Mimo to je zachránilo i to, že USA uvalilo embargo na ropu do Japonska a Japonci se tak soustředili na USA/jižní oblasti Asie, oproti surovinám na Sibiři, a pokusu odstavení USA od/z války.
Pokud by USA nechalo Japonsko být (bez embarga), Japonci by nejspíše (nebo vůli v Asii vůbec nezasahovat) a Japonsko je pak nemělo potřebu odstavit, mohli se plnou silou vrhnout na Čínu a Rusko minimálně ohrožovat, nebo přímo začít invazi na Sibiř - pro suroviny.
Čímž by Rusové jednak nemohli uvolnit jednotky z východu, (Ani by s Japonci nemuseli válčit, jen to, že jsou v Číně a na hranicích by stačilo) co pomáhaly u Moskvy, ale museli by pak stále bojovat na dvou frontách (Pokud by k bojům došlo)
Tím, že se Japonci věnovali USA/Nebo naopak - defacto Rusko zachránili právě USA/Japonci.
...
Jinak souhlas, toho materiálu co tam dodali bylo hafo, a nesmírně jim to pomohlo - ale kdyby se do toho zapojilo i Japonsko a naopak neválčilo s USA, asi by ani toto nestačilo. Takže i ta pasivní pomoc, že USA vázalo Japonsko byla asi rozhodující.
Paní Petro, první přímé konvoje z USA do Sovětského Svazu dorazily až v únoru 1942. Tedy měsíc po porážce Němců před Moskvou. Bitvy se zúčastnili sibiřské divize přesunuté z východu už koncem listopadu 1941. Tedy ještě před přímým zapojením USA do války.
Nijak nezpochybňuji důležitost materiální pomoci a pozdější vázání Japonska v Pacifiku, jen je potřeba si porovnat události chronologicky.
Co je tvrdost 12? Jak si ji mám představit?
Nejspíš ocel třídy 12, to už je nástrojová, tř. 10 je nejměkčí, např. do armatury.
Osobně bych to viděl na kuličku (v tomto případě kouli) z ložiska. A ta je ještě podstatně tvrdší. Navíc s primesi chromu nebo wolframu. Takovou by jste zatloukl do kovadliny a asi by nejevila ani známky poškození.
A odkud bere kraj peníze? Buďte rád, že jestli někdo neselhal byly právě ty kraje, protože Babišův micromanagement pokazil co mohl a jeste diky nemu zemrely desetisíce lidí....
A kdo neustále napadal u soudu krizová opatření, kdo u Ústavního soudu napadal nouzový stav, kdo v parlamentu házel v době, kdy byly zdravotníci přetížení, vládě klacky pod nohy? Kdo křičel, dejte více peněz živnostníkum?
Jestli byl někdo zodpovědný za chaos a zbytečné oběti, tak to jsou ti, co dnes sedí ve vládě, včetně pirátů.
Podle mě by krátké nemoci, se kterými se dá počítat (jarní a podzimní nachlazení, bradavice, ...), neměly být kryté nemocenskou. Na to si každý může udělat svou rezervu. Výjimku mohou mít lidé s chronickými potížemi (kde se opakování i krátkých neschopností dá očekávat), a může být nastavený roční limit, který bude zaměstnance chránit, aby mu opakované nemoci neudělaly problém.
.
Systém, kdy stačí zavolat praktickému lékaři, a ten nemá sebemenší důvod nevyhovět s neschopenkou (proč by to dělal, lékař není oponent pacienta), nemůže prostě fungovat bez masivního zneužívání.
Vzhledem k tomu, že krátkodobou neschopnost hradí zaměstnavatel, tak nijak nezatěžují sociální systém a alespoň u nás v podniku jsme rádi, když si kolega po tom, co ve středu začne jevit známky nachlazení, si prodlouží víkend a vyleží to, než aby mu tady v pondělí teklo z nosu a prskal na všechny okolo.
Cíl spotřeby 40 tašek na osobu od roku 2025 je stále platný a když na něj nedosáhneme, tak od EU dostaneme pokutu,“ uvedla mluvčí agentury Åsa Stenmarcková.
--------------------
V roce 2019 použil každý Švéd průměrně 74 plastových tašek. Loni toto číslo činilo jen sedmnáct tašek, rekapituluje deník The Guardian.
----------------------
Tak nevím co chtějí splnit ,když už teď mají jen 17 tašek!
Ale hlavně ,že už teď straší pokutou od EU ,která (EU) požaduje 40 tašek! 🙂
Je vidět ,že EU chce 40 a oni uvalí zbytečně velkou daň až z toho bylo těch 17.
Přece ,když poroste spotřeba tašek nad 40 ,tak můžou daň opět zavést!!
Uršula řekla jasně 40 tašek, ne 17. Takže neplní normu a basta.😂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemáte zdravotní potíže????
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na tohoto člověka nemá cenu reagovat. Ten zamotá Babiše i do článku o vaření.