Děkuju za upřesnění. Nutno podotknout, že roku (dejme tomu) 1988 se socialistická éra u nás chýlila ke konci i když se to ještě nevědělo, ale ledy se už začaly hýbat. (Myslím dění v SSSR).
Ale můj příspěvek je kritikou původního článku
K 17. listopadu - učitel z Kolína ukázal třídě, jak funguje socialismus. Jen pro silné povahy
kde autor popisuje třídu středoškoláků jako bezcharakterní vyžírky.
Zvolil jsem rok 1988, ale mohl to být klidně rok 1985 nebo jiný.
Holt vy Klaus a komouši pana Havla nesnášíte až za hrob.
Ten článek není o panu Havlovi, ale o jeho druhé manželce Dagmar rozené Veškrnová. Pana Havla se netýkají ani diskusní příspěvky.
Podstata je v tom, že geniální komediální herečka zahodila svůj, od boha daný, talent.
Nevěřím, že to udělala pro peníze, ale udělala to.
I pro zcela zdravého člověka je již jen vstup na území Policie ČR stresující a určitě hrozí nebezpečí závažného zhoršení zdravotního stavu během výslechů a vyšetřování. Na to nemusím být doktor. Je tu ale jedno velké ale. Páchám-li trestný čin nebo i jen přestupek jsem rovněž vystaven stresové situaci. Po spáchání trestného činu či přestupku jsem v dlouhodobém stresu - přijdou na to nebo nepřijdou, chytí mě nebo nechytí. Pokud jsem přežil stres při páchání trestného činu a přežil jsem i období čekání na to až budu odhalen, prokázal jsem dostatečnou zdravotní odolnost a můžou mě vyšetřovat a soudit. Nebo ne?
Ve vaší premise je chyba. Nebylo tam podle "zásluh" ale podle "potřeb".
Proto vzdělaní, schopní a pracovití bezdětní nebo s jedním dítěm měli mnohem menší příjmy nežli lajdáci s početnou rodinou o kterou se ani nestarali. S tou masovou nevychovaností se u nás setkáváme dodnes.
Dovolím si Vás opravit.
Zásada socialismu: Každý podle svých možností, každému podle jeho ZÁSLUH.
Zásada komunismu: Každý podle svých možností, každému podle jeho POTŘEB.
V roce (dejme tomu) 1988 jsem byl absolventem vysoké školy (tedy vzdělaný), řídil jsem práci cca 60 lidí (předpokládám, že jsem byl schopný), domnívám se, že jsem byl i pracovitý, měl jsem jedno dítě. Moje mzda byla cca 6 500 Kčs, tedy výrazně a možná násobně nadprůměrná. Po započítání oficiální inflace by to bylo cca 100 000 Kč.
Tím nechci tvrdit, že v té době nežili lidé, kteří se přiživovali na systému. Jeví se mi však jako nemravný systém sociální podpory, který neumí podpořit pracující matky samoživitelky, ale dokáže dlouhodobě podporovat lidi, kteří o práci ještě nezavadili, lidi, kteří se systematicky brání vzdělání, které by jim umožnilo uplatnění na trhu práce.
Je v tom příběhu drobná chyba. Zásadou socialismu je: Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh.
Další problém vidím v tom, že i přes svoji skepsi k dnešním mladým, nevěřím tomu, že se našla třída, kde se sešla parta co se chce svést životem zadarmo.
Pane autore, nedělejte z mladých lidí vyč.ránky. Prosím.
Mladí by měli mít svoji stranu, která by chránila jejich zájmy.
Protože populistické strany jen rozhazují zejména jedné skupině obyvatel, aby je znovu zvolila a pro tyto mladé už zůstanou jen dluhy a vyrabovaná kasa.
Divím se, že nevznikla nějaká takto specializovaná strana, která by např. měla v programu zmrazení důchodů či jejich snížení. Z jejich pohledu je to podle mého názoru zcela legitimní politický požadavek na jiné využití peněz ve společné kase.
Měla by vzniknout strana chránící práva mladých a dohlížet na dodržování povinnosti mladých. Strana by rovněž sledovala životní náklady každého jednotlivce a po jeho vstupu na pracovní trh by ze vzniklého dluhu odpočítávala částky, které mladý člověk společnosti vrací. Volební právo by člověk získal teprve až by byl na nule, tedy v cca 40 letech. Po té by se ten účet vedl už v černých číslech a až by se člověk rozhodl, že půjde do důchodu, byl by mu vyplácen důchod podle toho co má na účtě. Pokud by se dostal do červených čísel byla by výplata zastavena.
