte přestupek, že jste nepřizpůsobili jízdu stavu vozovky. A najednou Vám přijde účet z pojišťovny na vyšší stovky tisíc, klidně i víc. Za věc, která se může stát každému.
Nemusíme řešit, zda byl zákrok policie přiměřený nebo ne. To ať si vyřeší policie. Důležité je, že byl absolutně zbytečný! Když pořadatel (v tomto případě Boleslav) požádá policii o součinnost, tak ta musí zakročit. Ale Boleslav vůbec polici žádat nemusela. Fanoušci by vběhli na hřiště, chvilku by si tam poskákali, pak by zase odešli. Boleslav by vyčíslila škody, poslala Spartě fakturu a záznamy z kamer. A Sparta by si to pak mohla řešit sama za sebe, zda bude škodu chtít vymáhat nebo ne. Zbytečně se tím udělal potenciálně větší průser, než by byl, kdyby tam ty policajty nezavolali.
Autor by měl ještě přidat částku a jaké auto chtěl kupovat. Často se setkávám se situací, kdy lidé kupují auto za pár šupů, i když pro ně možná za velké peníze. A pak očekávají stav téměř nového auta. A poté nadávají, že si za pár korun koupili vrak. A nenechají si vysvětlit, že za tyhle peníze seženou pouze šrot…
Ofsajd možná ano, možná ne. Jako Sparťan říkám, že za mě je jedno jestli tam byl o pár milimetrů, ale tohle se prostě pískat nemá. Problém je hlavně v tom, aby se ty situace posuzovaly pořád stejně. To ale není možný, dokud tam bude lidský faktor. Řešení je celkem jednoduchý. Zrušit ofsajdy a je po sporných situacích…
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Prosím dodávejme jim elektřinu, ale pouze za podmínky, že budou z 50% financovat dostavbu dvou bloků v Dukovanech a dvou bloků v Temelíně. My nepotřebujeme pomoc ve vědecké části a vývoji. My řešíme financování.