že by jedinou příčinou byla byrokracie EU?
Nezdá se vám to poněkud "podivné"?
Plánování a regulace nefungují, viděli jsme to už nesčetněkrát. Určitě je tam více vlivů a úpadek petrofu může mít i jinou příčinu. Ale je holý fakt, že centralizace a regulace EU potažmo států podnikání v EU znesnadňuje. Čísla hovoří jasně, podíl evropy na celosvětové produkci stagnuje.
Prostě nejsou konkurenceschopní.
JIné značky umí pianina "low end" za lepší peníze s obdobným "výkonem" a na naprostou špičku plně nedosáhnou tam se tvrdě bojuje o kvalitu prestiž...
Brokarcie, infarstruktura tu mám společnou všichni v ČR. všechny firmy stejně.
Největší výrobce pián v evropě a 4. největší výrobce pián na světě. To se nestane jen tak, že se nevyplatí v EU vyrábět piána. Byrokracie EU všechno zašlape.
Tady v diskuzi čtu hodně argument, že není rozdíl mezi ChatGPT a tím, jak by se k obsahu dostal člověk. Ale to je trochu nepochopení problému - ten problém by mohl nastat i u lidí. Představte si, že začněte na web psát unikátní obsah s velkou přidanou hodnotou a živí vás reklamy z návštěv. Pak si někdo vytvoří svůj web a začne vykrádat ten váš - celý článek vezme a jenom ho trochu jinak zformuluje (což přesně dělá ChatGPT - ten totiž nevytváří žádné nové myšlenky). A ten někdo navíc bude tento pochybně získaný obsah prodávat. Nebo jiný příklad - jako umělec jste vložili roky do toho, abyste si vytvořili unikátní styl malby. Pak příjde někdo a začne malovat podobné obrazy s podobnými motivy se stejným stylem. Dokonce za ním budou moci chodit lidé a za peníze si nechat cokoliv namalovat pod vaším charakteristickým stylem. Úplně snadno se pak stane, že se začnou dostávat na veřejnost obrazy vyobrazující něco, pod co byste se nikdy nepodepsali a lidé si přesto budou myslet, že jsou od vás. Asi se shodneme, že oba příklady jsou velmi nemorální a je jedno, jestli to dělá člověk nebo OpenAI. U ChatGPT je navíc problém, že takový obsah pak může chrlit neuvěřitelnou rychlostí. ChatGPT nebo Dall-e je takový neuvěřitelně efektivní plagiátor, který OpenAI prodává a je bez diskuze, že využívá data bez svolení a nemyslím si, že by se to dalo označit za fair use.
Dnešní novinařina je založena na tom, že 99% článků vzniklo přepsáním 1% originálních článků, jestli těch 99% dělá člověk nebo bot je už pak jedno.
Z mého pohledu je problém především v tom, že nikdo nikdy dostatečně nespefikoval, co vlastně znamená kopírování chráněného obsahu. Pokud si pustím film na netflixu, tak se mi mediální data také kopírují, po síti, pak do operační pametí, do grafiky a po přehrání se zahodí. Ale na disk si je stáhnout v rámci dané licence nesmím, proč? A stejný problém vzniká u trénování neuronových sítí. Technicky je možné aby si síť při trénování data stáhla z internetu, použila pro cyklus učení a poté zahodila, bez uložení na disk. Došlo tedy ke kopii? Protože ve vektorové databázi modelu neuronové sítě data těch jednotlivých děl obsažená nejsou. Tam už jsou pouze parametry modelu. Tzn. nemusím pak smazat model, který se naučil na datech která jsou chráněná autorským zákonem. Budeme tedy pak rozlišovat, že model který vzniknul při trénování na datech za letu je legální a ten který byl trénován na persistním datasetu není?
Nejlepší by bylo zrušit autorský zákon.
Mělo by být trénování umělé neuronové sítě na cizím textu chráněné zákonem? Nebo se jedná o zásah do práv autora?
Trénování neuronové sítě na cizím textu by nemělo být chráněné zákonem. Současně by ale nemělo být zákonem chráněno autorské právo. Celý problém je v samotném konceptu autorského práva a duševního vlastnictví, které není konzistentní. Vlastnictví vzniklo v hmotném světě, ve kterém je omezené množství zdrojů, tam má smysl. Duševní vlastnictví smysl nedává. Například dva různí lidé nezávisle na sobě můžou mít stejnou myšlenku. Autorské právo také brání v rozvoji.
Gauner, nikoliv guvernér! Kdybychom měli Euro, už dávno, tak nemohli bolševici šaškovat. Dělají vše proto, aby nám znemožnili při místní drahotě výhodné zahraniční nákupy! Stejný ksi-ndl jak ten zlo-děj - komunista RuSSnok
Euro je úplně stejně bezcenný papír, jako koruna. V ECB sedí taky zloději. Kdybychom měli EURO, tak se máme úplně stejně, jen by jste nadával na ty úředníky jinde.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak beztak to má ve smlouvě s Netflixem, že má občas v šatně rozmlatit raketu a tak.
1 odpověď