Někteří členové výpravy měli vazby na KGB. Jedním z cílů výpravy bylo zřejmě podat zprávu o kmenu Mansijů či možná dokonce navázat s nimi přímo kontakt o čemž samozřejmě ne všichni členové věděli. Něco se však zvrtlo a členové výpravy byli uvězněni ve svých stanech. Zřejmě zpanikařili a pokusili se uprchnout a byli Mansiji pozabíjeni. Ti samozřejmě uměli zamaskovat stopy své přítomnosti a možná i záměrně naaranžovali místo úmrtí. Při výslechu se pak pochopitelně nikdo z nich nepřiznal. K radioaktivitě mohl pak přijít dotyčný člen výpravy dávno předtím úplně jinde.
🙂 Násilí bylo vyvráceno lékařem jako jedna ze základních variant vyšetřování (je to v článku).
Někteří členové byli jen komunisté, nebylo potvrzeno, že by spolupracovali s KGB, a to ani po roce 90.
Stopy Mansijů nebyly nalezeny. Výslechy byly důkladné a vše bylo odmítnuto.
Nebyly nalezeny ani zvířecí stopy.
A radioaktivitu člověk jen tak nechytí jako např. respirační nákazu. Nikdo z členů neměl přístup k radioaktivním látkám.
Vyšetřovatel milice Lev Ivanov v protokolu uzavřel, že šlo o UFO. Zpráva byla trezorována.
Milý autor má zásadní mezery jak zeměpisné tak hlavně právní. Jak Nejvyšší správní soud tak Ústavní soud by jsou totiž nejvyššími právními instancemi, proto by se takovým podnětem z principu věci nezabývaly.
"Ústavní stížnost může podat jak fyzická, tak i právnická osoba, jestliže tvrdí, že zásahem orgánu veřejné moci došlo k porušení jejího základního práva nebo svobody zaručované ústavním pořádkem."
Např. úspěšnou byla před lety podaná na postup policejní součásti stěžovatelem. Ten musí u ÚS být vždy zastoupen advokátem.
Lidé si často laicky myslí, že k ÚS je potřeba nejdříve projít celou škálou soudů. Ve většině případů, ano.
Samozřejmě, že celé území Olomouckého kraje (nebo co vlastně myslíte tím pojmem "Olomoucko"?) nespadalo do SM kraje. Protože právě okres Prostějov spadal do JM kraje.
Kdybyste pochopila význam odkazů a textů, které sem tak pilně vkládáte, bylo by vám to jasné. PSČ nemá s úředním statusem společného vůbec nic, jde jen o technikálii. Prostějov, Kroměříž a Zlín byly jistými výjimkami, ale na jejich příslušnosti do JM kraje to nic nemění.
To poslední, co jste napsal, už je jen Vaše laické mínění, protože vážně neznáte situaci. Jaká "technikálie"? Na to jste přišel kde? Podle čeho by se taková "technikálie" asi určovala? Zeptejte se právníka nebo nějakého úředníka, měli by to vědět a umět Vám vysvětlit. Mimochodem, výjimky neexistují, v zákonech ne. A ani Prostějov ji mít nemůže.
Vysvětlení byla vyčerpána.
Ano, zbytečná námaha. Číst nejspíš umíte, proto vám nebudu dávat takové absurdní rady. Ovšem schopnost chápat psaný text jde úplně mimo vás. Význam pojmu "územní členění" a "územní celek" vám naprosto uniká. To, že za už jen formálně existující Severomoravský kraj vykonávaly samosprávu jiné kraje, rozhodně neznamená, že celé území Olomouckého kraje se stalo SM krajem.
<Význam pojmu "územní členění" a "územní celek" vám naprosto uniká.>
>To, že za už jen formálně existující Severomoravský kraj vykonávaly samosprávu jiné kraje, rozhodně neznamená, že celé území Olomouckého kraje se stalo SM krajem.<
Tady právě nechápete, že neoddělujete úřední minulost od současnosti.
Samosprávu vykonávaly jiné kraje až od r. 2000.
