Mužů samoživitelů je minimum, protože by tu situaci vůbec nezvládli. Problém je taky v systému, který "otce" nedokáže chytit pod krkem donutit ho podílet se na péči o vlastní dítě. Hejty pak jsou převážně proti ženám, které alespoň nějak, jakkoliv, se snaží, aby dítě neskončilo v ústavní péči. V té posteli byli (pane Charvát) oba, nic takového, že zodpovědnost za situaci je víc na ženě neexistuje, z pohledu práva mají tu zodpovědnost přesně napůl. Viník situace, kdy se samoživitelka pohybuje na hranici chudoby je druhý rodič, který není samoživitelem a nezodpovědně se vypařil. Ono zkuste chodit do práce s dvěma malými dětmi, které jsou střídavě nemocné, pak to chytíte vy, na směny pracovat nemůžete, prarodiče nefungují, téměř neřešitelná situace.
Jestě poznámka, je zde (stále zvětšující se) skupina samoživitelek, které situaci zvládají lépe než mnohé úplné rodiny, takže bych si dávala pozor na nějaké generalizace.
No, kombinovat u ročního dítěte dvě různé vakcíny, tak to chce velkou dávku odvahy. Dítě má mozek nedovyvinuty a rizika poškození mozku jsou obrovská (proti dospělým) i v případě, že chytne hloupou chřipku.
"No, kombinovat u ročního dítěte dvě různé vakcíny, tak to chce velkou dávku odvahy"... No, spíš blbosti. Složení vakcín se dá dohledat, z čeho jsou složeny nosiče očkovací látky taky.
Tak úplně ne. Před sto lety bylo po válce. Někteří muži se domů nevrátili. A pracovní doba nebyla zrovna osmihodinová. Nějaká bezpečnost práce, nebo ochranné pomůcky? Kdepak.Velké rodiny musela uživit matka - chodila do fabriky, nebo dřela někde na poli u sedláka. A to za mnohem menší plat, než muž i když dělala stejnou práci.
Domácí práce dělaly spíš děti. Vařila nejstarší dcera a k tomu, když byla příležitost ještě např. prala pro bohatší sousedy. I děti pomáhaly, kde to šlo. Od šestnácti na pole nebo do fabriky...
Ty co nechodily do práce to byla možná nějaká střední třída, manželky mužů s prací pod penzí. A pak ty, jejichž rodina si mohla dovolit výpomoc v domácnosti. Buď šlo o paní co přišla jednou za týden uklidila, nebo stálá pomocnice. Ale to neznamenalo, že paní domu jen seděla a komandovala. Ona jí byla k ruce, tedy pomáhala v kuchyni, s prádlem, pokud prali doma, s úklidem. Paní domu potom zbyl nějaký čas na malou zálibu, ale jinak práce s domácností měla až až. A nakonec byly domácnosti s hromadou služebnictva, tam měly ženy větší volnost, ale byly svázané pravidly. Musely poslouchat - otce, když nebyl, tak jiného muže. Pak se vdaly a vládl jim manžel. Manžel obvykle byl vybrán. Jen málokterá měla to štěstí provdat se za někoho s kým se měli rádi. Tato skupina žen se začala emancipovat, chtěly mít vlastní peníze, být nezávislé a mít možnost volby. Ovšem na tu první skupinu, která dřela ve fabrikách a na polích koukaly svrchu.
Začaly se bouřit i ženy z nižších vrstev, třeba ve Francii, dělnice, které dřely 12 a víc hodin ve fabrikách, šéfoval jim muž, byly nemocné, pracovaly v hrozných podmínkách za směšné peníze, dělaly práci, kterou muži dělat odmítli. Umíraly často vyčerpáním nebo nakonec u porodu, protože byly ve špatném zdravotním stavu.
Vy jste přesně mimo palubu! On si může ve svém volnu říkat co chce a kde chce! Čí byl podle vás postoj přerušení řeči plzeňského primátora? Vypnul ho moderátor ze své iniciativy nebo na příkaz scenáristy? Obojí je nezákonné právě pro veřejnoprávní televizi. Tam totiž někdo ventiloval svůj postoj doopravdy. Stejně jako dávno profláklý Moravec!
Tady se plete, jsou profese, kdy si ani ve volném čase nemůžete dělat co chcete. Třeba učitel, sociální pracovník...
Vidět tuto fotku, tak nespím dokud se to nevyřeší. Problém je vyhoření, když se budete roky setkávat s takovými rodinami, vídat děti ve všelijakých špatných podmínkách, bude tlak na to, aby se situace řešila v rodině, umístění je poslední možnost, tak jednoduše otupíte, což je špatně a vede to k takovým situacím. Jenže tady jde o děti, to se prostě stát nesmí. Další věc je, že pracovníci OSPOD jsou přetížení, nestíhají, administrování jednotlivých případů jim zabírá moc času.
Jestě bych ráda reagovala na věk a dětnost či bezdětnost, nikde se nepotvrdilo, že by to mělo vliv na kvalitu práce, naopak bych ještě spíš řekla, že bezdětní a starší mají na práci víc času, protože nespěchaji za rodinou nebo mají děti už odrostlé. Do takových spekulací bych se opravdu nepouštěla.
Setkali jsme se s takto navolno vypuštěnou ratolestí ,jen musím zmínit že nás doprovázel náš berňáček, má zajímavou vlastnost,vychovává i naše vnoučky , pokud vyhodnotí že v jejich chovani nastává krizová situace, postaví se před ně,pokud toto nevíimají,zdůrazní to hlubokým blafnutím.
Smůla byla že zvídavé dítko a jeho rodiče si spletli kavárnu s hřištěm , navíc se zaměřilo na našeho psa, na upozornění, že narušuje jeho osobní prostor,byla reakce ,že má právo na cokoliv, jen to nepřeložili do psí řeči, takže když se neodbytný vetřelec znovu objevil, zaznělo mohutné blaf ,blaf.
Následovala histerická reakce matky, ovšem na její křik ,opět stejná reakce psa. Co dodat?
Pes nemá v kavárně co dělat.
Maso by se mělo jíst maximálně 2-3 týdně. Zdražila bych ho nejmíň třikrát, když už ho lidi potřebují jíst a zlepšila podmínky pro chovy. Kdyby to někdo náhodou netušil, tak savci mají podobnou nervovou soustavu jako my a cítí bolest stejně jako my. Jsou to koncentráky pro zvířata. Spolužačka odešla po roce ze studií veteriny a maso už do pusy nevzala. Ano, balíček ze supermarketu vypadá uhledně, ale co všechno za tím je, to už nikdo vidět nechce. Nechci jíst maso z týráných zvířat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Viník je mrtev.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No právě.