Ono je to poměrně složité, jakákoliv vláda, která se pustí do reformy zdravotnictví na to dojede a bude nenáviděná.
Základní princip financování by měl být takový, že to co se vybere na zdravotním pojištění (zdravotní dani, protože pojištění pracuje vždy s nějakou mírou pravděpodobnosti a mírou rizika) by mělo být pak ve zdravotnictví použito. Bohužel České zdravotnictví už jede delší dobu na dluh -finanční, lidský, morální.
Finanční - to co se vybere nepokryje to co se utratí, tedy berou se peníze z jiných kapitol SR.
Lidský - lékařů je méně a budou odcházet, sester je také málo. Systém našich atestací je tak složitý a nepřehledný, že nám spoustu lékařů odchází do zahraničí, kde jim pomůžou v získání atestace, a tedy přijdeme o lidský kapitál. Nepracujeme dobře s lidským kapitálem ze zahraničí. A to souvisí s tou složitou atestací a také nostrifikací. Ano prověřme lékaře ze zahraničí, ale podejme jim pomocnou ruku v získání potřebných povolení. Je mi až trapno, že lékařky z Ukrajiny nemohou vykonávat svou profesi a zdokonalují se v práci s hadrem, když to přeženu.
Morální dluh - máme mi všichni ve společnosti, nedokážeme, respektive nechceme adekvátně zaplatit lékaře. Sorry, ale nástupák 40 hrubého neodpovídá složitosti studia a odpovědnosti. Dalším morálním prohřeškem, který vůči lékařům máme, že je nutíme do nekonečných přesčasů. Přetažený lékař nemůže pracovat kvalitně. Je to morální hazard s jeho pověstí i zdravím pacientů. Díky bohu, že ale slouží, jinak bychom už teď byli v háji.
Situace bude gradovat a za 10 let začnou ty největší problémy, protože demografii neobelžeme, jako se to daří některým politikům u duchaprostých voličů. A nakonec to budou ti duchaprostí, kteří na to doplatí nejvíce.
Ignorace prevence, ignorace zdravého životního stylu a hazardu se svým zdravím.
Co si budeme povídat, tito lidé jsou ti stejní, co dělají největší bordel u lékařů. Nedodržují léčebné postupy, ignorují medikaci. Před těmito lidmi lékaři utečou do soukromých klinik, kde nebudou mít smlouvy s pojišťovnami, ale lidé si budou péči platit, ať už hotově, nebo skrze soukromé pojištění.
A na ostatní zbyde systém státního zdravotnictví zdarma. Ti co neví, co to znamená - dlouhé čekací doby na ošetření, nezkušení a přetížení lékaři. Morálně a technicky zatápěla zastaralé technologie, postupy a prostředí.
Sice chápu, že tento komentář nic nezmění a dostanu tady od určité sorty lidí hrozný hejt. Ale pokud si neuvědomíme podstatu problému, což je osobní nezodpovědné chování. Nepochopení spoluúčasti (a to nejen financí, ale i péčí o sám sebe) tak na to část obyvatel dojede.
A na klasický argument, že celý život platím pojištění, tak mám nárok. Mám jednoduchou odpověď, ano máte nárok.
Máte nárok na to co vám stát ve státním zařízení poskytne, ale pokud se budete chovat jako burani k lékařům, tak počítejte, že brzy lékaře nahradí šamani a jiný druh šarlatánů. K té kvalitě, kterou bude poskytovat soukromá péče se nedostanete.
spousta lidí nechápe jak funguje odměňování vrcholových manažerů. Síkela byl velký hlavoun v Erste. V korporacích se odměny vyplácejí ve splátkách s několikaletým odstupem. Ten kdo to nezažil to nepochopí, že najednou dostanete velkou částku. Tady jí dostal jako člen vlády, ale může to být záležitost i 5 let stará, kdy mu vznikl nárok, ale splatnost byla až letos. Úplně normální. Někdo kdo dělá za průměr, za medián, nebo podprůměr to nemůže pochopit.
