Je sakra rozdíl dřepět celej život v kanceláři neřkuli poslanecké sněmovně a dřít ve fabrice, v hutích, na stavbě, na farmě nebo v dolech. Pokud si 50ti půjdu sednout do parlamentu a v 60ti do senátu, tak můžu jít do penze třeba v 90ti a ten důchod si užít. Co je komu platné, že se dožije 100ky, když je od 70ti odkázaný na pomoc druhých, nebo leží v ústavu.
Jistě. Ten kdo vydělává statisíce měsíčně, musí dostat vyšší důchod, aby si udržel standard na který je zvyklý a ten co žije od výplaty k výplatě, ať si na důchod našetří, aby nepošel hlady.
Takhle to myslíte soudruzi?
A co takhle důchodový strop? Ten kdo bere 100 tisíc měsíčně si hravě odloží 20 tisíc na důchod a se zastupovaným důchodem třeba na 25 tisících bude mít asi dost. Není tedy důvod proplácet mu každý rok plavbu kolem světa ve formě vysoce nadprůměrné penze.
Amerika je společenství naprostých bezmozků. Co chcete po národu, který musí mít na zpětném zrcátku napsáno, že obraz je zrcadlově obráceně? Jen jestli chápou, co je zrcadlově obráceně, když to tam musí mít napsané. A tak je to se vším. Kočku nemůžete vyprat v pračce a sušit v sušičce nebo mikrovlnce a podobně. Protože co není písemně zakázané, je vlastně povolené. A pak že my jsme národ Švejků.
A přesně tohle všechno je důvod, proč většina motoristů tyhle těžké předražené nesmyslence odmítají. Až bude baterie stejně velká a těžká jako plná nádrž, nabijete ji za 5 minut do plna s 99% využitelností a ujedete na ní minimálně 1000 km a vzhledem k celkové životnosti nebude elektroauto stát víc jak 300 000,- Kč, pak se teprve, za předpokladu dostatku dostupné levné elektřiny, může mluvit o masovém rozšíření e-mobility. Ale umělým zdražováním konvenčních aut a pohonných hmot asi cesta nepovede.
No, ne že by současná vláda za nic nemohla. Dejme stranou názvy politických stran a zaměřme se na jména politiků. A ejhle. Zjistíme, že v posledních letech se tam točí stále stejná jména, jen funkce se mění. To asi aby se k lizu dostal každý. A to, že před 12 lety schválili něco takového jen dokazuje jejich aroganci. Na jaké úrovni byly tenkrát alternativní možnosti? Nemluvě o cenách, které si ani dnes nemůže dovolit každý.
90 kg na osobu ročně? To jako vážně? Pokud denně vyhodím 1/4 kg potravin, tak co budu potom jíst? To do toho počítáte i odpad ze školních a závodních jídelen a restaurací? Neříkám, že se u nás nic nevyhodí, ale ne takové kvantum a na vině je především kvalita potravin v obchodech. Když si koupím "trvanlivé" mléko s expirací za 14 dní a ono je zkažené, nebo smradlavou šunku s expirací za týden, tak to asi v zájmu svého zdraví asi konzumovat ani nebudu zkoušet.
A pro hnidopichy, ne každý má tu možnost a čas nakupovat denně čerstvé potraviny jako se to dělalo dřív. Někdy to bez těch "trvanlivých" potravin zkrátka nejde. To je daň dnešní doby.
Není všechno tak jednoduché, jak si to myslí autor článku a další zúčastnění. Firmy sice nabírají, ale agenturní zaměstnance a ne ty kmenové. Volná místa jsou ve fabrikách na tři směny, nebo sice na dvě, ale 12ti hodinové. Spoustu firem láká na plat a benefity, které stejně nedostanete, takže navýšení platu o 8% se vás dotkne až tak za 5 let. Na každém pohovoru se vás zeptají, proč odcházíte ze současného zaměstnání. No a to je konečná. Když řeknete, že potřebujete změnu, tak vás nevezmu, protože jim za čas utečete, až budete potřebovat změnu, a když řeknete, že vám firma neumožní další růst, tak vás nevezmu, protože jste kariérista a mohli by přijít o své místo. Pokud prokáže příliš mnoho znalostí, jste hrozba jejich teplého místečka. A stěhovat se za prací? To už vůbec ne. Zatím jsme národ, kde jsou lidé zvyklí mít přátele se kterými se potkávají, tráví volný čas, silné rodinné vazby a vše zpřetrhat kvůli změně zaměstnání je nemyslitelné. Další otázkou je bydlení. To je jak z pohádky "O dědečkovi, který měnil, až vyměnil". Začnu s vlastním domem a skončím v pronajaté sklepní kóji. Bez rodiny, bez přátel, ale budu mít novou práci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No vzhledem k tomu, že plzeňská vodárna leží na soutoku Úhlavy a Radbuzy, tak to má logiku. Logiku ovšem postrádá budování jímací stanice těsně pod hrází vodní nádrže České údolí, která je už řadu let neustále plná sinic a nedá se v ní ani koupat. A to teď budeme pít? Další věcí je, že pro Fialou prosazovanou gigafactory na Línském letišti se počítalo s odběrem vody z 10 km vzdálené Úhlavy, ale odpadní vody by šly do mnohem bližší Radbuzy. To se jako snaží okolí Plzně vyhubit nebo co?
1 odpověď