Autorka je trochu mimo, neměla to vydat až zítra? Píše o čtvrteční akci, ale ta bude až dnes (a ano, byla i včera), a z článku vyplývá že oba koncerty už jsou jakože proběhlé, trochu to nechápu.
Ano, ne trochu, Vy to nechápete. Oba koncerty mají stejný playlist, včera vyšlo a křtilo se CD… Co na tom je k nepochopení? :-P
Ano, vnímám to podobně. Chinaski na počátku hráli více se sklonem k punku či rozpustilosti, jejich texty a muzika tvořila jeden celek, ač leckdy rozháraný. Také ta první CD mám… Spolu s rostoucí „slávou“ ale Malátný a spol. začali točit více muziky směrem ke střednímu proudu, popu chcete-li. Rockfield byl točen ve špičkovém studiu v Anglií, učesaný, písně a hudba vypilované k dokonalosti (takové, jakou si kapela představovala). A znovu to byl úspěch, oslovilo to prostě mainstream.
Poznenáhlu se však Malátnému cosi přestalo líbit, chtěl zřejmě zpět „ty starý časy“… Ostatně vyděláno už měl, teď už se chtěl muzikou hlavně bavit. A tak, celkem „zákeřně“, vyházel, krom Táborského, celou kapelu. ještě během turné, kluci se to dozvěděli z médií a pak se ještě dva či tři koncerty dohrávali… každý si umí představit, v jaké atmosféře. A do médií pak popisoval svoji novou představu o kapele a zvuku, „více kytarovému a syrovému, jaký byl v začátcích“. Jak to dopadlo, můžeme posoudit sami…
Každopádně od doby „převratu v kapele“ už je neposlouchám když nemusím a nekupuji ani desky. Poslední mám Rockfield…
Takže dnes dopoledne (ve čtvrtek) byla autorka na koncertu Chinaski v 02 aréně, nebo to jen tak splácala dopředu (jako např. předpřipravené nekrology) a editor to vypustil omylem o den dřív?
Tady je někdo hodně opožděný… Ony ty koncerty jsou dva 😛
„Největší koncert v pražské O2 areně 11. prosince 2024 nabídne symbolicky 30 z nich a bude tak o tom nejlepším, co kdy Chinaski nahráli.Největší koncert v pražské O2 areně 11. prosince 2024 nabídne symbolicky 30 z nich a bude tak o tom nejlepším, co kdy Chinaski nahráli.“.
Ale vždyť o tom já píšu, že porovnávat ceny letové hodiny různých letectev je ošidné, protože každý to počítá různě.
Mohu Vás ještě poprosit o to upřesnění Vašeho tvrzení "F35 vyžadují podporu a součinnost s dalšími typy letadel"?
Nedohledal jsem ten článek, v kterém popisovali, jak spolupracují právě F35 a další typy „konvenčních“ letounů. F35 v této roli provádělo průzkum a zmapování bojiště, ostatní letouny se postaraly o splnění mise – zničení cílů a úkoly. na které je F35 buď nezpůsobilé nebo „příliš drahé“. Bylo to buď zde na Novinky.cz nebo na iDnes…
Ad letové hodiny: jak jsem Vám psal, tak je to vždy o tom, jak cenu letové hodiny počítáte. Cenu letové hodiny letounu Gripen C/D stanoivenou AČR jsem Vám uvedl, cenu letové hodiny letounu Gripen E/F Vám nikdo přesně neřekne, poněvadž nejsou ještě v operační způsobilosti. Švédsko bude mít možná první letku v IOC v roce 2026, tedy 5 let po původním plánu.
"F35 vyžadují podporu a součinnost s dalšími typy letadel" - Tím myslíte přesně co?
Popravdě Gripeny a F-35 se nedají vůbec srovnávat. To je jako porovnávat prak a pušku. To člověk nemusí znát ani podmínky, ale pokud trochu sleduje techniku, tak si je sám schopen dohledat ty obrovské rozdíly mezi těmi letadly. A to se dostane jen ke zvěřejněným údajům. To , co nyní umí F-35 nebude Gripen umět za dalších 15 roků. A to se na dalším vývojí F-35 a doplňující výzbroji vedle USA podílí plno everopských zemí včetně Izraele. I my se už podílíme. U nás třeba vy vinuli zaměření laseru na vzdálenost 15000 km s přesnosti velikosti cíle o rozměrech zrcátka.
Ano, máte pravdu, o tom vím. Pouze poukazují na to, že v době dodání tohoto typu letadla už může být… k ničemu. Co se týče onoho stealth. V čem vyniká je avionika a možnosti zjišťování cílů, elektronický boj a zmapování bojiště. Což ovšem vše se dá aplikovat i do klasického stíhacího/bitevního letounu…
1) Současné letouny Gripen C/D jsou již zastaralé, v roce 2035, kdy je plánujeme na konci jejich životnosti vyřadit, budou mít v naší armádě odslouženo 30 let.
