Ono je to malinko jinak. Obchodník si to do ceny nejspíše nezapočítá. Má ceny nastavené s ohledem na ostatní konkurenční podniky, takže ten poplatek platí ze svého zisku. Kdyby to bylo jen 100 kč za den, měsíčně 3000, tak to není jediné výpalné, které musí platit. Měsíčně takových nastavených rukou na něho čeká spousta.
Já píšu čistě o tom poplatku bankám, protože tu běží informace o nenažraných bankách.
A moje osobní zkušenost - ve Žďáru v cukrárně berou pouze hotovost. V hospodě taky. Takže do hospody jsme nešli, i když bychom jí bývali dali přednost, a šli jsme do kafírny.
V cukrárně jsem chtěla koupit zákusky domů, ale protože brali jen cash a já měla jen stovku, tak jsem prostě domů nic nevzala. Tady tahle konkrétní paní, kdyby jako platila hodně, tak to na každém tom zákusku za 50 Kč,- bylo teda 0,75 Kč, čili 75 haléřů. Stačilo z ceny místo 50,- udělat 51,- Kč, já bych si toho bývala ani nevšimla a ona by těch dortíčků místo dvou prodala šest. V obou těch podnicích byli zákazníci, kteří se otočili ve dveřích, protože sebou neměli tolik hotovosti, aby se tam mohli najíst.
Výborný příklad. Je to protiargument na to, když někdo tvrdí, že karty nebere kvůli poplatkům karetní společnosti. A je pravda, že ten poplatek není malý. Přijmout platbu přes QR kód je zdarma.
Poplatek je 1,3 - 1,8 procenta. Takže max koruna osmdesát na stokoruně tržby. Při dnešních cenách v restauracích a obchodech si lidi ani nevšimnou, pokud si ji obchodník rovnou započítá do ceny.
Vážený pane, přestože mi Váš článek připadá zajímavý a s mnohými Vašimi názory souzním, tento kousek: "Máme totiž inflaci vysokoškolských diplomů, které nejsou kryty žádnou skutečnou odborností. Čím se lišil marxismus-leninismus od současného greenismu-genderismu?" mi přijde jak z planety Potřebujeme nadávat na -ismy. Prosím máte někde nějaká věrohodná data, kolik lidí u nás studuje obory, které nejsou kryté žádnou skutečnou odborností, typu greenismus-genderismus? Chvíli jsem pracovala ve vysokém školství a moje poznatky o tom, jak neskutečně složité je prosadit jakýkoliv nový prvek (včetně nových technologií, vědních oborů, potřebných v naší současné a ideálně budoucí ekonomice) se s tímto vaším vyjádřením výrazně míjejí. Takže by mě opravdu zajímalo, kolik takových nepoužitelných chudáků na těch univerzitách máme. Děkuji.
Ředitel Cermatu tam mluvi něčo o přípravě asi 3 hodin týdně. To dává ještě dost prostoru pro jízdu na kole i knížku.
Se 3 hodinami týdně jen pro ty, co ve škole nikdy nechyběli a neustále nadšeně dávali pozor. Zbytek ani náhodou. Mám doma deváťáka, chodil na jazykovku, stálo to daleko víc času už od září a spoustu peněz. Dvě spolužačky, samé jedničky, 80 bodů z přijímaček, se nedostaly.
Vážení čtenáři článku. Bylo mi 60 a můžu říct, že přijímačky z matiky bych před 45 lety dal s jedním prstem v nose a s druhým v za...ku a za poloviční čas. Byly opravdu lehké. Že se dneska děti neučí a nechtějí se učit, tak za to mohou ve většině případů jejich rodiče. Nechtějí, aby se psaly domácí úkoly a podobné nesmysly. Děti stráví denně několik hodin na mobilu a pak rodiče musejí platit za doučování.
Vážený pane Broži. Dnešní přijímačky byste rozhodně nedal. Oni jsou totiž jiné než za vás. A jiné než za mě. Schválně si to zkuste.
za nás máti trvala na tom, že nás každý večer ze všeho vyzkouší, dřív jsme spát jít nesměli. A tak všechny poučky a vzorečky jsme uměli odříkat nazpaměť i o plnoci, s jejich praktickým použitím to ale bylo daleko složitější.
A taky, bylo to tak, že máti do večera dělala kolem domu nebo na zahradě, večer pak jídlo pro tátu až přišel z práce - no a teprve pak byl čas na nás.
