Otevřete si příbalový leták. Je to tam napsané. A k tomu ještě ani není zaručené, že opravdu člověk zhubne. Fascinuje mne, že jste taková útočná. Nejste náhodou obézní pacientka na terapii podobným lékem?
Příbalový leták číst nemusím, jsem diabetolog a tento lék svým pacientům předepisuju. Takže o něm celkem dost vím, protože s ním mám zkušenosti. Tak proto se ptám na ty nežádoucí účinky, které Vás tak dráždí? Jednoznačně převažují pozitivní účinky, kromě hubnutí a zlepšení kompenzace cukrovky navíc kardiovaskulární protektivní vliv.
Nikdo se tu nebaví o tom, jestli je obezita nemoc. Ale například lék Ozempic je schválen na léčbu diabetu. To, že má nějaký vedlejší účinek a někdo ho tedy předepisuje z jiné indikace, je věc jiná. Ve výsledku dochází k tomu, že je léku málo pro pacienty s diabetem. A k tomu lidé, kteří tyto léky propagují, obzvlášť nějaké celebrity a podobně, nejsou vždycky jako proutek, ale k nějaké velké obezitě mají daleko. Navíc tyto léky mají spoustu možných nežádoucích účinků od lokálních až po ty systémové. Takže prostě není dobře, když lidé s mírnou nadváhou a nedostatkem vůle a snahy si aplikují lék, který jim může uškodit.
A kterou spoustu nežádoucích účinků máte na mysli??
Měla jsem Saxendu a Oezmpic a nezhubla jsem skoro nic. Je to spíš pro ty co jsou tlustí, protože fakt žerou..dostanou se z množstvím jídla, kam mi ostatní snažící se hubnout jsme nikdy ani nepomysleli:-). Pro ty co mají nadváhu díky, stresu, nevyspání, záchovnému metabolismu, hormony menoupauzy atd...zase bohužel.
Léčba obezity je komplexní, optimálně by měl spolupracovat obezitolog, nutriční terapeut, psycholog a fyzioterapeut. Ale takhle dohromady to bohužel funguje jen málokde (zažila jsem v IKEMu, snad ještě OBE klinika?). Ale na menších městech spíš zatím ne.
Ještě nikdy jsem neslyšela název "antiobezitikum". Ozempic je prvotně určen k léčbě dospělých s diabetem II. typu, pokud nestačí dieta a cvičení. Je určen k snižování vysoké hladiny cukru. Co se týče Saxendy, lidé s různými zdravotními problémy jako vážné žaludeční, střevní potíže, s játry, ledvinami, nedoporučuje se používat. Mounjaro je lék pro dospělé k léčbě diabetes mellitus (podobně jako Ozempic).
Antiobezitika jsou léky k léčbě obezity. Doporučuji některou z učebnic obezitologie, konkrétní mohu doporučit, pokud by byl zájem.
Pro diabetiky je zdarma (hradí pojišťovna), kdo chce hubnout, hradí si sám...
Není zdarma úplně, doplatek tam nějaký je. A záleží také na tom, jak dobře, resp. špatně má diabetik cukrovku kompenzovanou. Pojišťovna na to má uhradová kritéria, není pravda, že automaticky každý diabetik má tyto léky zdarma.
Ja hlavne nechapu, ze do sebe lidi cpou radi sragory, ktere nepotrebuji. Pritom kazdy lek muze mit spoustu nezadoucich ucinku. Leky jsou pro nemocne. A taky nechapu lekare, co predepisuji leciva jak na bezicim pasu obzvlast na diagnozy, na ktere ten lek neni urceny, jako v tomhle pripade.
Obezita je nemoc, má i svůj kód v MKN E66.9. A tudíž se léčí léky - antiobezitiky. Jsou na to učebnice obezitologie, klidně mohu některé doporučit, kdyby byl zájem.
Tohle je špatně nastavený systém. Lékař, který zdarma získá vzdělání v ČR, by měl zde odsloužit třeba min.10 let. Mělo by to být dáno jako závazek za získané vzdělání. Ne, aby ČR sloužila pouze jako levná vzdělávací agentura. To je můj názor. Třeba by pak ten daný lékař zůstal i poté, měl by praxí lepší plat, svoje pacienty...a už by neměl tak velkou motivaci odejít do zahraničí.
A u ekonomů, IT specialistů, stavebních inženýrů atd. by to platilo taky? Nebo ti snad do zahraničí neodchází? A výjezdní doložky zavést nechcete?
Hm to si spíš někdo spletl kortizol s užíváním kortikoidů, což jsou prakticky hormony, podávané při různých onemocněních a z těch vzniká tzv. měsícovitá oteklá tvář i kg navíc!
Kortizol je glukokortikoid, který se přirozeně tvoří v nadledvinách. Léčebně se užívají léky odvozené od kortizolu - kortikoidy, synteticky vyrobené se stejnými účinky jako přirozený kortizol.
Nadpis je poněkud zavádějící - on neměl "vadnou diagnózu", konečná diagnóza se stanoví až po nástupu klinických příznaků a potvrzení laboratorními a zobrazovacími metodami. Ne všem nově diagnostikovaným diabetikům se dělá CT pankreatu, pokud není podezření. Což u pana nastalo v době, kdy zežloutl. A navíc se obávám, že ty dva měsíce by mu prognózu výrazně nezlepšily 😔 Přeji mu hodně sil!!
Pod oznacenim depot se rozumi postupne uvolnovani formou injekce podaneho predmetneho leku. Klient, ktery ho nezvlada denne uzivat, je timto zpusobem pokryty 4 tydny. Pani Alice, kdo jste Vy?¿?
Jsem lékařka, co je depotní forma samozřejmě vím. Ale ptám se Vás na účinnou látku, o jakém psychofarmaku je řeč?
Pani Hofmanova, asi jsem cakla, kdyz umim (jeste) oddelit zrno od plev. Prosim, seznamte se s tim, ze depot pokryje klienta, ktery nezvlada brat sva psychofarmaka v prascich. Stejne jako Vy vnimam tu tragedii. Nerada micham jablka a hrusky. Na jedne strane je umrti, na druhe pozvolne umirani ... Glosuji na Vasi posledni vetu: "Vy jste zdrava?¿?"
Vy jste psychiatr? O jakém depotnim psychofarmaku se tu bavíme?
Nevidím v tomto případě rozdíl mezi týráním a systematickým vykrmováním. A to mi přijde závažnější, než třeba nároky při střídavce.
Souhlasím, že s puberťákem to je problém, ale budeme-li se bavit o stravovacích návycích těch do nácti let, tak pokud to rodiče nezvládají...to mi přijde jako špatný vtip.
Jo a u těch starších, nedonutit jít na vycházku, na kolo nebo jít plavat? Mmch. na tyto aktivity není třeba nějakého echt pohybového talentu.
Jak staré máte děti?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Příbalový leták číst nemusím, jsem diabetolog a tento lék svým pacientům předepisuju. Takže o něm celkem dost vím, protože s ním mám zkušenosti. Tak proto se ptám na ty nežádoucí účinky, které Vás tak dráždí? Jednoznačně převažují pozitivní účinky, kromě hubnutí a zlepšení kompenzace cukrovky navíc kardiovaskulární protektivní vliv.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A jestli se Vám zdám útočná, tak možná proto, že mi vadí ti, kteří mají potřebu se negativně vyjadřovat k tomu, o čem ví tak málo.