Ja se priznam, ze tahle sbirka nam utekla. Prispivame na podobne veci kdy kdy se da (mame ctyri deti, dve adoptovane), ale zijeme v zahranici a nestacime sledovat vsechno. Ale Donio uz mame v merku. Jinak souhlas, na fetaky a uzasne premie je penez dost.
Tak ono nove jehly fetakum, rika se tomu prevence, asi byste nechtela aby se nam tu ve velkem rozmohla zloutenka.
Tak jasně, očkování na další rok ( 2025) je podle letošního kmene ( 2024), takže samozřejmě pokud je to jiná mutace, tak vám nemůže pomoci, proto je za mě očkování proti chřipce i covidu k ničemu, protože jsou o krok pozadu. Moje švagrová se nechala očkovat proti chřipce a měla také těžký průběh
Ona se ale nedela ockovaci latka podle kmene z minule chripkove sezony - sbiraji po celem svete v chripkove sezone vzorky viru a sleduji mutace podle kterych pak vyrobi ockovaci latku na dalsi sezonu...
Tak ještě dřeváky, rodit na poli a jsme ve středověku. I když některé lesany už v něm jsou. I s loktuší.
Nosila jsem v satku az druhe dite, u prvniho jsem se odvazila az pri rustu zoubku a dodnes lituji ze jsem nenosila uz od narozeni. Usetrilo by mi todlouhe a namahave chovani na mici v zavinovacce aby dite usnulo a neplakalo, clovek s ditetem v satku muze vklidu uvarit, uklidit, vynest odpadky bez tahani se s kocarem. Ten hezky pocit ze mate dite u sebe a oba dva jste spokojeni je k nezaplaceni.
Některé rady jsou fajn, sám něco z toho dělám, ale u druhé jsem se musel fakt smát. Jestliže dítě odmítá kapky do nosu, tak bych chtěl vidět, jak ho donutím klidně sedět abych mu nos propláchl slanou vodou.
Koupit morske kapky ve spreji, zmacknete do nosni dirky sediciho ditete a to je poradny proud.
Jméno Usama bin Ladin Vám nic neříká?
Ano rika, byl to vudce Al-Kaidy, zijici v afganistanu posleze v pakistanu, ktery byl USA hledan a v r. 2011 nalezen a zabit.
Valka v Iraku byla zahajena v roce 2003 s oduvodnenim ze Sadam Husain vlastni zbrane hromadneho niceni a je napojen na Al-Kaidu - ani jedno z techto oduvodneni se nepotvrdilo.
Primy odkaz na clanek napriklad na ct24 se mi nedari vlozit, zde je titulek "Před patnácti lety začala druhá válka v Zálivu. Zbraně hromadného ničení se v Iráku nenašly"
Valka v Iraku a hledani Usama bin Ladina spolu v podstate nesouvisi.
Jakkoliv jsem pro tyhle alternativy, tak tady mám obavy z toho, že to bude fungovat, jak plavací plinka. Okamžite nasaje vodu a nemá šanci pobrat cokoliv jiného a ještě se ta chemie pěkně luhuje ve vodě.
Zkusily jsme to u dětí jedou a pak už jen plavečky s pevnější gumičkou okolo stehýnek.
Akorat ze plavaci plinka neni vubec nasakava a neslouzi k zachyceni curani - pouze k zachyceni hovinek aby nevyplavalo do bazenu.
Souhlasím s navýšením kapacit ve školkách. Bez toho to opravdu nepůjde. Ale prestaňte nesmyslně psát ohledně těch babiček. Je to nesmysl. Dříve ženy rodily kolem dvaceti let. Tak si počítejte kolik bylo babičkám. Ty měli do důchodu ještě daleko...
Nevim jak to pocitate, ale kolem me nasi generaci babicky doopravdy hlidaly. Ano byly holky, co meli dite v osmnacti, ale i takove co mely dite v 25, nevim co bylo statisticky castejsi. Kdyz se pak secte vek maminek, babicek a vek ditete, ve kterem melo nastupovat do skolky...nemluve pak jeste o moznem pozdejsim hlidani deti v dobe nemoci na zakladnich skolach aby maminka nemusela na nemocenskou, byly babicky vybornou pomoci.
To je povyku pro nic za nic. Tři roky rodičovské je až, až. Čtvrtý rok je zcela nadbytečný. Dříve to bylo daleko tvrdší a rodiny to zvládaly. Samozřejmě spousta žen si v současnosti navykla být s dítětem, co nejdéle doma za státní peníze. Bohužel praxe ukazuje, že to není až tak prospěšné. Není to tak dlouho, co se zde řešilo, že narůstá počet dětí, které špatně vyslovují souhlásky a špatně mluví v předškolním věku a uvažuje se logopedech ve školách. Přeci jen v kolektivu se děti více otrkají.
Drive to bylo jinak protoze drive se taky drive chodilo do duchodu a taky drive byly vetsi kapacity skolek, zaridte dostatecne kapacity skolek pro deti a zaridte pripadne babicky co maji kazdy vsedni den cely den volno a je to vyresene.
Dvě vysoké a stejně neschopná.... proč nejde dělat něco, po čem je společenská poptávka a je to dobře zaplacené? To paní nedochází, že se musí umět přizpůsobit nebo si trvat na svém, ale tomu holt něco obětovat.... Nejsme zaopatřovací ústav, ale stát s tržním hospodářstvím.