A celé území Olomoucka - spadalo - úředně do Sm kraje. Jak by nespadalo? To ani nešlo, aby jedna část Olomoucka nebyla součástí úředního pásma.
Já Vám neupírám geografii, ale Vy nechápete úřední a tedy zákonné statusy. Proto i PSČ Prostějova - 796 01 byl úředně SM kraj..
Začínáte se do toho opravdu zamotávat. Doporučuji vám pořádně si přečíst odstavec o PSČ, který jste sem vložila. Potvrzuje totiž, že Prostějov byl v JM kraji (stejně jako Zlín a Kroměříž, které mají rovněž "severomoravské" PSČ se sedmičkou na začátku).
Okresní soud v Prostějově je dodnes podřízen Krajskému soudu v Brně:
Už jsem Vám to vysvětlovala, ... "Severomoravský kraj zůstal až do svého zrušení (2021) jen jednotkou územního členění, samosprávu za něj (v odlišných územních celcích) vykonávaly nové samosprávné kraje (od roku 2000)."
A naučte se číst a nepřekrucovat. Mícháte minulost se současností a nechápete základy. Zbytečná námaha.
Naprosto nesmyslně jste sem vložila irelevantní část textu. Dobrá, také s dovolením vkládám:
"Kraj byl vymezen územím okresů Bruntál, Frýdek-Místek, Jeseník, Karviná, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Přerov, Šumperk, Vsetín. Okresy Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava a Ostrava-město tvoří území samosprávného Moravskoslezského kraje, okresy Jeseník, Olomouc, Přerov a Šumperk (společně s okresem Prostějov, který územně patřil do Jihomoravského kraje) tvoří území samosprávného Olomouckého kraje. Okres Vsetín patří do samosprávného Zlínského kraje."
Teď mě prosím naveďte, o kterou část textu opíráte své tvrzení, že Prostějov byl v SM kraji.
Snažím se, abyste to lépe pochopil. Vy se dopouštíte stejné chyby v chápání této trošičku komplikovanější záležitosti, vzhledem ke změnám v zákoně.
Mísíte současnost s minulostí a také geografii s úředním začleněním, které se lišilo. Liší i dnes, protože úředně stále není "střed Moravy" ale Olomoucký kraj.
Nejlépe poslouží, když se podíváte na úřady. Kam jste jel ke Krajskému soudu do r. 2021? Do Ostravy, že?
Tady máte ještě jeden typ pro snazší pochopení:
"Poštovní směrovací čísla (PSČ) míst na území Severomoravského kraje začínají číslicí 7; číslem 7 ale začínají i PSČ okresů Zlín (dříve Gottwaldov), Kroměříž a Prostějov, které byly územně součástí Jihomoravského kraje (Zlín – 760 01, Kroměříž – 767 01, Prostějov – 796 01). Čísla dopravních závodů ČSAD v Severomoravském kraji začínala rovněž číslicí 7."
Akorát, že to prostě není pravda. Zkuste si znovu pozorně přečíst odkaz z Wikipedie, který jste sem sama vložila. Zejména první odstavec v sekci "Vymezení a charakter", s důrazem na text v závorce.
W: "Na území Severomoravského kraje vznikl Moravskoslezský kraj, většina Olomouckého kraje a část Zlínského kraje. Severomoravský kraj zůstal až do svého zrušení (2021) jen jednotkou územního členění, samosprávu za něj (v odlišných územních celcích) vykonávaly nové samosprávné kraje (od roku 2000)."
Uniká vám jedna naprosto zásadní věc. Prostějov prostě v minulosti nespadal pod Olomoucko. Byl stejně jako Olomouc okresní město a spadal do Jihomoravského kraje. Dnešní Olomoucko už pro změnu zase nespadá pod Ostravu, takže vaše konstrukce je nesmyslná.
-----
Jinak se Prostějov geograficky nachází téměř uprostřed Moravy, takže psát o něm jako o severní Moravě je zkrátka faktický nesmysl. Ale ano, ať to posoudí čtenáři. Pěkný den.
