Tohle Vaše vysvětlení opravdu myslíte vážně ? ? ? Jestli si podobným způsobem vysvětlujete celý silniční zákon, - No snad Vás na silnici nikdy nepotkám. Několik desítek aut v koloně o dvou řadách, s nezastaveným provozem v protisměru, to je podle Vás (a podle onoho dotyčného kamioňáka) "jen obyčejná" překážka sil. provozu ? ? A co chcete na dlouhé koloně stojících vozidel před DN označovat ? Proč ten kamioňák nemohl počkat jako destítky ostatních, on má snad nějaká privilegia ? ? Zákony pro něj platí stejně jako pro všechny ostatní, ať měl jakýkoliv důvod. Je to hulvát a mezi ušima má "0". Víc se nemám o čem bavit.
V tomhle státě? Není to normální? Dvojitou plnou čáru můžete přejet pouze při objíždění překážky. Dostane možná pokutu že blikal výstražnymi... jo to vlastně řekne ,že měl poruchu brzdového systému ale naštěstí se to opravilo...😂 jako vy se tady něčemu takovému divíte? Zkusil jste si někde přejet přejezd 30km/h? 😁 to je o život...😁
Nějaký amík byl ministr zahraničních věcí USA
no a? 🙂 kde je nějaká podepsaná dohoda? To že si povídají a jeden ministr někde někomu něco řekl? A to ještě možná...a kdysi? NATO žádalo státy o připojení a nebo státy žádaly o vstup do NATO? 🙂 A jaká by v tom byl reálný rozdíl , místo jednoho společného NATO , x smluv mezi jednotlivými státy,každý s každým by se domluvil že si vzájemně pomůže , když... Rozdíl je nula...
Rozhodně je to poslední záchvěv vlády J. Bidena. Jestli to Ukrajině pomůže, že se Rus stáhne, nebo začne ustupovat je nereálné. Spíš je otázka, jak odpoví a co na Ukrajině stane. Odskáče to asi ukrajinská infrastruktura.
Co je ale hlavní otázka. Stál vstup do NATO za všechno utrpení ukrajinců, za stotisíce životů a rozbitý východ země ?
Západ slíbil Rusku v roce 1990 před sjednocením Německa. ( audio záznam rozhovoru Baker - Gorbačov strana 6). "NATO se nerozšíří ani o inch na východ"
Even with (unjustified) redactions by U.S. classification officers, this American transcript of perhaps the most famous U.S. assurance to the Soviets on NATO expansion confirms the Soviet transcript of the same conversation. Repeating what Bush said at the Malta summit in December 1989, Baker tells Gorbachev: “The President and I have made clear that we seek no unilateral advantage in this process” of inevitable German unification. Baker goes on to say, “We understand the need for assurances to the countries in the East. If we maintain a presence in a Germany that is a part of NATO, there would be no extension of NATO’s jurisdiction for forces of NATO one inch to the east.” Later in the conversation, Baker poses the same position as a question, “would you prefer a united Germany outside of NATO that is independent and has no US forces or would you prefer a united Germany with ties to NATO and assurances that there would be no extension of NATO’s current jurisdiction eastward?”
prosím vás a kde je nějaká dohoda podepsaná oběma stranami? Že si na to ani Gorbačov nevzpomínal... Trošku zvláštní... A že si nějaký amík povídal , nějak s Gorbačovem? No to je možné... Povídal... 🙂 A samozřejmě NATO jako takové nemuselo vyvíjet , žádnou snahu . NATO bylo osloveno státy mimo jiné i námi. Nebylo to na pozvání NATO , nýbrž na naši žádost. A to je podstatný rozdíl. Stejně tak Ukrajina. Může si podat žádost kde a kam bude chtít a nějaký východní adolf do toho nemá co kecat... stejně tak Gruzie a další státy. Mohou si dělat co uznají za vhodné. Nicméně Putin , když je proti tak dělá to co vidíme dnes a denně...
Jednou byl u komunistů a byl s nima tak bohužel nemůže být prezident.
Soudnost člověka, charakter, čest, to jsou cenné vlastnosti. Voják přísahal a složil slib. Když proběhla 1989 revoluce, zahodil legitimaci, na všechno zapomněl a šel dělat kariéru na západ, kde si ho za cenné informace určitě vážili.
Kdyby sametová revoluce nebyla, určitě by byl dál v KSČ i jeho choť to je jistota.
