člověk, který se poklada za bojovníka proti populismu, řekne tohle. Tento člověk je mimo reálný život. Proč Moravec do toho nevstoupil a neptal se na reálné kroky, co k tomu povedou. U jiných politiků by tak servilní nebyl, možná i sám byl z toho výroku rozhozen. Co z toho plyne, pro mě třeba to, že voliči vládních stran nemají právo něco říkat voličům opozičním, že věří jednoduchým slibům Babise a Okamury.
Centrálně řízena ekonomika Bruselu nefunguje. Pamatuji si ještě pár let zpět, jak se automobilky předháněly v tom, jaká a kdy bude mít plně elektrické a bezemisni portfolio. Stejný případ jako Audi Brusel nebo VW Cvikov. Pod rouškou dosahování klimatických cílů přicházíme o tržní ekonomiku, kde to, co se bude vyrábět vychází z kupujících. Zároveň dochází k zásahům do rozhodování lidí, kdy se jim říká, co smí kupovat. Všichni daňoví poplatníci jsou součástí jedné velké dotační politiky. To se tu pořád nadává komunistům a řeší se, co bylo tehdy. Ale kam to směřuje nyní?
Směšný článek snažící se napasovat desítky let trvající problémy pouze na politiky ANO. I kdyby se přišlo s nějakou nápravou, za kolik let se to projeví? Kdo ovladal kraj od jeho vzniku až po současnost? Proc na ty necinne politiky není ze strany novinářů poukazovano? Proc je pozornost upřena jen na dosavadní, maximálně minule vedení? Asi se to někomu hodí mít krátkou pamet. Od zlého Ano, nyní vládnoucího, přejdeme rovnou ke komunistům, a nikoho jiného. Sice vznikne díra 30 let, ale to nevadí. Divím se stredopravicovym voličům, ze hltají takové články, psané jen z jednoho důvodu, nepoukazat na strukturální problémy kraje, ale na hnutí ANO. Kdyby v kraji nevladlo Ano, tak by žádný takový článek nebylo. Na nezávislou žurnalistiku Vám nepřispěji.
Mě by zajímalo, co předcházelo únoru 22, otázkou je, zda vůbec můžu o tom pátrat a něco si myslet, neboť nechci být označeny za člověka aktivně kolaborujici s Ruskem. Ostatním přeji, ať se jejich demokratické myšlení neodchyli od požadované a jediné správné linie, ať nám tady zbytou alespoň nějací správní demokratičtí občané. Přeci nebudou v CR sami dezolati, komunisti, kolaboranti, populisti, extremisti. Je společnost vůbec zdravá, když pomalu každý druhý člověk je hanlive nalepkovan a vyzván k odstehovani do Ruska. Že by se i samozvani demokraté inspirovali akci STB Asanace?
Ještě bych vedle CSG, STV group a Colt CZ doplnil další ceske koncerny: Omnipol a také český stát, jako vlastnik státních podniku obranného průmyslu LOM Praha (včetně CLV Pardubice, VR group, Letiště Prerov), VOP Nový Jičín, VVU, VTU, explosia. Je jasné, že vzhledem k historii, bude výroba těžké techniky probíhat na Slovensku.
Ještě pár značek jako MG, a Evropa konci. Respektive státy se budou předhánět v lákání čínských investic. I Stallentis má problémy, a to dosáhl obrovských úspor z fúze a sdílení techniky. Byli to Kapitalisti a demokraté, kteří s vidinou krátkodobého zisku poskytli Číně know how. Kritizujeme ceske komunisty, ale že s téměř každou koupí podporujeme ekonomiku komunistické Číny asi nikomu nevadí. Inu, když bude o prachy. Budeme neustále řešit naší komunistickou minulost, ale nevidíme současnost. Čína má podchycene africké země, dokonce i Jihoamerické. Takže kdyby tehdejší CSSR mělo zavedené tržní principy, tak bychom se k tomu stavěli asi jinak. Jak jinak si to vysvětlit. Ale nebylo to plánované hospodářství, co lidem vadilo nejvíce. Bylo to banány, cestování.
Proč by neměly ČSA přečkat komunistickou hruzovladu, když byl národní dopravce potřeba? I za minulého režimu se litalo i do západních metropolí, CSA působily na důležitých evropských letištích, které nedávno všechna opustily. To taky přispělo k úpadku. Pořád liberální proud musí fnukat nad spatnymi výchozími podmínkami po pádu komunismu. Jak tohle ještě bude říkat, ještě 20, 40 let? Měli jsme dost času něco udělat, 35 let, že se to nepovedlo je vína dnešní doby. A co ta narážka na ČD? ČD v důsledku liberalizace trhu, a hlavně v důsledku krajů, nemají defakto žádnou moc. Jsem z JMK, kraj nakoupil díky dotacim nové vlaky, ČD vyhrály výběrové řízení na provoz, nyní kraj ruší průvodčí a pokladny. ČD JEN dělají to, co chce kraj. Daleko mě vadí zřízení krajů a vznik bílých míst, jako bychom jich neměli málo viz Sudety. I Ty dotační programy na nákup vlaku pro ČD jsou skrytým nástrojem liberalizace. Dana souprava musí dle informačních podmínek jezdit jen na daném území, v případě střídání dopravce se musí vlaky postoupit na soukromníka, který defakto má nízké vstupní náklady. Nevidím důvod, proč takhle pomáhat soukromým firmám.
