Neustále jsem se ptal sám sebe i v diskusích ~ opravdu ČR potřebuje tato letadla? Když např. Polsko jich bude mít násobně více a support dalších letounů potřebuje i F35 – tedy to, co mohla ČR nabídnout jako kooperaci? Když tedy v rámci NATO i EU spolupracujeme, proč už dávno se nerozdělilo zbrojení a specializace? Když na současné letouny Gripen máme vyškolený personál, piloty, zázemí i zkušenosti, když Švédsko nabízelo modernizaci stávajících a výhodnou koupí notně zmodernizovaných nových Gripenů další řady? Bude na to armáda potažmo ČR mít, když jen letová hodina F35 stojí 800 000 až 1 mil korun (42–45 000 dolarů)? Navíc nebyla součástí smlouvy uzavřena další na dodávky zbraní a dalšího zařízení pro tyto letouny… To bude vše součástí další smlouvy, tedy dalších nákladů, které ovšem naše vláda vůbec občanům ČR nekomunikovala… Miliardy a miliardy se budou investovat do zázemí, letiště, nového školení, techniky a nyní se ukazují další detaily ze smlouvy s USA, kdy budou všichni, všechen personál, neustále monitorován i po odchodu z armády. Tohle jsme opravdu chtěli? Je to ještě v rámci svrchovaného státu, nebo budeme opět v područí nějakého státu, který si nás „koupí“?
Ono by mělo být prioritní to, aby se lidé do stavu nouze nedostávali… nejprve se zamyslet, proč vláda nechala dojít tak daleko inflaci, ceny energií a PHM posledniho 2,5 roku…Proč zvyšuje daňové zatížení občanů… proč se handrkuje s lékaři, sestrami, PČR o 1500,-, když sama si nejprve chce přidat 14 % a pak tedy 7 %…
„Ukazovala na problémy ekonomiky a na riziko zadlužování, tedy že si dnes žijeme dobře na úkor budoucnosti.“ – tato vyjmutá věta z článku říká vše. Tehdejší opozice, nynější vláda poukazovala, argumentovala, kritizovala a… slibovala. Aby se pak ukázalo, že na nic z toho, co pranýřovala, nemá žádný program ani plán – což platí do nynějška. Výmluvné bylo už to, že sotva rok po volbách zcela změnila a vydala nové programové prohlášení. O tzv, důchodové reformě se toho napsalo již tuny – celá „reforma“ spočívala v tom, že vláda 3/4 roku prokazatelně nic nedělala (ač na to měla analýzy ekonomů i odborníků), pak si svévolně odhlasovala tzv. legislativní nouzi a retroaktivně citelně snížila výši valorizace důchodů – obé na hraně ústavnosti (ÚS jí však šel na ruku…). Aby pak 1,5–2 roky potom prodloužila odchod do důchodu. Toť vše. Kdo v tom, krom vlády, vidí reformu?
A tak je to se vším, co vláda dělá – nemá žádný střednědobý (ani krátkodobý) plán či program. Kde se ukáže „díra“, tam ji zaplácne něčím, co sebere z jiného resortu. Velkohubá prohlášení o nezvyšování daní vzalo velice rychle za své, ač to vláda opět pojmenovává jinak. O inflaci raději též nemluvit, nejprve s tím vláda nemůže nic dělat, slovy premiéra, aby po poklesu přispěchal s ódou na radost, jak to vláda hezky zařídila…
Co se týče prohlášení o platech – to už není ani populismus, to je jasná dezinformace, lež, máme na to zákony, nechť jsou použity. Leda by se Německo zbortilo tak, že jejich platy klesnou na úroveň těch v ČR…
Možná by stálo za to, restrukturalizovat ČT. Když se novináři optají dle zákona, kolik který režisér bere, či kolik stál ten který projekt/program, dostane se jim do rukou dokument, který je více začerněný, než ke čtení – údajně kvůli konkurenci a obchodnímu tajemství. Tolik k fungování ČT. Není-li veřejnoprávní médium transparentní a nestačí mu ani něco kolem 7 mld ročně, pak je něco špatně. A to zcela pominu i to věčně rozporované umisťování reklam (taktně pojmenované jako sponzor pořadu). To vše znevýhodňuje na trhu všechny komerční stanice, ubírá jim reklamy, z kterých na rozdíl od ČT žijí, dělají pořady a jsou na nich závislé. Čert vem, kam peníze z reklamy na ČT plynou, nemají tam co dělat.
Co se týče vysílací struktury, pak si myslím, že reprízování tun pořadů (to není nutně špatně) nestojí ČT v zásadě ani kačku, když jsou jejich. Oproti tomu velká škoda zrušené ČT3, kdy právě tento kanál byl oblíbený mezi dříve narozenými (a dal se tam najít i často pořad či film, který by člověk jinak na klasických kanálech ČT nikdy neviděl).