K tomu dodám ohebná páteř a hroší kůže, já bych se styděl, on se omluví a jede se dál.
hele to by celá čr nesměla nic dělat krom skládání uhlí... ti co byli vzdělaní byli v ksč minimálně z povinnosti, petr pavel to měl navíc v rodině. Byl jsem na vojně už po listopadu a většina vyšších šarží byla velmi solidních lidí... Čím šla hodnost níž , tím velmi často upadala i solidnost a lidskost... Komunisty nenávidím , ale dělám rozdíly... Půlka mojí rodiny byla obrána o majetek a perzekuována, děda skončil v uranovém dole. Druhá půlka rodiny byla kovaných komunistů ,ale dělali to z přesvědčení a pro lidi. A samozřejmě našli se i komunisti odpadního charakteru... Tak to prostě bylo , s tím člověk nic nenadělá... Výběr jsme nicméně měli mezi bonzákem a vojákem. Mi je pořád ten voják schůdnější...
Jak jsme se stali kolonií
Ilona Švihlíková
.
Kam jsme za posledních pětadvacet let došli? V jaké „kondici“ se Česká republika dnes nachází? A především: Kam směřujeme? Renomovaná ekonomka s politologickým vzděláním ve své nové knize s provokativním, leč bohužel přiléhavým názvem Jak jsme se stali kolonií, popisuje cestu, kterou jsme od tzv. sametové revoluce až po dnešek prošli, analyzuje současnou situaci a zároveň načrtává možnosti budoucího vývoje.
Obraz, který nám autorka vykresluje, není příliš radostný, její pohled se ovšem opírá o empirická fakta, nikoli o ideologicky podbarvená dogmata, jimiž jsme – především ze strany mainstreamových médií – dennodenně krmeni. Na rozdíl od většiny „oficiálních“ ekonomů, kteří vývoj po roce 1989 vnímají jako celkově pozitivní, byť s drobnými, odstranitelnými vadami, se Ilona Švihlíková neobává nazývat věci pravými jmény a přímo říká, že jsme od samého počátku postupovali chybně.
.
V roce 2016 ve formě dividend odplynulo z Česka do zahraničí 289 miliard korun[10] a podle některých odhadů se ročně vyvádí z Česka do zahraničí až 700 miliard korun.[11] V roce 2019 si zahraniční vlastníci českých firem rozdělili na dividendách 299 miliardy korun.
.
Odkaz .
.
🙂 že někdo vydělává na vložené investici je podle mého jenom dobře. v roce 1989 jsme byli v 90% průmyslu 100 let za opicemi. My na to peníze očividně neměli...Když jsem se v roce 2009 bavil s jednou vcelku šikovnou ekonomkou nikoliv z česka , kdy budeme mít podobnou životní úroveň jako západ, řekla že to nechápe, pokud vycházela z dostupných dat , byli jsme i po finanční krizi lepším průměrem. a podle ní se tady prostě ve velkém kradlo (před rokem 2009) dnes to nejsou krádeže , ale třeba dotace...
To máte těžký, lidi velmi rychle zapomínají. Tady se vypindávají a nadavají na všechno a vůbec si neuvědomují, jak sami potvrzují, jak hnusná doba to byla. Teď totiž pindat můžou.
Takový malý příběh o tetě , kterou vlastně ani moc neznám. Ani dědu jsem nepoznal, byl to ten zlý kapitalista a po válce byl i poslanec. Co vím , tak se nějak po válce rozděloval majetek po němcích a začala obnova ČSR. Děda do toho natáhl celou rodinu. Ani nevím kolik jich přesně bylo sourozenců ,ale něco kolem 8 a jejich rodiny. Jeden dostal přidělený barák na václaváku a měl zařídit vše pro ČSR co se týče foto techniky a Kino techniky.Kamery, foťáky, promítačky a takové nějaké blbinky třeba na 3D fotky.Druhý byl odjakživa Hospodský tak vedl hospodu , třetí až osmý, každý to co uměl. Děda u poslancování vedl i svoji firmu. No a v roce 1948 všechny pozavírali...Docela nedávno jsem poznal jednu tetu (sestřenici táty) a světe div se , po té co její rodina zažívala za komoušů , dnes lituje , že běžela na náměstí cinkat klíčema. Za těch 40 mizerných let si zvykla na ten "podstandart" , ale teď když je to paní v letech si už neumí zvyknout na tu nejistotu. Všichni jsme čekali růžové zítřky , ale jen málokdo na nich pracoval a snažil se o ně. Někdo prací, hlavou a někdo podvody. Tohle asi lidi , kteří brblají trápí. Něco v tom smyslu , že já blbec tenkrát nekradl a nepodváděl jako Pepa. To bych se dnes měl. Jenže jeden Pepa nakradl a dalších deset si to odmakali. To už tak nějak lidi nevidí. Potom do toho hopne závist a blbá nálada a máme hromadu podporovatelů kdejakého populisty... 36 minut slavím 17. listopad 🙂 Ať mír dál zůstává s touto krajinou 🙂
Neměli, ale 35 let po pádu režimu už bychom to snad mít mohli. 😉
Ale především jsem chtěl říct, že bychom se neměli zajímat jen o vlastní bachor, ale trochu i svět okolo sebe. Argument, že se každý má tak, jak se sám přičiní, je velmi plytký. To by znamenalo, že se velmi dobře "přičinili" lidé, jako je Rittig a spol. A právě skutečnost, že se takovíto lidé v naší společnosti mohou mít dobře, svědčí o tom, jak malého pokroku jsme od r. 1989 dosáhli.