Vážení rodiče, když si vás pozveme do školy, vy se zcela přirozeně připravíte k útoku a učitelé k obraně.
Správně by to mělo být:
Vážení rodiče, když si vás pozveme do školy, vy se zcela přirozeně připravíte k obraně a učitelé k útoku.
Společnou snahou je maximální prospěch dítěte - žáka - studenta. Rodič a učitel jsou na stejné lodi a snaží se společným úsilím tu druhou loď nasměrovat do žádaného přístavu.
Učitel je ten kdo dává směr, rodič je ten kdo dbá na to, aby loď plula tím správným směrem.
Proč učitel velí? Protože má odstup, není tak citově vázán, je schopen objektivnějšího hodnocení.
Tento příspěvek není určen pro ideální rodiče geniálních dětí.
Nejsem a nikdy jsem nebyl učitelem, žákem jsem byl průměrným, středoškolákem to bych nerad rozváděl (maturoval jsem v sedmadvaceti) a promoval jsem v třiatřiceti.
Urazit pracky.
… ale, jak se majitel dostal z lesa?
Mám podobnou zkušenost. Přijel jsem do lesa a neodjel. Baterie trop. Zavolal jsem na pojišťovnu, přijela odtahovka, vyklopil mě v servisu, tam vyměnili baterii a jezdím dál.
Někdo pro něho do lesa musel dojet, někam pro něj musela přijet odtahovka, dva dny strávené nad píchlou pneumatikou. Řešitelná záležitost. Kdyby to byl mladý kluk nebo senior 70+, … tak bych to pochopil.
Na parkovací místo buď zajedu předem a při výjezdu vycouvám, nebo na parkovací místo zacouvám a pak vyjedu předem.
Garáže budou průjezdné, nebo budou muset být tak velké, aby se v nich automobil otočil?
Co si počnou chudáci s SUV?
Bože, bože do čeho jsi to dal duši!
Když jsem byl na vojně, tak jsme nepochopitelnou vojenskou logiku přisuzovali zeleným mozkům našich nadřízených, netušili jsme, že by se zelený mozek mohl vyskytnout mimo přísně střežený vojenský prostor.
Západoněmečtí soudruzi asi špatně hlídali.
Spolu=popření demokracie.
Demokracie je, že většina rozhoduje a menšina se podrobuje. Zjednodušeně.
Strana s dvou procentní podporou (to je jeden z padesáti) bude ve vládě, aby jedna třetina (to je jeden ze tří) nerozhodovala.
Volba dává jen dvě možnosti - populisty nebo korytáře.
Zvládli jsme důchodovou reformu= změnili jsme parametry (zvýšili jsme věk odchodu do důchodu a upravili jsme výpočtový vzorec tak, aby důchody byly nižší (svoje platy jsme si zvedli)).
Jestli nad panem Výborným budu ještě chvíli přemýšlet, tak zas bude v aleji …
Příliš upjatý systém a ujařmený lid. Ve svobodné společnosti by k tomuto nedocházelo. Chybí zde větší volnost, jsme příliš spoutaní zákony a vyhláškami. Domluvil jsem howgh.😉😆😔
Opravdu si myslíte, že vzdělanost v romské komunitě je možno dosáhnout zrušením zákona o povinné školní docházce?
Tak to mě opravdu nenapadlo.
30
Sledujících
3
Sleduje
30
Sledujících
3
Sleduje
Vy jste přeci byl taky středoškolák a tak víte, že v takovém kolektivu koluje mnoho názorů a leckdy se vlivem různých událostí taky mění. Někdy získávají stoupence a někdy je ztrácí. Záleží i na tom jak silná odobnost je šíří. Co kdo zažije. Jaký se sejde kolektiv.
Takže mohlo se stát že ve třídě byla skupina, která vystupovala s takovými názory. To přeci nemusí znamenat, že tam nebyli i jiní studenti s jinými názory.
Ovšem správný učitel využívá možnosti, které mu situace nabízí aby mohl něco dokázat.
Je to zároveň vítané zpestření.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
V článku se píše, že na třetí písemku se už nikdo nepřipravoval, všichni spoléhali na to, že se připraví ostatní. Je to reálné? Není.
1 odpověď