Takže bych nejprve navrhl celkový audit ČT, výrazné zeštíhlení a snížení nákladů a pak bych mluvil o navyšování „výpalného“ – které bude brzy větší, než streamovací platformy bez reklam…
Problém je v uměle vybudovaném profilu. Stejně jako u nás Nerudová. Nikdo o ní neslyšel, nikdo ji neviděl, dokud ji nevytáhli nahoru díky PR a médiím. Kdo ví, co dělala a jak pracovala? Kamala byla pod Bidenem, ale že by o její práci někdy někdo referoval… A najednou, jako pověstného králíka z klobouku, vytáhnou Kamalu.
Jediné plus je, že na rozdíl od Nerudové, ji stihli na další pokus mediálně připravit, takže pak už tak „neblábolila“. U „naší“ Danuše se to nepovede nikdy…
„Serhij, který nyní v Erie pracuje jako dělník, se však na Ukrajinu hodlá vrátit, teprve až válka skončí. V USA trvale zůstat nechce, stejně jako Darja, která se tu živí jako manikérka.“ – bohužel je tohle signifikantní. Svou zemi bránit nechtějí, ale vrátit se, až „to vybojuje někdo jiný“ ano… Chápal bych ještě, kdyby chtěl v USA (jméno země zaměňte za jakoukoliv jinou) zůstat… ale takto… 🙁. když nechtějí sami lidé z napadené země za svou vlast bojovat…
Když se řekne A, má se říci i B. PP nebyl jen řadovým členem, ale aktivní funkcionář (a jeho žena politručka). On i jeho volební štáb a okolí dobře věděli, že pokud by se tohle zveřejnilo okamžitě na začátku kampaně, i s oním dokumentem, kde popisuje svůj vztah ke komunistické společnosti, pak by měl pramalou šanci uspět. Sám osobně jsem měl velký problém s volbou, kdy přes třicet let po listopadu 1989 opět musím vybírat mezi dvěma kandidáty, kteří měli aktivní kontakt s tehdejší komunistickou mocí.
Váš návrh „odpustit“ by se tedy měl vztahovat na všechny, kteří po listopadu 1989 opustili KSČ a pracovali a tím zvelebovali stát a nové zřízení? Ne. Je stále si třeba připomínat, že tu byl režim, který ničil životy, posílal lidi do vězení za jejich smýšlení, který nedovolal mnoha rodinám dát děti na školy jen díky původu a názoru… A tohle vše PP a jeho manželka podporovali a byly toho aktivně účastni.
Ano, Váš názor je názorem těch, kteří buď nezažili, nebo díky nízkému věku nepamatují dobu před rokem 1989. Těch, jejichž rodiny se nepotkaly s perzekucí, stíháním a mnohdy terorem ze strany vládní moci. Bohužel, je smutné, že tyto generace bagatelizují a v podstatě „odpouští“ něčemu, co bylo (a je) srovnatelné s nacismem či fašismem… Buď je to netečností a tím, že tyto generace vyrůstaly v relativní svobodě a nevěnovaly se dostatečně dějinám své země, nebo prostou povrchností…
Dobrá, čili pokud platí Slafkovského slova, i on se dostal nahoru a do NHL pouze díky známostem a „tlačenkám“? Věru hezké vysvědčení…
Pravda bude opět někde „mezi“… A při vší úctě, autor článku to také nemá ještě úplně ujasněné, vždyť generace hráčů „ještě za totáče“ a kousek po něm byla daleko lepší a úspěšnější, než nynější generace, u Slováků to platí tuplem. A to, dle něj, neměla sebevědomí… Jenže pane autore, starší generace byla zvyklá makat a dřít a nepodělala se z prvního neúspěchu. Což se vlastně dá vztáhnout v současnosti na kterýkoliv obor lidské činnosti, kdy současné mladé generace trpí syndromem „sněhové vločky“, i sebemenší prkotina je tak vykolejí, že takřka nejsou schopni života…
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, vnímám to podobně. Chinaski na počátku hráli více se sklonem k punku či rozpustilosti, jejich texty a muzika tvořila jeden celek, ač leckdy rozháraný. Také ta první CD mám… Spolu s rostoucí „slávou“ ale Malátný a spol. začali točit více muziky směrem ke střednímu proudu, popu chcete-li. Rockfield byl točen ve špičkovém studiu v Anglií, učesaný, písně a hudba vypilované k dokonalosti (takové, jakou si kapela představovala). A znovu to byl úspěch, oslovilo to prostě mainstream.
Poznenáhlu se však Malátnému cosi přestalo líbit, chtěl zřejmě zpět „ty starý časy“… Ostatně vyděláno už měl, teď už se chtěl muzikou hlavně bavit. A tak, celkem „zákeřně“, vyházel, krom Táborského, celou kapelu. ještě během turné, kluci se to dozvěděli z médií a pak se ještě dva či tři koncerty dohrávali… každý si umí představit, v jaké atmosféře. A do médií pak popisoval svoji novou představu o kapele a zvuku, „více kytarovému a syrovému, jaký byl v začátcích“. Jak to dopadlo, můžeme posoudit sami…
Každopádně od doby „převratu v kapele“ už je neposlouchám když nemusím a nekupuji ani desky. Poslední mám Rockfield…
3 odpovědi