Zvláštní, že nikomu nevadí, že soukromá firma p. Tykače naprosto dlabe na nějaké zákony / předpisy. Nebavím se o tom, jestli je obsah rtuti nad limitem nebo ne, ale o principu. Pan Tykač vydělává miliardy, tak mohl zainvestovat do technologie. Dodržování pravidel pro všechny by měl stát hlídat nejvíce, protože jinak je podnikání nefér.
Čtu zde návrhy na omezení volebního práva starým lidem. Bolí mě, když vidím, jak jsou moje rodiče mimo a snadno zmanipulovatelní a volí toho, kdo je nejvíc vystraší. Ale omezovat jim kvůli tomu volební právo je v principu špatně. Chybu vidím spíš ve volebním zákoně, který dostatečně nereguluje množství ani původ financí na reklamní kampaně politiků, ani etiku kampaní. Kampaně pak mohou být financovány lobbisty a autoritářskými režimy, případně používat emoční páky typu strach.
já si pořád myslím, že každý si musí projít celým vývojem. pokud se tak nestane, vždycky tam něco začne "trčet a vyčuhovat". např: národ, který (s prominutím, nemám na mysli žádný konkrétní) sotva slezl z větve, zahodil oštěpy a dostal do rukou samopal, nikdy nebude mít jakékoliv zábrany jej použít kdykoliv se mu v něčem nevyhoví. jako malé děcko. to, pokud mu v něčem nevyhovíte, se začne vztekat a třískat kolem sebe vším možným. bude-li mít v dosahu nůž, nebo třeba paličku na maso, použije to, i proti rodiči. protože z toho ještě "nemá rozum" a neví, že tím může udělat definitivní věc, která se už nedá vrátit. stejně jako to často nechápou někteří dnešní mladí. ti co jedou různé hry na konzolách a pc. těm taky občas nedochází, že v reálu si nejde jen kliknout na ošetření, nebo naklikat nové životy. v reálu prostě umřou. nafurt.
tak takhle nějak to vidím já s těmi tzv rozvojovými zeměmi a národy. dostanou se k technologiím, ke kterým intelektuálně jako společnost nedospěli. a to je špatně.
Tohle si přesně myslím taky. Import vyspělých technologií například do Afriky vidím jako velký problém, protože značná část obyvatel jsou negramotní a vůbec jim nedochází následky užití technologií. Ve výsledku dochází k populační explozi negramotných lidí a devastaci životního prostředí
Aktivisté jsou zvláštní. Měli by se jet podívat do Afriky, jak tam dostává ekologie na frak. Otázka je "Začne ubývat CO2 v atmosféře, když se vypne celá EU? Nebo za to může fakt, že na světě je prostě lidí moc a většina zatím neumí využívat jiné zdroje, než fosilní?" Není správné zničit další část krajiny a bohužel, spálené uhlí nejde vrátit zpátky do země, ale co dělat, když stát zaspal s energetickou koncepcí? Ať jdou aktivisté příkladem a přestanou topit.
Je to dobře. Jestlli se nepletu, tak státní podnik může prodávat elektřinu za kolik chce, komu chce. Tedy nemusí obchodovat na burze, nebo může prodávat elektriku na burze pod cenou - tím by se mohla srazit cena el v celé EU.
Na rozdíl od akciovky, která musí v rámci zákona o ochraně investic generovat zisk.
Levná elektřina je základ pro to, aby průmysl mohl konkurovat na světovém trhu. Celá EU je momentálně kvůli tomu dost nahraná.
Otázka je, za jaký konec to vezmou... Potřebujeme další jádro.
Souhlasím s experimentem i s tím, že neumíme dodržovat vzdálenosti a jet plynule. Ale dodržovat minimální rozestupy na D1 v podstatě nejde, protože silnice je přetížená. Pravý pruh je téměř celý obsazen kamiony a zbývající dva pruhy musí stačit pro ostatní řidiče, z nichž někdo jede na spotřebu kolem 100, jiný spěchá 140. Mockrát jsem zkoušel udělat si takový rozestup, abych mohl jet plynule i v hup-cuk koloně, ale jakmile je mezera přede mnou větší, v tu ránu se tam nahrne deset aut z vedlejšího pruhu a stejně musím zastavit. Takže ano, jsem nucen neumět řídit.
Našel někdo tu továrnu na současné mapě? Na Google maps? Rád bych viděl, jak to vypadá na leteckých snímcích, které vidí běžný uživatel. Chtěl jsem si ověřit, jestli nejsem obětí "západní propagandy" a chtěl jsem vidět, jestli alespoň najdu půdorys, který by odpovídal tomu zveřejněnému zbořeništi. Nenašel jsem to... Ví někdo, kde to je?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Už aby řídili roboti
2 odpovědi