Zajděte někdy do Klementina, a půjčte si tam staré noviny. Třeba Národní listy nebo Národní politiku z třicátých let, potom třeba Svobodné slovo nebo Rudé právo z padesátých let, a pak něco z let devadesátých, a pak to srovnejte s aktuálními novinami. Zatímco deníky ze třicátých let se těm z devadesátých a ze současnosti podobají opravdu hodně a obsahují v podstatě jen špatné zprávy, podle periodik z padesátých let se očividně špatné věci najednou dít přestaly. Dočtete se jen o projevech soudruhů, trhání pětiletek a sociálních jistotách. Pohodovou atmosféru kazí jen odhalení "keťasů" (tj. překupníků jídla, považte!), udání sousedů (podepsaná!) ohledně zabijaček pořádaných načerno - a, aby se neřeklo, tak pár zpráviček ze světa na předposlední půlstránce novin, obvykle s nějakou vtipnou karikaturou západního politika. To bylo také jediné místo, kde šly v tehdejších novinách najít skutečné zprávy. Věřím, že to vaši otázku zodpovídá.
Čistě pro ilustraci; brány svatyně (které jsou obrovské, mají na výšku snad deset metrů) jsou obehnány hliníkovými zábranami, na nichž je v několika jazycích včetně angličtiny napsáno, že se jedná o kulturní památku a vysvětleno, jak moc je její poškozování zakázáno. Navíc je všude spousta kamer a doslova za rohem od svatyně je policejní stanice. Jde o největší svatyni v Japonsku, která má pro místní asi stejný význam jako chrám sv. Víta pro Čechy. Když tam dorazíte v létě, uvidíte, že tam je co čtvrt hodiny nějaká svatba (v Japonsku se svatby konají ve svatyních). Jinými slovy, je to nepochopitelný a neomluvitelný čin, za který turistovi navíc nejspíš hrozí jen plácnutí přes ruku v podobě pokuty. Tipnul bych si, že mu napaří tak tisíc dolarů a bude vysmátý. I když těch pár nocí v japonské vazbě si asi pamatovat bude, tipnul bych si, že ho šoupnou do nechvalně proslulé věznice Ayase...
Tak zrovna na kartičkách se toho člověk moc nenaučí, a to třeba ani na Magic: the Gathering, který je ještě o něco náročnější než Pokémoni. V zásadě vám stačí tak padesát slovíček, která navíc nejsou moc použitelná v každodenní komunikaci (kdy jste naposledy někomu řekli, že jeho slabinou jsou vodní Pokémoni?), a jste v pohodě. Ale jestli probíhá v angličtině celá konverzace, tak by to snad trochu efekt mít mohlo.
Myslím, že je jen dobře, že všichni nejsme stejní, a stejně glajchšaltovaní. Je dobře, že nám přijdou vtipné různé věci, a je to v pořádku - řekl bych, že si každý najde něco. Nikdy by mě nenapadlo označit sebe sama za "vyšší vývojový stupeň" a na lidi, kterým příde zábavné něco jiného než mě, pohlížet s despektem, že se holt ještě nedobrali tak daleko, jako já.
Američani, a rodinně založení? Ale nepovídejte. Stačí si pustit nějaký ten sitcom nebo film. Kdykoliv má jednou za rok na víkend přijet tchyně na Díkůvzdání nebo na Vánoce (jindy se nevídají vůbec a často od sebe žijí stovky kilometrů), je to zdrojem velkého veselí. Déle se totiž Američani ve svých obrovských třípatrových domech s deseti pokoji spolu nesnesou...
No to by ale byla hrozná škoda...
Jinak vidím, že informujete velmi jednostranně a tendenčně. UNRWA je tunel na peníze, které přes ni tečou rovnou Hamásu. Existují o tom nezvratné důkazy a uznávají to dokonce i úřady OSN, které jsou jinak užitečné jak hrábě do kapsy: Odkaz .
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
"Švédská" "rodina" najímala "skandinávské" "mladíky". Tak, teď to je blíže realitě.