2) Nové letouny Gripen E/F jsou "hodně peněz za málo muziky". Kusová cena letounu Gripen E/F je vyšší než kusová cena F-35A a přitom schopnosti podstatně nižší. To je také důvod, proč Saab prohrává s Gripen E/F u letectev jedno výběrko za druhým a poslední (zároveň i jediný) zahraniční zákazník si objednal tento letoun před 11 lety, od té doby se žádný jiný nenašel.
3) Ceny letových hodin jsou ošidné, záleží co do toho počítáte. Například AČR vyčíslila cenu letové hodiny letounu Gripen C/D na 675 tis Kč.
Ad letové hodiny– tyto údaje jsou jednak z deklarované ceny dodané ze strany USA, jednak ze zkušeností zemí, které již s F-35 létají. Opět podotýkám, že vláda ČR cíleně promuje a podhodnocuje částky, které komunikuje směrem k občanům ČR.
Další část problému je, že F35 vyžadují podporu a součinnost s dalšími typy letadel. A to je to, co mohla ČR udělat, totiž mít součinnost, kooperaci s Polskem. To bude mít F35 násobně více a ČR mohla mít letectvo k součinnosti.
tady je zase odborníků a ekonomů 😄 PS: Důchody nás stojí 700 miliard ročně tedy 58 miliard měsíčně (cca 31% státního rozpočtu) F 35 a novou infrastrukturu budeme platit 10 let a zaplatíme 150 miliard. Zkráceno důchodci 58 miliard měsíčně F35 800 mil měsíčně
To ovšem počítáte jen cenu letounů. Další náklady na letiště, strukturu, nezapočítané (nijak smluvně nepodložené) zásobování dalším materiálem a zbraněmi/municí – v prvotní smlouvě bude jen základ. A jedna letová hodina jednoho letounu stojí 800k až 1 mil. Prosím Vás tedy o opravu a dodání relevantních údajů, ne papouškování toho, co promuje vláda a neříká zbytek…
EU a Izrael se podílejí na vývoji F-35. Můžeme si do letadla dát vlastní operační systém, jako to uělal Izrael. Ale pochybuji, že na to máme finančně a i vědecky.
My, ČR, nemá ani na ta letadla samotná, ani na jejich provoz. Bohužel. V době, kdy žijeme všichni na dluh, který i při hospodářském růstu neustále narůstal, není možné uživit tyto letouny. Už jen jedna hodina provozu F35 stojí 800k až 1 mil.
Dostaneme poslední nejnovější verzi letounu F-35. Pokud myslíte, že budou F-35 zastaralé, tak vůbec nevíte o čem mluvíte. 🙂
Mohou, nemusí. Bude to skoro 10 let… vývoj jde velice rychle kupředu, kdy současné nejmodernější systémy a zbraně mohou být za deset let jen kupkou šrotu. Stejně jako radarové a zobrazovací techniky mohou skočit o level dále a stealth už nebude nikdy stealth. Čili mluvit o tom, že i za deset let bude něco „nejmodernější“ či „zastaralé“ je úplně zbytečné. Nikdo to nevíme.
Pravdou ovšem zůstává, že to promo F35 je už dosti unavující. oproti takřka nulovým informacím o tom, jaké podmínky a nabídky např. Švédska a SAABu byly odmítnuty vládou…
Neustále jsem se ptal sám sebe i v diskusích ~ opravdu ČR potřebuje tato letadla? Když např. Polsko jich bude mít násobně více a support dalších letounů potřebuje i F35 – tedy to, co mohla ČR nabídnout jako kooperaci? Když tedy v rámci NATO i EU spolupracujeme, proč už dávno se nerozdělilo zbrojení a specializace? Když na současné letouny Gripen máme vyškolený personál, piloty, zázemí i zkušenosti, když Švédsko nabízelo modernizaci stávajících a výhodnou koupí notně zmodernizovaných nových Gripenů další řady? Bude na to armáda potažmo ČR mít, když jen letová hodina F35 stojí 800 000 až 1 mil korun (42–45 000 dolarů)? Navíc nebyla součástí smlouvy uzavřena další na dodávky zbraní a dalšího zařízení pro tyto letouny… To bude vše součástí další smlouvy, tedy dalších nákladů, které ovšem naše vláda vůbec občanům ČR nekomunikovala… Miliardy a miliardy se budou investovat do zázemí, letiště, nového školení, techniky a nyní se ukazují další detaily ze smlouvy s USA, kdy budou všichni, všechen personál, neustále monitorován i po odchodu z armády. Tohle jsme opravdu chtěli? Je to ještě v rámci svrchovaného státu, nebo budeme opět v područí nějakého státu, který si nás „koupí“?