Zkoušela z celého dosud probraného učiva, a jak jsme něco nevěděli, facky lítaly a doku jsme to neodříkali přesně podle knížky v pořadí jak ona chtěla - do postele se nesmělo, takže klidně do jedný do rána.
No a potom se člověku honila v hlavě čeština splu s matikou, chemií a zemákem dokupy. že téo fakt bylo na zcvoknutí se.
Bohužel, tento přístup vám u jednotných přijímaček vůbec nepomůže.
Autorka píše že CERMAT je špatný. Fajn. Že jednotné přimáčky jsou špatný. Fajn! Že děti by si měli raději číst knihu nebo jezdit na kole. No super.
Ale nedocetl jsem se jak by tedy měli být děti na tu školu přijaty. Jako že by si hodily kostkou? Nebo podle vysvědčení?
Nic nenapsala, taktně zamlčela řešení. Protože kdyby to udělala našlo by se pár hnidopichu co by ji ukázali že vůbec není lepší a o objektivite už nemůže být řeč
Třeba jako v Německu, kde se přijímačky vůbec nedělají a dítě na stejné škole může zůstat až do maturity? 🤔
I z těch mých? Proč? Souhlas, a školstvím to pokračuje i dál, proč někdo platí napřímo a někdo jen prostřednictvím daní?? Viz nekončící diskuse o školném na VŠ.
I z těch vašich. Protože rodiče, kteří mají dítě ve školce a pracují, tak přispívají svými daněmi a odvedeným pojistným do společného rozpočtu. Když pracovat nebudou a budou na dávkách, budou z rozpočtu jen čerpat, navíc budou ztrácet kvalifikaci a možnost uplatnění na pracovním trhu. Pro nás všechny velká čistá ztráta.
Tak pokud maminka nezvládá jedno dítě nač si dělá druhé . Děti nejsou hračky a rodiče se jim musí věnovat učit je Přednost by měli mít pracující ty co jsou doma tak ten poslední rok jako předškolák .
Ti co jsou doma poslední rok, se do školky přijímají povinně. Pokud bychom se doslovně řídili podle toho, co píšete, tak si druhé dítě nepořídí nikdo.
školka není o hlídaní dětí, ale vzdělávání dětí, takže na prvním místě by měli být děti a jejich potřeba vzdělání a socializace a ne potřeba rodiče hlídat.
No ale on pracující rodič platí daně a přispívá mimo jiné na tu školku. Nepracující rodič, který není bohatý, čerpá peníze formou dávek a do našeho společného rozpočtu moc nepřispívá. Je tedy v našem společném zájmu, aby rodič, který chce pracovat, měl tu školku.
a co polozit tu otazku jinak.
stoji vam zenam za to, kdyz zjistite ze manzel soulozil s jinou, rozvratit celou rodinu?
vzdyt jestli mu slo jen o sex no tak budiz, ale doma je u vas o rodinu se dal stara a dole ho neubude takze zbyde i na vas.
to rozvraceni rodin je spise otazka zen ktere radeji trvaji na rozvodu i kdyz se jednalo o prilezitostny sex, ktery s manzelstvim proste nemel nic spolecneho. a pak si rozvdene a "zklamane" stezuji jak muzi rozbiji manzelstvi.
jenze vetsinu tech zadosti o rozvod podavaji zeny.
tak si nestezujte.
Ten kdo podvádí, je podvodník. Vy byste chtěl trávit život s podvodníkem? A proč?
Myslíte že by se žena vzdala po porodu dítěte na úkor muže,nebo že se v pohodě domluví na střídavé péči (která se mě nelíbí protože ditě neni nikde doma můj názor).Pořád otcové ,otcové víte co znám případů že ženy dělají naschvál a dítě nechtějí dávat.Navykládají ak je zlý a pokud soud nerozhodne někdy jak víte dlouho si ho nemůže vzít.Také to má dvě strány tahle mince Dítě vezmou jako předmět vydírání.
Ano, a přesto všechno, co tu píšete, je těhotná ta žena (9 měsíců není málo), dítě porodí ta žena, na mateřské je v drtivé většině případu ta žena, kariéru a plat to stojí tu ženu a pokud otec odejde, nese většinu nákladů ta žena, která má ale většinou menší plat, než ten otec. Pořád vám to přijde v pořádku?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V Portugalsku na každém účtu automaticky QR kód a je na klientovi, jakou formu platby zvolí.