Dobře, poslední odpověď. Pokud napadáte někoho za zmínku v textu, že Prostějov je na Severní Moravě, potom opomíjíte skutečnost, že spadal pod Severomoravský kraj.
Geograficky, jak už jsem Vám odpovídala, nikoho nezajímá, s výjimkou turistů na mapě. Úředně byl Prostějov součástí SM kraje do r. 2021. Nyní je členěn podle nového typu členění krajů, kde nefiguruje ůřední status "střední Morava" , takový úředně prostě neexistuje.
"Severomoravský kraj zanikl 1. ledna 2021 nabytím účinnosti nového zákona o územně správním členění státu.[2]"
Kam patřil Prostějov do roku 2021? Na jižní Moravu?
Zkuste si odpovědět.
Vážená paní, když už si dáváte námahu s posíláním odkazů, mohla byste si prosím také přečíst jejich obsah? Prostějov není v olomouckém okrese. Má svůj vlastní okres a ten byl součástí Jihomoravského kraje.
Odkaz )
Nepřekrucujte má sdělení, nepíšu ani v jediné zmínce o Olomouckém okrese, ale kraji.
Chápu asi, že byste si přál, aby Prostějov náležel jinam, ale tak to prostě není. Olomoucko spadalo k Severomoravskému kraji a Prostějov nebyl výjimka.
Přeji hezký den a víc ať si posoudí čtenáři sami.
Jste úplně vedle. Možná jste si spletla Prostějov s Přerovem, což se lidem bez místní znalosti občas stává. Prostějov patřil v letech 1960 - 2020 do Jihomoravského kraje.
-----
Jinak Středomoravský kraj neexistuje, protože se jmenuje Olomoucký.
Vážený pane,
součástí Severomoravského kraje byla Olomouc vždy a správní status "Olomouckého kraje" není "střední Morava". Odkaz 1
Prostějov rozhodně není na severní Moravě, jak v článku opakovaně zazní. I když se to bezprostředně netýká podstaty věci, taková očividná neznalost poněkud snižuje důvěryhodnost autora i jeho článku.
Olomouc a její satelity patřila vždy k Severomoravskému kraji. Současně neexistuje územně správní oblast "střední Morava". Prostějov je severomoravský okres a vždy tomu tak bude.
Zajímavé rozdíly: 76% lidí si myslí, že výpovědi dětí ve Voroněži jsou pravdivé.
Pokud se týče UFO na Urale, potvrzené policií v r. 59, panuje odlišné mínění. Že byto bylo tou prokuraturou?? Odkaz 1
Dobrý den, nemám poznámku k tématu,ale k té době. Kdyby byl někdo dospělý na dětském hřišti,byl by v té době podezřelý. Prostě o malé děti se starali starší sourozenci,nebo tam nebyly. Ale většinou tam byli děti všech věkových kategorií. Já chodila se svou sestrou ud tří let, mnohdy si to už nepamatuji,jen z vyprávění vím, že mně v šesti letech hlídala. Opravdu tam nemusel být žádný dospělý. To je v dnešní době spíše sci-fi.
Dobrý den,
v Rusku to bylo trochu jinak. Dospělí (rodiče) byli na směnách. Když se vrátili z práce, věnovali se relaxu. Hodně se tam pila vodka, dospělí se starali o sebe, řešili běžné věci společnosti, a nikdo neměl chuť ani zájem chodit s dětmi na hřiště. Bylo jim to jedno. V Československu to bylo malinko podobné 🙂
.......... "Tito kluci a dále Julia Šolochovová, a ještě jeden dospělý, čtyřicetiletý, byli svědky 27. září přistání UFO v parku, v okolí zastávky „Mašmet.“ " Odkaz
Přistál?? To bylo důležité slovo , potom se nikde nepsalo , což je jedna z prvních věcí (telefony ještě lidi neměly jak dnes) , co se dělala po celém světě, podat svědectví o místě přistání, určitě tam teda muselo zanechat v půdě nějaký otisk , nebo dle dalších konspirátorů , alespoň zbytkovou radiaci ...