Tak zmiňujete podvodníka. Ti tu byli , jsou a budou a vždy budou o krok napřed jakémukoliv systému. Potom tu jsou podnikavci , kteří v listopadu dělali podržtašku a dnes jsou miliardáři a někteří jsou pod drnem a nebo prošustrovali vše co mohli i nemohli. Potom tu máme lidi šikovné co živí sebe a lidi kolem nich. Lidi s nějakou vizí , kteří nás někam vedou (těch je tu jako šafránu, tedy krom pár populistů) a potom mraky různě šikovných obyčejných lidí , kteří se nikam nehrnou, o nic se nesnaží , jen tak nějak chtějí přežít, skočit si na 14 dnů do Turecka , USA, nebo bůh ví kam všude, snad mít rodinu ,ale neřešit nic. A tady ti spolu s důchodci rozhodují , kterým směrem se vydáme. Ale máte pravdu , že nám asi chybí jak ta spravedlnost daná zákony tak i ten cit pro spravedlnost. Nějaký zdravý úsudek a právě ty vize co bychom mohli. Moc koukáme do monitoru a málo sníme.
Co to plácáte??!! Nám ještě státy dlužili. Dokažte to prosím??!!! Nejvíce byl náš stát rozkraden po revoluci!!!! Tak prosím nemelte nesmysly.
Nechci vám do toho kecat, ale česky to je asi státy dlužily.... Víte není dluh jako dluh. Jeden dluh , finanční zmiňujete.Ten se dá nahradit. Jsou to pouze papírky, dnes čísla na kontech...Zbylé dluhy ty nehmotné , lze nahradit jen těžko a chce to velmi dlouhou dobu, už soudě jen podle vašeho vyjadřování. Jak chcete nahradit zmařené životy lidí , jejich myšlení, tvořivost, vynalézavost. Jak to , že po pádu železné opony jsme zjistili , že jsme v 99% neschopni konkurovat západu? A jak to , že ještě před druhou světovou válkou jsme přitom byli světovou technologickou špičkou?Ještě po válce třeba Jawa něco znamenala a postupně upadala , jak to? Všichni ti předváleční výrobci automobilů něco ve světě znamenali ,zbyla škoda se svým Favoritem a tatra se svojí 613 a samozřejmě nákladní automobily, které se nějak udržely na úrovni , jako jedni z mála. Jak to , že se rychlosti našich vlaků postupně zpomalovaly, kdy po válce dovedla i pára fičet 160km/h v roce 1989 už to nešlo, nebyla na to trať, zatím co ve Francii se prohánělo TGV 300 km/h? Jak to , že se na západě léčily některé kardiovaskulární choroby a nebo některé onkologické choroby , zatím co tady se nechávali pacienti dožít v LDN? Proč to šlo až o 10 a více let později a jen v malé míře? Jak to , že jsme za těch 40 let komunismu vlastně nezbohatli a nebyli na tom lépe než západ? Co chcete dokazovat? A po komunismu? Copak se vážně nemáme lépe? Že někomu ty fabriky patří? A že do nich investoval a nyní má z nich zisk? To je špatně? Vybudujte si fabriku a vydělávejte , prospějete všem.
