Co evropa a usa čekalo? Prakticky vedou válku s ruskem oni a ukrajinci jen umírají. Propaganda EU a USA jede v rozměrech, na které by bylo hrdo i nacistické německo. Putin je sice magor, ale s severní koreou by se nespojil, tedy leda že by nebyl na kolenou. To naznačuje nepříjemné věci, ale také jednu hořkopozitivní. Hledá cesty jak udržet situaci, bez použití nukleární výzbroje. Takže, ač je to absurdní, tak je to pro běžné lidi evropy ještě celkem dobrá zpráva. Je však otázkou, jak soudruzi z brusele a USA utáhnou šrouby.
V článku je drobná chybička. Píšou " To, o čem se jen šuškalo", ale mělo by tam být " zakázaná predikce". Zakázaná EU politiky, naší politickou garniturou, aktivisty a mainsrteamem, do které patří i Novinky.cz. I Novinky. cz se účastnili křížových výprav proti každému, kdo se odvážil o tomto fenoméhu mluvit. Urážky do nácků, fašounů, xenofobů, islamofobů byli a dokonce stále jsou běžným výrazivem k společenskému vytěsnění, nebo diskreditace lidí s tímto názorem. Ale to přeci nevadí. Novinky mají stále o čem psát, biznys jede dál, takže slušnost a charakter netřeba. Smutná a vcelku nechutná doba....
Doufal jsem, že od tohoto autoritářského, hierarchického a konzervativního typu vzdělávání, které je idealní na produkci poslušných ovcí a zaměstnanců, ala 19. století, jsme už jako společnost odstoupili.
Z vlastní zkušenosti jsem přesvědčen, že tyto techniky studenty naučí akorát nenávisti k autoritám, systému, vzdělávání se a naučí je často ohýbat a obcházet pravidla a zpochybňovat autority. Student se nemá bát dělat chyby. Primární smysl studia také není rozřadit studenty na ty "blbé" které je tím ještě více demotivuje se snažit a zadupe je do země a na ty "správné" a předurčené k úspěchu. Osobně jsem i silně pro upozadění významu známkování a proti typu vzdělávání založeném na biflování. Mnohem důležitější pro budoucí svět je naučit se studenta učit, vzbudit u něj celoživotní touhu a zvědavost, aby se neustále sám vzdělával, vyznat se v přemíře informací, pracovat v týmu a zapojit všechny ze skupiny a využít jejich silné stránky zvlášť, vybudovat kritické myšlení a hlavně vidět svět v souvislostech. Tady ten konzervativní systém se dal dobře aplikovat na společnost v 18, 19 a začátku 20. století, ale dnes už prostě nefunguje.
Také si myslím, že ač nějaký řád ve třídě má být, tak student nemá učitele vnímat jako nějakého poručníka nebo šéfa co stojí nad ním, ale více jako kolegu, který má prostě více zkušeností.
Ideální vzdělávací systém by měl rozvíjet silné stránky studenta a netrestat ho za nedostatky a slabé stránky. Pracovat se studenty individuálně a ne jako s beztvárnou masou s identickými nároky. Bohužel takový systém nemá 90% studentů.
Promiňte, ale melete páté přes deváté. Článek není o tom, že pokud žák udělá chybu, ale hodnotí se celkové chování , především respekt k učiteli a spolužákům. Respekt ke svému okolí nejen že neomezuje možnosti úspěchu, tedy pokud není vaše kariéra v oblasti mafie a kriminality, ale spíše vám otevírá možnosti uplatnění. Respek k okolí také nevyžaduje se stát poslušnou ovcí, pouze způsob realizace vašeho názoru vyžaduje prosazovat společensky přijatelnou cesto, třeba bez násilí atd. O požadavku biflování v tom zákoně naní ani slovo, je to jen vaše vsuvka. Zkrátka si tento počin zcela pletete s něčím jiný a velice archickým. Dost možná je tento zákon reakcí na dnešní vývoj, který se projevuje takto:: Odkaz 1
Věk dožití se bude neustále prodlužovat to je matematická jistota. Tohle je nejlepší pojistka proti populistům, kteří by chtěi sbírat politické body na úkor budoucnosti
pane Zich, trochu si pletete pojmy a dojmy. Důchod a jeho význam tu není pro politické šaškování, ale proto, aby zajistil jistoty lidí, kteří jsou už po produktivním věku a nejsou proto schopni se efektivně zajistit. Pokud chcete toto zajištění likvidovat ze strachu z populismu a jeho politických bodů, jste totálně mimo. Produktivní věk se totiž neposouvá úměrně věku dožití, takže neustálé posunování hranice je pouze plánovaná likvidace důchodového systému a zároveň zneužití peněz z sociálních odvodů Pokud lidé platí celý život odvody na důchod, kterého se zkrátka nedožijí, je takový systém jen podvodem a nic jiného. A právě to je směr, kterým to směřuje.
"omílaná mantra konzervativních stydlínů"? autor je nejspíše progresivista, který rozehrává novou narcistní kampaň, nebo hlupák odtržený od reality. Protože hromada těch konzervativních stydlínů horuje proti tomuto nulovému nesmyslu. Naopak, toto prosazení nuly byl jeden z prvních počinů progresivistů, co chtěli tímto zachránit svět. Dálle to pokračuje do dneska od návrhy na 30km\h ve věstech, nesmysly v lékárničkách atd. Ale na druhou stranu má pravda, že prvořadé za volantem je soudnos a sebekontrola.