Tak jednou na něho už zaútočilo. A vyhrožují vymazáním Polska z mapy každý druhý den.
kdyby jen jednou. Poláci je nesnáší (Ribbentrop - Molotov, Varšavské povstání), komunistická okupace, trojí dělení Polska. Mají na ně historickou pifku a pokud dostanou příležitost, tak se jim za všechno pomstí (neříkám, že by to nebylo sebezničující, ale půjdou do toho po hlavě).
No a o tom to je... Přijdou peníze z LM,, ale body budou skoro nulový a to nepomůže koeficientu. Stále si myslím, že pro naše mužstva je ideální EL, kde sbírají body, diváci jsou spokojeni z výhrou a hlavně i o hráče je pak zájem... Ale když v LM budou hrát druhé housle, tak ani o hráče nebude zájem.
za postup do LM je automaticky 6 bodů - tj. 1,2 bodu do koeficientu, za EL je minimum 3 bodů - tj. 0,6 do koeficientu (na začátku mám 3 body tj. 3 remízy, nebo 1 výhra a 1 remíza), jak překročím 3 body tak sbírám "body navíc"
byl bych opatrný v tomto politickém dělení US společnosti, přeci jen mezi ultra left wing Demokratů byste našel spoustu lidí, kteří by se dali označit jako dezoláti, A naopak to neplatí pro všechny Republikány, třeba jejich centristické křídlo, to jsou normální chytří vzdělaní lidé, jen mají trochu jiný recept a vnímání politiky a cest jak ji řídit.
je to samozřejmě způsobeno tím, že prakticky jsou vidět jen ty 2 velké strany, které do sebe musí vstřebat hodně široký proud lidí a názorů. Tady v Evropě to máme jednodušší v tom, že máme spoustu malých a extrémních stran, kam se jejich voliči dají poměrně přesně přiřadit.
byl bych opatrný v tomto politickém dělení US společnosti, přeci jen mezi ultra left wing Demokratů byste našel spoustu lidí, kteří by se dali označit jako dezoláti, A naopak to neplatí pro všechny Republikány, třeba jejich centristické křídlo, to jsou normální chytří vzdělaní lidé, jen mají trochu jiný recept a vnímání politiky a cest jak ji řídit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ať už jsou a byli Mečiar a Klaus jakýkoliv. Tak rozdělení provedli normálně, elegantně. Češi jako větší a vůdčí národ ve společném státě se necítili dotčeni a Slováci si svou samostatnost zařídili diplomatickou formou. Někoho to zasáhlo hodně, někoho méně, někoho se to ani nedotklo. Ale díky té normální formě rozchodu se na sebe oba národy pořád díváme normálně, bez nějaké zbytečné hořkosti. Rozdíly jsou a budou, ale tímto rozchodem jsme si získali ve světě respekt.
V 90. letech se také spolu rozcházeli státy bývalé Jugoslávie a víme, jak to dopadlo - občanská válka a nevraživost mezi některými národy a etniky tam stále je.
Rozpadl se SSSR, baltské státy se plně integrovali směrem na západ. Středoasijské země se od jednoho diktátorského režimu přesunuli k jiné formě autokracie.
Kavkazské země to zkusili nějakou formou demokracie. V Arménii a Gruzii stále bojují s tou formou státního uspořádání. V Ázerbajdžánu vyhrála autokracie.
Rusko zůstalo kyselé, že ztratilo vliv a část mezinárodního respektu.
FAKT normální rozchod dvou národů. Separatismus, ale diplomatický. Buďme rádi, taky jsme mohli mít bombové útoky jak ETA za Baskicko, IRA za Severní Irsko, soužití Katalánců a Španělů. Pevninské Francie a Korsiky.
Podívejme co předcházelo samostatnosti Východního Timoru - teror.
Jižní Súdán - občanská válka.
Etiopie a Eritrea - válka.
TOHLE SE NÁM POVEDLO, vyřešit to v klidu a míru
1 odpověď