Fiat už nic v Evropě neznamená, kromě Itálie Fiat bych nechal jen na Jihoamerickém trhu, kde pravidelně představuje nové modely, to se o Evropě říct nedá. Fiat Argo, Pulsar, Strnada, Toto tady nikdo nezná. Po slouceni to s Italskými továrnami nevypadá dobře, když je nový model na určitě platformě, tak se vyrábí vedle svých sourozenců viz Fiat 600 po boku Jeep Avenger, Alfa Romeo Junior v Polsku. Navíc ze společného koláče ujídá čím dál více čínských značek, Tesla, Ssang Young.
Pořád v této samozvane demokraticke společnosti je narativ, že buď musíte být voličem vládních stran, nebo jste to, na co má tato společnost x nálepek. Jmenovat je nebudu, ať si je vyjmenuji ti, kdo je používají, opakování není nikdy dost. Používáním nálepek a velice jednoduchého třídění lidí jen na dve hromady se vrazi klín do společnosti, rozestvavaji se lidí. Samozvani demokraté si v naší společnosti vytvořili a vidí spoustu nepřátel, je to hon na čarodějnice, stačí náznak vychyleni z požadovaného kurzu, a hned jste na druhé hromadne. I demokraté pronasledovali své odpůrce viz USA 50. léta a Mccarthismus. Vsady viděli jen své nepřátele, který byl doprovázen strachem a vytvaren paranoiou.
Dnes jsem viděl cestou do práce čínské SUV Lynk&co, rovněž spadající pod Geely. MG už nepočítám. I elektrické verze Mini se dělají v Číně, citroen c5x. Je zajímavé, že vše spotřební zboží lidem z Číny nevadí, ale u aut na to zapadni mentalita není připravena. Přitom to byly právě zapadni firmy, bez kterých by dnes Čína nebyla kde je. Kapitalisti za ktatkodoby zisk obětovali svou budoucnost, kde je v budoucnosti Čína pohltí.
Voliči pravice mají 2 základní nepřátele, důchodce a státní zaměstnance (uredniky). Pořád tady šíří dezinformace, že státní úředník nic nedělá. Minimálně se dopouští zjednodušování a tím postvavaj proti sobě lidí. Argument, ať jdou do jejich posvátného soukromého sektoru, neřeší merito věci, nespokojenost s odměňovánim, který asi zřejmě nevymizi jejich odchodem, propad reálných platu, a zákony, nařízení, procedury, které vynucují takový aparát. Někdo to dělat musí, to ale neznamená, že bude držet hubu.
Když už rok zajišťovali tolingove financování, tak snad to myslí vážně. Byl to nyní stát, respektive FAU, a šetření, které nejenom znemožňovalo prodej podniku, ale firma měla velke potíže získávat financování u bank. Za tohle bych stát zažaloval, ztráty určitě jsou. Jinak Indové nyní třeba zavřeli ocelárna v Británie Port Talbot a zároveň sivstavi novou ocelárna v Indii. Je to celoevropský problém, regulace EU udělaly z Evropy nicotné lejno, který ještě možná někdo vcucne, ale hned vyplivne, protože je k ničemu.
Podle zdejší diskuse je národ proti. Asi je mnoho lidí přesvědčeno o zbytnosti armády, jako symbolu suverénního zřízení. Taky se mi nelíbí, že vlivem spojenců v NATO byla AČR předělána na expedicni sbor pomáhající svým spojencům někde v Afghánistánu. Hrubě se rezignovalo na obranu našeho území, a tak jsme budovali vysadkovy pluk, místo PVO, raketometu, těžké brigády. Zbrojit ale musíme, když to dělají různé nedemokratické režimy a ruzne militantní a teroristické skupiny ve světě. Asi se máme řídit heslem, my demokraté nezbrojime, to necháváme na nedemokratických státech.
To je jedno. Politici se dal budou stát za tím, že vyjednali silné ekonomické portfolio. Nikdo v dnešní době nepřipustí, že se mýlil. Stačí být přesvědčený o své pravdě, když to pak dopadne jinak, tak je důležité to interpretovat tak, že se nikdo nemýlil a že vše dopadlo podle plánu. Jsem přesvědčen o tom, že i toto je silné ekonomické portfolio, a kdo říká něco jiného, tak...... Asi tak nějak.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Že by si někdo už uvědomoval, že ne Vše bylo špatně. Nebo, že byl sice špatný systém, ale měl některé pozitivní dopady. Nedávno jsem četl, že západ oceňoval i naše technické vzdělání. To už je taky pase. Prosazuje se humanitní vzdělání. Zajímavé bude pozorovat, jak se poradíme s dostavbou Dukovan.