To, co mám já, je alespoň pro mě jen jedním z parametrů. Druhým, neméně důležitým, je to, co máme my všichni. V jakém stavu jsou státní instituce, veřejné služby, klíčová infrastruktura. Jestli tady máme špičkové univerzity konkurenceschopné v mezinárodním srovnání, jestli u nás vznikají prosperující firmy s mezinárodním přesahem generující tolik potřebný kapitál, jestli je naše republika zemí pro budoucnost, kde mladým nadějným lidem stojí za to žít. Nemalou část peněz, které vyděláme, totiž vzápětí na toto všechno odevzdáme, tak bychom se měli trochu zajímat.
a ono to co píšete jsme snad za komoušů měli? V izolaci? za ostnatým drátem? 🙂 Tak proč se sakra pašovalo zboží ze západu? Že by bylo horší a my se mohli tomu smát? 🙂 Ale jinak souhlas, za komoušů byly instituce v cajku, tak nějak po komoušsku nalajnované , busty Lenina , zasedačky a schůzovalo se do alejujá a plánovaly pětiletky, překonávaly plány na 120% a ve finále , když měl člověk štěstí tak si koupil modré a nebo růžové kachličky... Sehnat mandarinky , nebo banány , to bylo tak nějak na vánoce , když se zadařilo. No a za co jsme tedy těch 40 let žili? Že by z té zlodějiny, kterak jsme slavnostně se strejdy milicionáři vyhnali , pozavírali a nebo zavraždili majitele fabrik ? A kam jsme to dotáhli? Pocházím z malé vesničky a je tu papírna. Velmi stará papírna . Postavil ji Carl Weisshuhn myslím že kolem roku 1909 cca... A představte si , že jako mladej jsem ještě chodil kolem jeho papír mašin v cca roce 2000. Totéž všechny ostatní fabriky až na pár výjimek . Vše jsme zneužili , k budování blahobytu , který neexistoval. Vše zastaralo a když v roce 1989 padla opona a koukli jsme na západ, zjistili jsme , že celkově vzato nám 50 let chybí do toho západního blahobytu. Jak to? Pamatujete si jak vypadala města v roce 1989? Dokážete je porovnat s dneškem? Pamatujete si v čem jsme bydleli? Jaký byl vzdoušek? Otrávené řeky? Šumava bez stromů? Jako děcko jsem raka pod fabrikou neviděl. Dnes? Na počkání. Komunismus pouze plundroval lidi, zdroje a přírodu. Nic víc...
Je divné, že prezident České republiky je v roce 2024 opět bolševik nebo li bývalý
normalizační komunista, včetně první dámy. Lidé se nepoučili a revoluce by byla třeba znova.
A že bylo z čeho vybírat... Hele ono vážně byli všichni komunisti až na pár "vyhnanců a mániček" Jeden můj děda byl kapitalista a skončil v uranovém dole, druhý muj děda byl kovaný komunista, který tomu věřil a dělal to pro lidi. Ani jednoho jsem nepoznal. Babičky byly rozděleny stejně, ty už jsem poznal a sice ta kapitalistická byla taková "tvrdá" tak na ni vzpomínám o dost víc. Jak vzpomínala na tatíčka Masaryka , jak děda jezdil na zasedání sněmovny a jak ho potom sebrali a sebrali vše co měli... a co nesebrali hned sebrali měnovou reformou...Za svého mládí jsem poznal pár idiotských komoušů ,ale i pár komunistů z jakéhokoliv důvodu , kteří byli skutečně "na výši" . Neházel bych je do jednoho pytle všechny. Petr Pavel si své odkroutil a fakt nemůže za to v jakých poměr vyrostl...
Tak vážení, koho by tenkrát napadlo, že na hradě bude sedět po 35 letech od revoluce p. Pavel
Byl zvolen? Byl... Proti zvolení jakéhokoliv prezidenta jsem nikdy neřekl křivého slova. Vždy to byl můj prezident. Rozhodly až činy a ty činy toho posledního byly vážně na ostudu...A že je tam generál Petr Pavel? Jako fakt lepší než agent Bureš...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Tak Rusko neumí vyrobit pořádné letadla, neumí vyrobit pořádné auta, počítače, optiku a plno jiných dalších věcí.
Zato umí naplnit trubku dynamitem a poslat na souseda. To jestli raketa doletí, nebo ne, na tom přece nezáleží.
S těmi auty a letadly je to samozřejmě mnohem, mnohem těžší.
1 odpověď
12
Sledujících
1
Sleduje
12
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
no , tady zrovna tohle bylo i bez dynamitu... za to s vysokou kinetickou nergií získanou rychlostí hmotností tělesa , které dopadalo na zem...nicméně stovky nebo tisíce kusů tohohle mít opravdu nebudou..