A kdyz vsichni ti co ucit umi a uceni je bavi budou muset odejit kvuli lepsimu financnimiu ohodnoceni, kdo bude ucit a jak kvalitni takova vyuka bude?
Já mám tedy největší obavu, až se vrátím do práce s nemocností dětí...ano, do školky mi sice dítě vezmou, ale ty nemoci jsou tak časté a hlídání nemám....pokud mi firma nevyjde vstříc třeba HO, tak fakt nevím....partner vydělává víc, tam je třeba, aby chodil do práce 🤷
Ano presne tak, deti uz ve skolce byt mohou, praci domluvenou mam, ale ve chvili kdy mam vetsinu mesice deti doma nemocne tak nic nezmuzu, jediny kdo by byl ochotny hlidat nemocne dite je babicka, ale dnesni babicky stale chodi do prace a sami si po tydnu volna na hlidani nemohou dovolit tyden stonat s bacilama od deti a to kazdy mesic...
Nevěřím, že Babiš by podporoval pana Lánského s jeho osobními dedukcemi. Že hospic hrdně odmítl dar od Agrofertu, nikoliv osobní od Babiše a přičítal to volební kampani, je blbost hospicu, protože už v minulosti od nich dostával dary také a ty přijímal. Překrucování informací iDNES je specialita zdejších redaktorů a pokud k tomuto ubohému prohlášení pana Lánského není jasně vyjádřený postoj A. Babiše, beru to jako obyčejnou bulvární pomluvu, protože vše, co je od Babiše je přece špatné.
Nejsem kmenový zastánce hnutí ANO, ale také nesouhlasím s pomluvami a polopravdami novinářů.
Nacpěte si takové články do špic.
Hospic tehdejsi jediny dar odmitl z duvodu, ze se behem prezidentske kampane sam Babis chlubil darovanim penez nadaci Agrofert (rika sice ze s agrofertem nema nic spolecneho) hospicum. Hospic nechtel byt spojovan s prezidentskou kampani pana Babise.
S nějvětší pravděpodobností pozdější odchod do důchodu nevyřeší vůbec nic.Sice možná odlehčí důchodovému systému ale problémy s financováním plynule přejdou takřka beze zbytku do sytému sociálního.Hranice dožití z hlediska není skoro vůbec důležitá,daleko důležitější hranice života ve zdraví kdy člověk může být pracovně aktívní.Co nám pomůže když bude věk do odchodu třeba 68 let,když pět let před důchodem budou tito občané ve většině na nemocenské či v důchodu invalidním.A otázka na celou další kapitolu je,kdo je bude zaměstnávat a za jakých podmínek.Dokud tyto dva aspekty nevyřešíme je ůvaha o zvyšování odchodu do důchodu bezpředmětná.
No pomuze to v tom ze invalidni duchod je nizsi, tak to statu pomuze ze vyda mene penez :-D
38
Sledujících
3
Sleduje
38
Sledujících
3
Sleduje
To je pořád nezahušťujte moukou a nezezte tohle a tamhle to. Ale já opravdu všechny ty omáčky-sojová a to jakýkoliv druh, ústřicová a rybí a kdo ví jakákoliv, nedávám. A když si přečtu co ty šmakulady obsahují tak je mi tak trochu šoufl. Takže všechny ty asijská jídla moc nemohu není mi z toho moc dobře. V září mne přemluvil vnuk a pozval nás do Sapy. No nadšená jsem nebyla
Dala jsem si Pho. No a co? Vývar z masem a zeleninou a Chili. Tak vývar si umím udělat doma. Tu zeleninu tam taky mohu dát, maso to je samozřejmé a skleněné nudle taky umím uvařit. Ale rozhodně můj skvělý vývar kazit nějakou sojovkou narvanou glutamáty kazit nemusím. Takže , moc nechápu tu odvařenost z asijské kuchyně. Zlatý můj vývar z játrovymi knedlíčky. A ten, aby byl dobrý a knedlíčky vyvázeně okořeněné a nadýchané, to by měl problém uvařit kdejaký asiat a kdejaká hogo foto restaurace! Takže uvařit a dobře vařit bez breptů je u nás doma celkem běžná záležitost, bez toho, abychom si museli vypalovat vnitřnosti chemickými šmakuládami. Dobrou chuť.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Neni "omáčka", jako omáčka. Například pravá sojová omáčka vzniká fermentací sojových bobů (jako my fermentujeme zelí). Například ty levné, dříve u nás běžně kupované nejsou pomocí fermentace vůbec vyráběny, je to opravdu jak říkáte šmakuláda čehosi, aby se za levno dosáhlo podobné chutě. Dnes už na trhu dokážete sehnat i pravé varianty, opravdu fermentované a jsou složené v podstatě jen z vody, fermentované složky a ne glutamátu ale jedlé soli. Takže lze sehnat nešmakuládní sojovou omáčku (Kikkoman, určitě existuje i lepší) i rybí či ústřicovou. Třeba taková Worcesterová omáčka - tam take stoji za to si přečíst historii z čeho poprvé vznikala a varianty z čeho se vyrábí, opět existuji levnější šmakulády a pak ty více podobné originálu. Co se týče chutí, někdo má holt rád českou kuchyni a někdo rád experimentuje a oblíbí si i kuchyni jiných národů, třeba proto že se mu dělá těžko z té české. Důležité je aby měl každý spokojené břicho.
1 odpověď