S tím Vladimírem Habsburským jste se dost sekl, autore. To byl arcivévoda Vilém, na Ukrajině si ale říkal Vasil Vyšyvanyj (nosil vyšivanku). Odkaz
A jeho otcem a rakouským adeptem polského trůnu byl arcivévoda Karel Štěpán, ne Karel Albrecht
Odvážné a asi správné hodnocení. Ale máte tam jednu faktickou chybu. Nemohla být poslankyní za Jihočeský kraj, když ten vznikl až v roce 1960. V té době to mohl být nanejvýš kraj Českobudějovický (1948-60). A ani to se mi nezdá - Lex Schwarzenberg je zákon č. 143/1947 Sb., o převodu vlastnictví majetku hlubocké větve Schwarzenbergů na zemi Českou. Protože v roce 1947 ještě kraje nebyly.
Ústavou bych nemával, Vladimire Vladimiroviči! Ústava SSSR zajišťovala republikám právo na odtržení, ale běda, když se je některá pokusila využít. A podobně Ústava ĆSSR zajišťovala svobodu vyznání, ale kněžství bez státního souhlasu bylo trestné. A taky ta ústava zakotvovala Ústavní soud. Kdo kdy viděl Ústavní soud ČSSR. Tolik k ústavním zárukám čehokoli v sovětském/ruském podání.
"Hrečko" - maršál Grečko měl ukrajinské příjmení a snad i původ, ale o Hrečkovi jsem nikdy neslyšel. Narodil se u Rostova, a to není na Urkajině. S tím ukrajinským Brežněvem už jděte taky do háje, to je stokrát omílaná nepravda. Taky jsem slyšel (v rozhovoru v Reflexu s Bohumilem Šimonem), že Staln Brežněva nazval "krásným Moldavanem". O Šelesta se nehádám, to byl partajní šéf z Ukrajiny, Biľak ale žádný Ukrajinec nebyl - byl to Rusín (Rusnák) z Krajné Bystré na východním Slovensku. Před r. 1945 neměli Rusíni s Ukrajinou nic spoelčného. Semtam s vámi souhlasím ("Muž který stál v cestě" je amatérská scénka, kde snad jen ten Jastraban a Töpfer něco hráli), ale v té nenápadné protiukrajinské fóbii fakt ne. Takže sečteno a podtrženo: v roce 1968 sem vpadli Sověti, lidi jim tehdy říkali Rusové nebo Rusáci a odkud tito homini sovietici skutečně byli, je úplně jedno, protože "Sojuz něrušimij respublik svabodnych splatilila navěky vělikaja Rus´". Sovětský svaz bylo velké Rusko a Ukrajina v něm nevládla, ale byla ovládána. Je to stejné, jakobyste říkal, že v roice 1939 nás obsadili Rakušáci.
A nejlépe začít městem Kursk, aby ho Ukrajinci náhodou nezískali celé a nepoškozené - nebo jak to ta důra myslela? Jestli tedy myslela, že by měli kobercově bombardovat ukrajinské vojáky, tak budou muset počkat, až do toho Kurska dorazí. Intelektuální úroveň ruských poslanců mi maně připomíná některé "momentálně zavostalejší" u nás. Ale takový mozkový trust jak ve Státní dumě fakt v PS PČR nemáme. Můžete si koblížci říkat, co chtete. Takový opravdu ne.
Často přemýšlím o tom, co vede "chcimíry" k tomu, aby tak podlézali agresorům. Přišel jsem na to, že (nepřiznaný) zvířecký paralyzující strach. Kolaboranti za Druhé světové války spolupracovali s Němci z přesvědčení (protože byli sami nacisty), za peníze (protože byli bezskrupulózní darebáci) anebo ze strachu, aby Němce nerozhněvali. Ti byli vlastně nejhorší a určitě jich bylo nejvíc. A ti dnešní se bojí války a ucpávají si uši před faktem, že válkou hrozí Rusko. "Tak jen Rusko nenaštvat, aby nebyla válka."
Ten song o "Martině" je fakt pecka - rým "chráni - nelúbi" je jednak kulhavý a jednak nespisovný (má být "nepáči"). A připomíná mi to ti fláky jako "Choču za dolar rubl" a "Choču muža kak Putin". Kdysi dávno za spoluvlády SNS měli na stránkách ministerstva školství (nebo kultury?) stránku Ako nehrešiť proti slovenčině? Anonymnímu autorovi šlágru by "bolo treba" trochu se v tom smyslu poučit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neozvalo se Rusko, ozvala se Zacharovová (abychom jí nepočešťovali přechýlení, tedy Zacharova). Ona si o sobě baba nejspíš myslí, že je hlas Ruska, viceministryně zahraničí a náměstkyně ředitele zeměkoule, ale je jenom tisková mluvčí MID neboli Zamini.