Náhodou, když se žatecký chmel správně upraví, tak je to skvělé pití.
Paní Hano, chmele je v pivu tak málo, že se rozhodně nedá soudně tvrdit, že se pivo vaří z chmele. Taky je spousta druhů piva bez něj a bez něj se pivo vařilo tisíce let, chmel se začal přidávat, jestli se nepletu, až v novověku. Ale HLAVNĚ - Taste Atlas uvádí chmel mezi nejlepšími jídly, nikoli mezi nápoji. Přeji hezký den a pivu zdar!
Hmm, nesouhlasím, ale nechám se Vámi poučit. Prosím uveďte nějaké příklady a zdroje pro své tvrzení.
Když jsem v osmdesátých letech nastoupil do práce jako VŠ, bral jsem zhruba 2 tisíce a litr mléka stál 2 Kčs, rohlík stál padesátník. Dneska nastupující absolvent sice bere alespoň desetkrát tolik, ale mléko i rohlík stojí taky aspoň desetkrát tolik. A teď pozor. TADY Odkaz
je graf ceny zlata, z něhož vidíte, že v sedmdesátých letech stála unce zlata cca 200 dolarů, zatímco dnes se její cena pohybuje kolem dvou tisíc dolarů. taky desetkrát tolik. Pro mne je to shoda dostatečná, pro vás ne?
Je vidět, že dotyčný, co psal tabuli, píše jen na počítači. Úroveň úpravy se rovná dítěti v mateřské škole. Když už dělám něco, co budou číst stovky lidí, dám si snad záležet i na přehlednosti . I tabule u obchodů vypadají lépe.
Máte pravdu, paní Polanecká. Je to radost probírat se archívními dokumenty z dob, kdy se všechno psalo ručně. Kaligraficky vyvedené dokumenty jsou opravdu krásné na pohled, o jejich dobré čitelnosti nemluvě. Naproti tomu na dnešních školách se vede debata o tom, že vyučovat rukopisnému psaní už ztratilo smysl. A ve veřejném prostoru se projevuje ještě horší trend - přechod od textu zpátky k obrázkovému písmu. Na ty pitomé piktogramy dnes narazíte všude!
Tohle je krásná příležitost uvědomit si, jakou kupní sílu měla ta dvacetikoruna před sto lety a jakou má dnes! Myslím, že zhruba odpovídá ta pořizovací cena novotisku 500 Kč. Papírové peníze v průběhu historie prokázaly, že opravdovým platidlem nejsou a nebudou - ztrácejí hodnotu pomaleji nebo rychleji, ale stále a neúprosně. A není za tím žádný vzrůst životní úrovně. Ceny hmotných statků, vyjádřené ve zlatě, jsou i po sto letech zhruba stejné.
Mě se líbí, jak tady zase každý nadává, jak mohou ta jídla být mezi nejhoršími, když oni je mají tak rádi (i já většinu z toho seznamu mám rád)...
Ale přiznejte se, kdo z vás, co tu nadáváte, by si dal třeba syrovou rybu, chobotnici, červivý sýr,... Pro některé nepředstavitelný hnus. A představte si, že jsou lidé, kteří se po tom mohou utlouct... A přesně takhle tyhle žebříčky vznikají...
Možná ty žebříčky vznikají tak, že si někdo přečte třeba, že české jelito je prasečí střevo naplněné mimo jiné vařeným zrním a sraženou zvířecí krví - mně se třeba dlouho zvedal kufr nad skotským Haggisem - o tom se dočtete, že jsou to plněné ovčí žaludky. Ale v reálu je to mňamka, něco jako náš jelítkový prejt.
Ve scéně dobývání Butlerovy farmy střelci krytými "srolovanými dekami" mne napadlo KOLIK asi jednotlivých pokrývek by bylo potřeba na vyrobení každého z těch balíků. Podle mne jsou to stovky dek - tolik jich Cornellova banda těžko mohla s sebou mít. Hrubý propočet: Nechť má deka plochu cca 2 metry čtvereční a tloušťku 2mm - to je objem 4 litry. Ten balík nechť má průměr něco přes metr a šířku tak metr a čtvrt - objem vyjde kolem 1 kubického metru, tedy 1000 litrů. Na ty čtyři válce by tedy padlo tisíc pokrývek. Jestli bylo banditů sto, pak měl každý ve výbavě deset dek!
To tedy ročně117000 , to je málo.
Tedy, Klimo, kupecké počty vám zrovna moc nejdou. Za sto let by to bylo 170 tisíc, ne 117. Ale on si to nahrabal za deset ler, to je 1, 7 milionu ročně. To je ale jen jeho oficiální příjem z platu. Kde ale za tu dobu získal stamilionový majetek, to je otázka pro orgány finanční správy. A možná i pro policii.
No prodejci, ale ona chtěla být světová, tak tedy "kluci ze salesu". A světová chtěla být i v jiných anglických výrazech. Já osobně angličtinu ovládám, takže jsem všemu rozuměla, ale věřím, že spoustu čtenářů kvůli anglikanismu odradila a radši ani nedočetli.
I can speak (and read) English as well, but I belong to those who have been distracted by the author´s language. I did not read it to the end...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak jak koukám, nevidím ani jeden komentář, který by oslavil počin odvážných hasičů. Jen řešíte kde byli rodiče, jaký se má napsat í v nadpisu a že pan pumpička je bezmozek. Tak si dejte všichni pár facek, já to udělám za vás, hasič na provaze by zasloužil medaili.
9 odpovědí
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nezlobte se na mne, ale, aniž bych chtěl jeho čin jakkoli snižovat, hasič na laně dělal svou práci, za niž je placen a kterou si dobrovolně zvolil. Ve vašem zaměstnání je zvykem po splnění úkolu rozdávat medaile? Záchrana těch děcek byla zcela standardní, muž v akci nepodstupoval žádné riziko, byl jištěn lanem které podle předpisů drželi dva muži. riskoval nejvýš to, že se zmáchá ve vodě, a to halt je náplň jeho práce.
9 odpovědí