NAOPAK, lidé potřebující pomoc by měli projít procesem, který bude jistým způsobem ponižující...
Já v žádném případě netvrdím, že by se jim nemělo pomoci, ale rozhodně by to nemělo být bráno jako samozřejmost...
Člověk se může shodou okolností dostat do situace, kdy dočasně nezvládne platit životní náklady. Pokud to není notorická pijavice, je třeba mu pomoci rychle a dostatečně, ale tato pomoc by měla být jednoznačně časově omezena a pro další podporu by měl být vyžadován nějaký jeho progres a případně zapojení se do prací prospěšných společnosti (která mu v té době platí jeho přežití)
Pokud například samoživitelka nemá na život, selhal pravděpodobně stát při stanovení popřípadě vymáhání alimentů - toto je člověk, který by v ideálním případě žádnou podporu nepotřeboval. Pokud se dostane do problémů rodina kvůli výpadku příjmu, měla by tu být jednoznačná snaha o získání práce, případně o rekvalifikaci - prostě snaha urychleně situaci řešit.
Jakmile se člověk stane dlouhodobým pobíračem dávek, měl by být proces získání další podpory potupný, klidně přímo vázaný na nějakou službu veřejnosti.
Spousta lidí si totiž život na hranici chudoby vybralo jako životní styl, nic jim nechybí, v zóně šedé ekonomiky si přivydělají a v důchodovém věku je zase nikdo umřít nenechá...
No, bohužel, není to tak, jak popisujete. Je třeba oddělit ty, kteří opravdu natahují ruku a nepracují a nesnaží se, parazitují. A pak je daleko větší množství těch, co pracují, někdy mají i dvě práce a stejně nejsou schopni utáhnout bydlení, živobytí, děti… stačí se zeptat nemalého množství samoživitelek. A to, že „selhal stát u vymáhání alimentů“ je dost zavádějící, když otec je na podpoře nebo nepracuje nebo není vůbec nebo prostě neplatí. než skončí soudy, jsou tři roky pryč…
Stát selhal už dříve, kdy nechal dojít šroubování cen bydlení a životních nákladu do stavu, kdy i střední třída žije od výplaty k výplatě. Sliboval tisíce bytů – nikde nejsou. Nechal dojít ceny energií a PHM tak vysoko, protože sám z toho měl profit, bohužel na úkor lidí, stejně tak neudělal nic, co by aspoň trochu snižovalo inflaci. Důsledkem bylo zdražení všeho, výroby, dopravy, služeb. A druhotným jevem jsou pak násobně větší náklady na život. Čemuže ovšem neodpovídají platy a jejich růst.
Ono by mělo být prioritní to, aby se lidé do stavu nouze nedostávali… nejprve se zamyslet, proč vláda nechala dojít tak daleko inflaci, ceny energií a PHM posledniho 2,5 roku…Proč zvyšuje daňové zatížení občanů… proč se handrkuje s lékaři, sestrami, PČR o 1500,-, když sama si nejprve chce přidat 14 % a pak tedy 7 %…
Jaké soudy?
Pouhé konstatování:
"Když tvořila pětikoalice svůj volební program,
tak to bylo dlouho před volbami.
Takže nikdo nemohl ani tušit,
jak katastrofálně republiku Babiš zadluží v posledních dvou letech vládnutí..
A ty jeho dluhy s vysokým úrokem teď vláda splácí."
Takže rozbor minulosti jako reakce je naprosto zbytečný
a zavání pokusem odklonit se od tématu.
To bohužel platí pro většinu vlád v naší historii, že totiž zanechaly stát v dosti špatném stavu těm následujícím. A u většiny pak stála ODS 🙁.
Tohle jsou fakta, jakkoliv z naší historie. A opravdu nebuďme naivní, že by politici nevěděli (jak ti předchozí, současní tak i ti budoucí) v jakém stavu se nacházejí finance a hospodářský stav naší země.
