Román i film jsou tak trochu alegorie. Šumperský historik Drahomír Polách upozorňuje na skutečnost, že Boblig si na procesech zas tak "nenahrabal" - ačkoliv jistě nepřišel zkrátka. V archivech jsou uloženy účty, z kterých vyplývá, že při soudních zasedáních se zase tak nehýřilo, možná tak 2– 4 decky vína, s jídlem podobně. Samotný Boblig byl vskutku přesvědčen, že páchá dobro (možná i prokurátor Urválek v 50. letech). Nakonec v druhé polovině 17. století už dosti vzdělanců tušilo, že žádní čarodějové a čarodějinice neexistují. Ale jak víme, lidská blbost i zloba nemají hranice.
No hlavní problém nebyl v tom, že existovala zábavná hudba. Problém byl hlavně v tom, že neexistovala, případně byla značně upozaděná ta kvalitní tvorba (zde myěleno z té lehčí branže). O takový Blue Efect (M.Efekt), Mišíka, Ursinyho, Jazz Q, Bohemii, Mhagon (a spoustu jiných) jste v rozhlase či televizi v podstatě nenarazili, ještě tak občas Olympic (a ten byl v první polovině sedmdesátek taky tragický). Pak vysílání obsadili různí Šteidlové, Hanigové a Janečkové, takže i vcelku nevinní Inženýři tak nějak zapadli mezi tu nešťastnou českou pop-music... Ostatně Rangers byli ve svých začátcích rovněž výbornou kapelou (tedy z té folk-country-tramp scény), spousta jejich písniček se "béká" u nejdnoho táboráku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Například jsem se mohli dozvědět, že v kapitalismu vzniká zisk, kdežto v socialismu tzv. nadhodnota. Kupodivu většinou všem bylo jasné, co je zisk, ale slovo nadhodnota bylo nepochopitelné.
1 odpověď