Důkazy budou? To, že se nelíbí vám, jak ČT informuje, znamená, že někomu nadrzuje? Gratuluji, našel jste v tom "dobře situovaném muži" o kterém autorka píše.
PS: toto je můj názor na váš komentář, nikoliv pobídka k diskusi. S vámi není o čem.
Ale ono to není o tom, komu se líbí, nebo nelíbí. Konsesionářský poplatek je vynuceně vybírán prakticky od každého a za to je poskytována služba stanovená zákonem. Pokud tak není činěno, tak má každý právo proti tomu protestovat a policie by to měla vyšetřit.
Autora článku nechápu. Proč tak nenávidí rusko a tehdejší režim, když on sám k nim má neuvěřitelně blízko. Jeho článek je jak vystřižený z rudého práva, od nejzarputilejšího komunistického politruka, pouze v opačném pohledu. Stejný přístup v aplikaci polopravd, účelového překrucování a přehlížení. Každopádně by měl za tento osud československa poděkovat Churchillovi a Rooseveltovi, protože to oni s Stalinem domluvili poválečné rozdělení politického vlivu v evropě. Proto se američané zastavili u Plzně a dál nepokračovali.
Myslím, že autor článku chtěl napsat o historii Ruska a asi se mu to povedlo.Ale opět se tady našlo pár hňupů, kteří musí srovnávat s evropskými zeměmi které kolonizovaly zbytek světa.A až zase někdo napíše článek o britském impériu,tak se zase najde pár imbecilů a bude srovnavat se Španělskem, Portugalskem, Francií.Autor chtěl jen osvětlit dějiny Ruska a povedlo se mu to.Tak pro boha pořád nesrovnavejme a poučme se.Za mne dobrý článek.
pokud je výklad historie účelově vykládaná tak, aby daný suběkt vykreslovala jako skrz naskrz "špatný" a naopak zakládá sebestřednou pozici "my jsme ti morální", tak je takové srovávání nanejvíš adekvátní. Odkrývá pokrytectví a účelovost takového jednání.
Ono za ty peníze, kdo by tam, kompetentní pracoval že? Jinak i takovou to cestou kapitalismus vytlačuje neefektivní podniky a otevírá cestu k ekonomice s vysokou přidanou hodnotou.
To je pravda. Jako modelář technolog jsem tam měl méně, než uklizeč v protější fabrice. Ale stejně je ostuda, jak se chováme k vlastním slavným tradicím. Tunelujou se jak jen to jde a pak se nechají chcípnout. Nezůstane nic...
Thun je dnes uz ok, ale z porcelanu po babičce dostanete porci olova aj.
Ano, a nejen to. Pro hezké barvy se používali fakt exotické pigmenty, kadmium, uran atd. Teprve později se začlo přecházet na nízkoteplotní barvy, které nabízejí větší barevnou paletu s méně závadným obsahem. Ale i tam je riziko, že pokud se to odflákne, tak obsah "sákne"...🙂
To je tak všude. Montovali jsme v závodě RAKO Rakovník. Kdyby jste viděl ty haldy zmetků 😄 Tady v Brně jsem montoval ve slévárně a tam už aspoň dělali modernizaci. Jelikož tam byla zmetkovost 30 procent. Řekl bych, že firmu řídil diletant nebo to dělají záměrně. Jinak nějaký zisk určitě měli a kdyby chtěli tak by určitě nemuseli zavírat. Ono to zas tak moc peněz navíc nebude když tam dělali lidé za minimální mzdu.
v klášterci to byl relikt z dob komunismu. Neskutečné, myšlení: kdo tu nepracuje 20 let musí mlčet, nebo: to je synáček ženský z vedení, tak se průser za 200k nebude vyšetřovat. Když jsem 3x poukázal na chybu za 40k a nikdo nereagoval, tak jsem šel makat do fabriky naproti. Ale v keramice a porcelánu je zmetkovitost bohužel nevyhnutelná. Ale dá se redukovat modernizací i inovací výrobních procesů. Jo, modernizovali, zaváděli moderní stroje, ale když těm strojům velí hlupáci, tak je to prd platný.
Kvalitní keramika je zcela nezavadná, u porcelánu je to otazka.
pravděpodobnost závadnosti je vyšší u keramiky, než u porcelánu. Složení porcelánové grazury je velice přísně hlídán aby byla dodržena bělost střepu, koeficient teplotní roztažnosti, stékavost, slinutí atd. To se u keramiky až tak nedělá. Potisky, a barvy u porcelánu i keramiky závisí na kvalitě výrobce který je pro ker. a porcelánky vyrábí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
bla bla bla... tohle stokrát omleté je už jen mediální klišé. Obsahově prázdné, vnitřně si protiřečící, i vylhávané, ale hlavně nic nepřínášející, jen aby se zviditelnila. Proč si těchto imbecilních výkřiků náš mainstream vůbec všímá, nechápu. Vlastně ona je nějaká "ministryně"... tak to jo, těm naši novináři můsí lézt do zadku, obvzlášť, když proklamuje rétoriku EU hovnot.
Jak se říká: "pokud nejsi součásti řešení, jsi součástí problému", a toto je ukázková forma problému, protože tyhle výkřiky už tu posloucháme 2 roky a situac se jen horší.
1 odpověď