Klasifikace anomálií je v prvním odkaze autora na zprávy v SSSR, stopáž od cca 1:45 - 2:19.
Otisk UFO ukazuje chlapec, Vasja Surin, v téže reportáži zpráv ze SSSR, stopáž od 2:39.
Psali na vzdáleném hřišti,tak jaké tisíce lidí? Už TO mě dost uvádí do reality.
Jen pro srovnání: V tomto zajímavém článku se popisuje "několik svědků". Chyba zde je pouze ve výčtu mimozemšťanů. Podle sovětských zdrojů byli 3+ robot. Odkaz
Psali na vzdáleném hřišti,tak jaké tisíce lidí? Už TO mě dost uvádí do reality.
V Lidovkách z velmi kusého článku v úvodu vyplývá důležitá informace. ČTK tehdy přejala (viz i článek autora) nekomentované věty z Tassu:
Mimozemšťané se procházeli kolem parku.
Víme, že kolem parku byla průjezdová komunikace s autobusovou zastávkou v přímém i opačném směru a malý obchod. Tehdejší reportéři sovětské televize zde vyslýchali koho mohli a dozvídali se až postupně pro připravované publicistické pořady další názory a svědectví. Novináři pravděpodobně předpokládali, že událost viděly tisíce lidí, ale Tass se o tom zpočátku nezmiňuje. V původní zprávě šlo dokonce o dojem, který přebírají média až do dneška, že chlapců bylo jen několik. Často jde (možná ve většině zpráv) o deduktivní domněnky a nikoli o přímé informace.
Nikoho neosočuji ze lží,ale napadla mě varianta,ať už ji provedl kdokoli.Možná tam přistál nějaký letoun nebo vznášedlo a bylo to zinscenováno,právě jen kvůli dětem.Proto i ty rozhovory v ruštině.A ptám se...žádný dospělý tam s tolika dětmi nebyl??????
Podle sdělení v úvodu tohoto mediálního příspěvku do souboru všech nekonečných zpráv o této události, se píše, že událost viděly tisíce lidí.
(Každé médium přidává nebo ubírá něco podstatného a je nutné skládat střípky mozaiky k vytvoření kompletního obrazu.)
Neni zde ani slovo o tom, zda objekt pristal, kdy, jak a kdy pak odletel, zda osoby do nej nastoupily, jak dlouho pobyvaly ve meste. To prece deti musely videt a pokud o tom nic nevi, pak je to velice podovne. Jine osoby nez deti tam v dobe kontaktu nebyly? Co dospele osoby na zastavce, nevypovidaly? Je zajimave, ze se ejdna jedna o kontakt jen deti, dospeli by jednali a pak mluvili jinak. Pokud je to tedy zamerene jen na deti, pak je to o to vice podivne, manipulativni. Deti lze snadneji osalit nez dospele.
Dobrý den,
to podezření na manipulaci a přípravu tu už bude vždycky. Sověti sledovali svůj zájem na "glasnosti" z důvodu podpory pokračování upadající totality, čemuž stejně nezabránili.
Fakta:
Objekt podle TV pořadů (v ruštině) přistál, vystoupily 3 bytosti + robot, a obcházely park. Podle videí to bylo docela opuštěné místo se vzdálenými paneláky. Město samo je asi vzdálenější od parku, nebo je místo odlehlé. Kolem parku vedla cesta k silniční komunikaci. Tam se měly bytosti procházet. Popsána je jen doba, kterou strávily na ploše, kde kluci hráli fotbal. Jednoho chlapce měly unést na krátkou dobu, zmizelý objekt se vrátil a chlapce vysadil. Svědectví dospělých přišla po hlavních relacích v začátku října 89. Vše je docela detailně popisováno v dlouhých publicistických pořadech sovětské televize v r. 91.
V jednom videu na You Tube mluví už dospělý muž o hypnóze.
Možné je i to, že Sověti mohli tuto nečekanou událost využít až spontánně, tedy krátce po události, k podpoře "glasnosti". Kdo ví.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nešlo o závěry vědců, ale prokuratury, která případ přezkoumávala na základě spisu.
Odkaz 1