Jaký šampion. Kdykoliv si v sezóně do terénu odskočí někdo z trojice Pidckock, van der Poel, nebo van Aert, jede se jen o druhé a další místo o půl kola vzadu. Ostatně od roku 2015 nikdo jiný mistrovství světa nevyhrál.
Je tam napsáno "domácí šampion". Což platí, protože závod se jel v Belgii a Iserbyt je úřadující mistr Belgie 2024. Proto taky jezdí v dresu v národních barvách a ne v týmovém.
nejděsivější je spíš poprava na elektrickém křesle, když tě smaží hromady voltů a ještě když ti blbě namočili hadr na hlavu 😕//// injekce je asi "nejpohodovější" píchnou ti a ty prostě usneš...
Poslouchal jsem na téma trestu smrti rozhovor a tam říkal jeden ze zúčastněných: nemám potřebu nikoho zabíjet, ale když tu na kriminálníky bude viset Damoklův meč v podobě TM. Jsem pro.
"Pohodové" to bylo u našeho nemocného starého psa. Ležel v pelíšku, veterinářka mu napíchla kanylu, usnul a za chviličku už nedýchal, snad do minuty bylo po všem... Jenže experti v USA z nějakýho důvodu už několikrát dokázali, že se jim ti odsouzenci zmítali v bolestech a chrčeli třeba dvacet minut, než je to konečně zabilo. To bych si fakt myslel, že i když je to vrah a i když si smrt "zaslouží", tak by to mohlo probíhat nějak důstojněji. Z toho normální slušnej člověk radost a pocit zadostiučinění přeci mít nemůže. Čistě pragmaticky bude asi nejspolehlivější ta kulka nebo dobře udělaná oprátka, co ihned srazí vaz. Ale popravčí nesmí být lempl, otázka jak to zajistit?
Nechci hrotit, ale civilní soud mu dal podmínku, to po čem tady voláte vystihuje trefně staré dobre papezstejsi než papež…
Bojové sporty by ale měly mít měřítka přínější než normální populace. Učí lidi techniky, které mohou druhého zranit a v krajním případě i zabít. Sakra by si měly hlídat, koho to učí. A stejně tak by měly dbát na svou pověst, pokud chtějí překonávat stereotyp, že to je činnost dobrá leda pro "bezmozky".
Holt se "normální hodný kamarádský kluk a výborný sportovec" zase předvedl. To jak se Spejbl Gym postavil k jeho minulému násilnému excesu před rokem, mě vyléčilo z naivní představy, že fighteři většinově mají nějaký kodex cti, a kdo ho poruší, toho ze svého středu sami vyobcují. Zjevně je to tak, že kdo se umí mlátit, má dveře otevřené, ať ve volném čase dělá cokoliv.
Posledních 9 letů jsem absolvoval s různými společnostmi s kombinací - 8kg příruční zavazadlo (carry-on baggage do přihrádky nad hlavou) + brašna s notebookem (personal item, co se dá při startu pod sedačku). Nikde sebemenší problém, nikdo nepřeměřoval ani nepřevažoval. Možná to dělají u check-in přepážky, ale tam člověk nemusí, když větší kufr nemá. Hádám, že u low-costů a "dovolenkových" letů na to bude trochu větší tlak, ale s tím tedy zkušenost nemám.
Zajímavé, že v celé slavné studii není ani jednou zmíněno slovo "introvert" nebo "extrovert", ačkoliv to na "úzkost z mluvení na veřejnosti" musí mít vliv daleko největší. A druhá věc je, že ačkoliv z toho - coby introvert - vždycky patřičně nervózní jsem, tak to ještě neznamená, že toho nejsem schopen. Ale holt to znamená vyjít trochu z komfortní zóny.
Tak ono většinou vyrovnané zápasy rozhodne ( může rozhodnout ) jeden moment. A pardon, ale ta ruka nebyla u těla a pětka byla jasná.
Ono to tak vypadá. Ale stejně tak mohlo rozhodnout spousta jiných momentů, které kdyby hráči zahráli dobře, tak z ní gól dají. A jak je moderní fotbal rychlý, tak to klidně může být třeba souboj o míč na vlastní půlce - kolikrát je z toho průniková přihrávka, šance a gól během pár vteřin? Jenže to se samozřejmě špatně vyhodnocuje, tak je lepší se upínat na tu jednu "viditelnou" situaci a vinu za výsledek svalit na rozhodčího.
Trochu nepovedlo? Penalta by poslala dál na 90% Německo. Jasně, spíš je to o rozhodčím, ne o hráči.
Pravda, že ta trefa do ruky vypadala dost jasně. Ale třeba je otázka, z jakého úhlu to rozhodčí viděl. My máme hromadu opakovaček z různých kamer. On to musí posoudit okamžitě.... Co je za mě ve fotbale zásadně špatně, je nastavení VARu jako takového. Všude jinde si můžou týmy brát "challenge" a rozhodčí se pak jdou dívat. V rugby si může rozhodčí iniciativně říct, když usoudí, že neví. Jen fotbal okolo toho vystavěl hromadu absurdních pravidel, kdy jo a kdy ne, které ani nikdo pořádně nechápe. Ale to není vina jednotlivých rozhodčích, ale celého systému.
Trochu nepovedlo? Penalta by poslala dál na 90% Německo. Jasně, spíš je to o rozhodčím, ne o hráči.
Hráči dělají chyby v jednom kuse - nezpracovávají míče, kazí přihrávky, netrefují střely. Přitom je to jejich práce a berou za ni velké peníze. Každý ovšem chápe, že míč je kulatý a holt to ne vždycky vyjde. Z jakého titulu tedy hráči a fanoušci vyžadují, aby rozhodčí byl neomylný? Krom toho, že nemají soudnost?
Celkem mě znepokojuje, že je při sčítání hlasů taková chybovost.
Snad není nutné mít obavy, aby někteří přívrženci ruského nacismu na evropské úrovni při sčítání hlasů nepostupovali ve prospěch svých favoritů...
Je vhodné mít vždy obavy, že kdokoliv postupuje ve prospěch kohokoliv. Náš systém má jen jednu velkou výhodu, že každý kandidující subjekt může nominovat svého zástupce do každé komise, aby proces ohlídal. Jen holt nemá nikdo dost lidí na to, aby to všude obsadil. A kde obsadí, tak ještě ne všichni jsou schopni se té role adekvátně zhostit. Ale to je holt vedlejším důsledkem všeobecného nezájmu o politiku. Za první republiky měly i malé strany na hraně zvolení do parlamentu tisíce členů.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
No a co? Tohle je ikonické místo a je správné ho udržovat.
Jeden s mála případů kdy proti využití veřejných peněz nic nenamítám.
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
přesně...každý obyvatel Prahy dá korunu na to, aby to tam příštích 100 let mohlo být hezké...to je fér