To je totiž tak, že byla krize, byl covid, byla energetická krize… Vždycky bylo a je něco…
A co se týče tématu – právě že VŠE co jsem jmenoval bylo k tématu. Jednotlivé faily jak v předvolebních slibech, tak i pak v těch už vládních…
„Ukazovala na problémy ekonomiky a na riziko zadlužování, tedy že si dnes žijeme dobře na úkor budoucnosti.“ – tato vyjmutá věta z článku říká vše. Tehdejší opozice, nynější vláda poukazovala, argumentovala, kritizovala a… slibovala. Aby se pak ukázalo, že na nic z toho, co pranýřovala, nemá žádný program ani plán – což platí do nynějška. Výmluvné bylo už to, že sotva rok po volbách zcela změnila a vydala nové programové prohlášení. O tzv, důchodové reformě se toho napsalo již tuny – celá „reforma“ spočívala v tom, že vláda 3/4 roku prokazatelně nic nedělala (ač na to měla analýzy ekonomů i odborníků), pak si svévolně odhlasovala tzv. legislativní nouzi a retroaktivně citelně snížila výši valorizace důchodů – obé na hraně ústavnosti (ÚS jí však šel na ruku…). Aby pak 1,5–2 roky potom prodloužila odchod do důchodu. Toť vše. Kdo v tom, krom vlády, vidí reformu?
A tak je to se vším, co vláda dělá – nemá žádný střednědobý (ani krátkodobý) plán či program. Kde se ukáže „díra“, tam ji zaplácne něčím, co sebere z jiného resortu. Velkohubá prohlášení o nezvyšování daní vzalo velice rychle za své, ač to vláda opět pojmenovává jinak. O inflaci raději též nemluvit, nejprve s tím vláda nemůže nic dělat, slovy premiéra, aby po poklesu přispěchal s ódou na radost, jak to vláda hezky zařídila…
Co se týče prohlášení o platech – to už není ani populismus, to je jasná dezinformace, lež, máme na to zákony, nechť jsou použity. Leda by se Německo zbortilo tak, že jejich platy klesnou na úroveň těch v ČR…
Možná by stálo za to, restrukturalizovat ČT. Když se novináři optají dle zákona, kolik který režisér bere, či kolik stál ten který projekt/program, dostane se jim do rukou dokument, který je více začerněný, než ke čtení – údajně kvůli konkurenci a obchodnímu tajemství. Tolik k fungování ČT. Není-li veřejnoprávní médium transparentní a nestačí mu ani něco kolem 7 mld ročně, pak je něco špatně. A to zcela pominu i to věčně rozporované umisťování reklam (taktně pojmenované jako sponzor pořadu). To vše znevýhodňuje na trhu všechny komerční stanice, ubírá jim reklamy, z kterých na rozdíl od ČT žijí, dělají pořady a jsou na nich závislé. Čert vem, kam peníze z reklamy na ČT plynou, nemají tam co dělat.
Co se týče vysílací struktury, pak si myslím, že reprízování tun pořadů (to není nutně špatně) nestojí ČT v zásadě ani kačku, když jsou jejich. Oproti tomu velká škoda zrušené ČT3, kdy právě tento kanál byl oblíbený mezi dříve narozenými (a dal se tam najít i často pořad či film, který by člověk jinak na klasických kanálech ČT nikdy neviděl).
Takže bych nejprve navrhl celkový audit ČT, výrazné zeštíhlení a snížení nákladů a pak bych mluvil o navyšování „výpalného“ – které bude brzy větší, než streamovací platformy bez reklam…
Je těžké mluvit pravdu, když všichni vyhrávají se lží ... Také jsem si říkal, s jakou populistickou pohádkou by měla přijít ODS. Takže platy jako v Německu. 🤷♂️
Btw. před těmi 35 lety něco takového tvrdil Waltr Komárek, tehdy jsem tomu i věřil ...
Rada pro Fialu, co třeba toto: V Německu je pivo asi za 5 EUR a u nás asi 2.50 EUR. Takže my se už teď máme lépe, 2x. I bez lhaní. A já jsem za tu cenu piva rád. ✌
Pivo v Německu jednou tak drahé jako u nás, naše platy jednou tak menší než v Německu. Čili to vyjde stejně. Ovšem u nás se cena piva a všeho ostatního zvyšuje, ne tak platy – až na politiky a úředníky. Tam roste. Je to paradox, že nejvíce roste mzda státním zaměstnancům, které živí soukr. sektor, který nemá mnohdy ani ten plat průměrný…
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dle lidí zainteresovaných do obrany byl naprostou katastrofou Metnar, o kterém šla pověst, že si nárokuje 25% z hodnoty kontraktu. Tím by překonal zloděje z ČSSD, kteří se dle Kavana nabalili u Grippenů a pokus Dalíka s Pandury. Navíc, je to on, který stojí za výběrem F35 přestože to nyní ANOisté kritizují. A byl to Blbiš, který podepsal ona 2% HDP na obranu. Zase mimo, paní Tymlová, co takhle zkusit upéci štrůdl ? Možná byste se jednou v něčem trefila a uspěla.
118 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
2 % na obranu z HDP je povinnost a jsme k tomu zavázáni v mezinárodních smlouvách. To, že to vlády do nynějška nedělaly, za to AB nemůže. Ani ANO.