Myslím, že se není co divit, že se nikomu mladšimu 50ti let nechce do bezedného kanálu (rozuměj státního rozpočtu) bezhlavě a zbytečně sypat další peníze.
Všechny vlády napříč politickým spektrem za tiché podpory svých voličů totiž stát plíživě vlákaly do situace, kdy už v podstatě není možné omezovat rozpočtové výdaje, a tak se jen čeká, jestli se povede na tyto výdaje dost vybrat. Což se samozřejmě nepovede po odchodu populačně silných ročníků do penze.
Nikdo rozumný nepůjde beze zbytku na ruku vládě (ať už jakékoliv), která sice dělá jakože nic, ale do budoucna už negarantuje také vůbec nic. Aspoň ne v tom smyslu, jak jsme si tady na to dlouhodobě zvykli.
Někde uprostřed článku je zmíněno řešení -zakázat sázky na kluby, které manipulují s výsledky.
Tak jen pro příklad, ať nechodíme daleko, naše druhá nejvyšší fotbalová liga, jaro 2024. Jsem zapálený fanoušek jednoho z klubů, čili motivace sledovat i zápasy týmů na podobném umístění v tabulce byla velká.
Uvádím jen zápasy, kde za manipulaci dám téměř ruku do ohně: Prostějov - Olomouc B, Vlašim - Žižkov, Opava - Sparta B, Jihlava - Sparta B, a samozřejmě asi i poslední kolo Žižkov - Prostějov a související Příbram - Vyškov. Cinklých zápasů bude asi malinko víc, ale z hlavy jsem si vzpomněl na tyto, které jsem osobně viděl.
Z výsledků hrstky zmíněných zápasů celkem jasně vyplývá, že v průběhu sezóny postupně vznikne jakýsi klíč, který v podstatě určí, kdo se zachrání a kdo ne. A na základě tohoto klíče zkrátka některé zápasy dopadnou podle "plánu". Pokud bychom měli přijmout návrh řešení onoho pána, tak by sázených zápasů ve druhé lize moc nezbylo, že?!
Takže zájem na kurzových sazkách je všeobecně jistě velký a vše začíná u nápisu na přední straně druholigových dresů. A nejen těch.
Právo a jeho posuzování se zkrátka pomalu ale jistě vyvíjí a je to dobře, jinak bychom tady stále měli třeba normy, kdy ženy nemohly volit ani být soudkyně. Před 150 lety také mnozí tvrdili, že by bylo hrozné to měnit a znamenalo by to třeba rozpad společnosti. Dnes víme, že se to nestalo a vývoj je přirozený.
-----
Jestli on ten rozpad společnosti plíživě nenastává právě teď... A to ne jen z důvodu, že nemalá část žen využívá volebního práva čistě emočně. Jednoduše řečeno volí podle vizuálních sympatií a charizmatických projevů politiků. Jestli onen rozpad vyplývající ze změn před cca 150 lety nesignalizuje právě třeba nepříznivý demografický vývoj, který v konečném důsledku znemožňuje udržitelnost průběžného systému financování důchodů.
A nebo ještě jinak - co jsme vlastně jako společnost řekli zavedením takového systému někdy v minulém století? Neřekli jsme nic menšího, než že se o staré lidi nejsme schopni (ochotni) postarat přímo v rodině. Alibisticky jsme vše přehodili na stát ve jménu společenského pokroku. Rozpad nepřijde hned a najednou, přichází postupně...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak sláva...