Sorry jako, nejsem fanoušek LGBTatd. aktivismu, ale to sousloví "nestandardní sexuální orientace" je doslovně opsané z ruských zákonů. Dalším krokem by mohlo být, aby SNS žádala odstranění slovenského znaku z vlajky - tím by se sice vrátili do období Slovenského štátu, ale zároveň by měli vlajku totožnou s ruskou. Rusofilii jako je ta slovenská bych zařadil mezi ostatní parafilie, kam patří - mezi nestandardní sexuální orientace.
To je mi ňáko podezřelý. Kreml se neraduje, gratulovat nebude, a Máňa jásá jak když Händela cituje: Odkaz
S tím Vladimírem Habsburským jste se dost sekl, autore. To byl arcivévoda Vilém, na Ukrajině si ale říkal Vasil Vyšyvanyj (nosil vyšivanku). Odkaz
A jeho otcem a rakouským adeptem polského trůnu byl arcivévoda Karel Štěpán, ne Karel Albrecht
Odvážné a asi správné hodnocení. Ale máte tam jednu faktickou chybu. Nemohla být poslankyní za Jihočeský kraj, když ten vznikl až v roce 1960. V té době to mohl být nanejvýš kraj Českobudějovický (1948-60). A ani to se mi nezdá - Lex Schwarzenberg je zákon č. 143/1947 Sb., o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi Českou. Protože v roce 1947 ještě kraje nebyly.
Ústavou bych nemával, Vladimire Vladimiroviči! Ústava SSSR zajišťovala republikám právo na odtržení, ale běda, když se je některá pokusila využít. A podobně Ústava ĆSSR zajišťovala svobodu vyznání, ale kněžství bez státního souhlasu bylo trestné. A taky ta ústava zakotvovala Ústavní soud. Kdo kdy viděl Ústavní soud ČSSR. Tolik k ústavním zárukám čehokoli v sovětském/ruském podání.
"Hrečko" - maršál Grečko měl ukrajinské příjmení a snad i původ, ale o Hrečkovi jsem nikdy neslyšel. Narodil se u Rostova, a to není na Urkajině. S tím ukrajinským Brežněvem už jděte taky do háje, to je stokrát omílaná nepravda. Taky jsem slyšel (v rozhovoru v Reflexu s Bohumilem Šimonem), že Staln Brežněva nazval "krásným Moldavanem". O Šelesta se nehádám, to byl partajní šéf z Ukrajiny, Biľak ale žádný Ukrajinec nebyl - byl to Rusín (Rusnák) z Krajné Bystré na východním Slovensku. Před r. 1945 neměli Rusíni s Ukrajinou nic spoelčného. Semtam s vámi souhlasím ("Muž který stál v cestě" je amatérská scénka, kde snad jen ten Jastraban a Töpfer něco hráli), ale v té nenápadné protiukrajinské fóbii fakt ne. Takže sečteno a podtrženo: v roce 1968 sem vpadli Sověti, lidi jim tehdy říkali Rusové nebo Rusáci a odkud tito homini sovietici skutečně byli, je úplně jedno, protože "Sojuz něrušimij respublik svabodnych splatilila navěky vělikaja Rus´". Sovětský svaz bylo velké Rusko a Ukrajina v něm nevládla, ale byla ovládána. Je to stejné, jakobyste říkal, že v roice 1939 nás obsadili Rakušáci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chybička se vloudí - Nový hrabě Monte Christo nebyl podtitul románu, ale český titul, pod kterým jej vydal agilní vydavatel J. R. Vilímek, kerý věděl, že některé Vernovy romány měly velice nepřitažlivé originální názvy. Jako například román Na Kometě, původně Hector Servadac. Voyages et aventures á travers le monde solaire. Nebo Carův kurýr (Michel Strogoff). Pod názvem Mathias Sandorf (Sándora z něj udělala až maďarská televize) by asi české čtenáře nepřilákal.
2 odpovědi