Nevím, proč takový článek vznikl a co tím chtěl autor říci. Patrně to, že je neználek, který neumí ani opisovat. Nevím, proč takové články zaplevelují internet. Článek je plný faktických chyb. Tvrdit, že o Goeringově matce není nic známo a že otec byl chudý lesník, na to jste autore Bystré Oko přišel jak? Já se , pane autore, o historii zajímám a ta je v případě Goeringovy rodiny peprná. Pro vaše poučení jsem ji v rámci urychlení okopíroval z wiki: Göringův otec dr. Heinrich Ernst Göring pracoval jako německý generální konzul na Haiti. Do Německa se Göringovi vrátili v roce 1896 a následně se usadili v Berlíně, kde také poprvé Hermann Göring žil se svojí rodinou. Dva roky žila rodina Göringových v bytě Hermannova kmotra dr. Epensteina, zámožného muže původem z židovské rodiny, který byl nejen Hermannovým kmotrem, ale především milencem Hermannovy matky. V roce 1898 se na základě Epensteinovy nabídky rodina přestěhovala na jeho hrad Veldenstein, kde Franziska Göringová bydlela s doktorem Epensteinem ve druhém patře hradu, zatímco její manžel obýval patro první. Zde žili až do roku 1912, kdy se usadili v Mnichově. Hrad Veldenstein přešel v roce 1938 do vlastnictví Hermanna Göringa. Za Epensteinovy podpory se Hermann Göring dostal do kadetky v Karlsruhe... H. G nezaložil Gestapo, to vzniklo transformací pruské tajné policie. Gestapo řídil Himler. Mohl bych pokračovat, ale není tu na to prostor. Autorovi doporučuji důrazně věnovat se něčemu jinému než psaní blábolů.
Přesně tak, článek je blábol. Mimochodem největší perla je ‘dřevěná zadní polosféra’. Il-2 až do roku 1944 byl vyráběn s dřevěnou zadní částí trupu. Polosféra je polokulovitá plocha - prostor obklopující daný objekt, tedy v tomto případě dřevěnou zadní část trupu. Ta polosféra fakt není dřevěná. Autor si plete odporné termity a píše o něčem, co mu špatně přeložil google a on tomu nerozumí ani za mák.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To sice ano, ale F8 skončila pouze u tří prototypů.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
F8B byly prototypy, ale byly to ‘historicky’ větší stíhačky než P-47D. Takový Focke Wulf TA 152H byl vyráběn sériově a také byl větší než P-47. I když byl lehčí. Jinak rozhodně nezpochybňuju význam P-47, ale zpochybňuji relevantnost článku.
1 odpověď