Před 30 lety na mě nechali rodiče přepsat svůj dům a měli v darovací smlouvě také uvedenou klauzuli o doživotním užívání. Po jejich smrti jsem navštívila katastrální úřad aby se toto břemeno odstranilo a tam jsem se dověděla, že žádné takové na domě není. Sice jsem se zaradovala, že nemusím nic platit, ale zároveň se podivila nad nepořádkem, který tam mají. Pamatuji si totiž velice dobře, jak jsme s rodiči a notářem tento zápis dělali. Řekla bych, že v případě těchto nešťastných lidiček je spíš vina na katastrálním úřadu. Pokud to uvedli v darovací smlouvě, úřad to musel dát do zápisu. Jenže se zřejmě díky digitalizaci dost dokumentace poztrácelo.
Bojím se mnohem víc, neboť prolomení Benešových dekretů bude znamenat jediné, přihlásí se s nároky další šlechtické rody. Lichtenštejnové zatím všechny soudní pře prohráli a to nejen u nás, ale i u evropských soudů... Proč tedy znovu celou kauzu otevírají právě nyní? Vlastně neotevírají, chtějí mimosoudní vyrovnání! Proč se má stát, který už je téměř na mizině, ještě zbavovat majetku, do kterého hodně investoval? Nejspíš se Lichtejnštejnům podařilo někoho dobře podplatit... Tratit na tom budeme všichni.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsme na špici ve výskytu a převládají ženy. Z toho mi vyplývá, že po pivu a uzeninách to asi bude méně, než po sladkém. Současné cukrovinky jsou plné palmového tuku. Sehnat sušenky, oplatky, bonboniéru, nebo třeba i listové těsto bez něho, dá poměrně velkou práci. A to není jen ve sladkém, čtěte složení a vybírejte potraviny bez něho, jenom to donutí výrobce, aby palmový tuk z potravin zmizel. Jsme odpadiště Evropy, ovoce v obchodech nezralé a nahnilé, potraviny druhořadé, tak se nelze divit.
2 odpovědi