Dle Amnesty International
bylo v roce 2023 bylo v Saúdské Arábii popraveno 172 lidí.
Popravy se vykonávají stětím.
Popravovány jsou i ženy.
Některé popravy jsou vykonávány veřejně.
Běžné je též bičování a další středověké tresty.
Za podporu práv žen na sociálních sítích byla odsouzena v roce 2022
Salma As Šiháb na 27 let za mříže (matka dvou dětí).
Ale najdou se i tací, jako pan Matěj, kterým to nevadí...
A jestě se jim tam líbí.
U pana Matěje to vnímám jako elementární neznalost islámské víry.
Až na ní narazí, líbit se mu tam nebude.
Hezký den všem...
🙂)
Přečtěte si, co píše Amnesty o české republice. To je výživné. Podle nich jsme skoro nejhorší zemí na světě.
Tak bez trička a v sukni je velký rozdíl. V muslimských zemích jsou práva žen omezená. Což je špatně a nelze to nazývat pravidlama dané země.
Zkuste si stran práv o zemích něco zjistit. Je to v každé zemi totiž úplně jinak. Saudskou Arábii nemůžeme srovnávat s Afghánistánem. Tam je opravdu velký problém. saudi udělali velký krok vpřed. Ženy řídí auta, studují univerzity, pracují (pokud chtějí). Sňatky nezletilých jsou nelegální, znásilnění je trestné. A i podle Koránu má žena dědické právo, jak ho známe my. Bavila jsem se tu s právníkem a žena má dnes prý více práv než muž. Samozřejmě někde v rodinách s despotickým otcem může být problém, ale právní systém ženu rozhodně nijak nešikanuje
Vezmi s sebou frajerku a uvidíme, jak to budeš hodnotit potom...
Jsem žena a jsem zde na dovolené sama. Saudi se ke mě chovají jako ke mě jako ke královně. Saudská rodina mě pozvala k nim domů na návštěvu. To se Vám v ČR nestane. Zažila jsem, jak si neznámí lidé vzájemně pomohou. Paní před Prorokovou mesitou mi přišla nabídnout datle. ….neodsuzujte něco, o čem nic nevíte. Rozhodně KSA doporučuji k návštěvě.
Je to pane poplatné v době ve které se nalézáme. Obecně (abstrahujme od studentů stále většina lidí peněženku nosí kvůli hotovosti a mnoha dalších dokladům. které digitalizovány nejsou (Průkaz ZTP, průkaz zbraně, zbrojní průkaz atd.) Budoucnost se nepochybně bude upírat jinam. Mobil je poměrně těžké, drahé a háklivé zařízení. Všechny doklady budou v čipu, ideální forma je třeba prsten anebo nějaký do těla neimplementovaný transpondér na bázi RFID, tedy bez napájení, což je kvůli miniaturizaci další výhoda proti mobilu. Ten samozřejmě může zůstat alternativou, třeba pro ty, kdo si ho berou díky vodotěsnosti i do bazénu apod.
Mobil v tomto směru rozhodně není komfortní záležitostí a to bylo mé jediné sdělení.
Telefony mají i omezenou kapacitu. Každý po mě chce vše přesouvat do aplikace do mobilu. Už tam nemám místo a to mám telefon rok starý. Aplikace jsou otravné. S každým updatem zabírají čím dál více místa. Díky tomu musíte mít neustále lepší a dražší mobil. Zbytečně. Je skvělé hodit do kapsy 200 a občanku a jít na procházku jen tak, bez blbýho mobilu. Peníze zásadně mám od mobilů oddělené. Již jednou mi mobil ukradli. Naštěstí peněženka a doklady byly jinde. Mít vše v mobilu je docela nebezpečné.
Cca 3500 let před našim letopočtem tam už žili židovské kmeny a arabskými kmeny které tehdy ale ještě neměli islám. Jejich soužití nikdy nebylo ideální. Ale Arabové tam rozhodně nebyli první a zidy po čase vyhnaly. Potom si vymysleli islám a zakořenili v něm nenávist vůči židům. Dle mě by jsme se měli starat o to aby Rusko neporazilo Ukrajinu aby ho náhodou nenapadlo další rozpínání. A situaci na blízkém východě by jsme měli nechat vyřešit místní. Já osobně fandím Izraeli pracuju pro izraelskou státní firmu ale znám i Araby a díky zkušenostem s oběma národy se vždy zastanu židů.
Židé take první nebyli. Je to jen náboženství, ne rasa. Židé jsou Levantinci stejně jako Palestinci, Libanonci, Syrane a Jordánci. O problémech máte pravdu. Byly tam ještě před vznikem islámu. Židé porušovaly dohody s Araby a přepadávali obchodní arabské karavany jdoucí do Egypta. Samozřejmě to nedělali všichni židé. Rozhodně to ale nikdy nebyli jen mírumilovní lidé. A po 1948 postupně začali zabírat vilce a více území Palestiny, které jim přiděleno nebylo. Veškeré boje jsou výsledkem historických problémů s židy a nelegální okupace arabského území, která se zvyšuje. A proto se do konfliktu přidávají ostatní země a ostřelují Izrael. Muslimové se považují za bratry a sestry. A musí si pomáhat. Tak si pomáhají zbraněmi. Teď probíhá genocida arabského obyvatelstva v regionu.
Osobně bych byl pro to, aby očekávatelné běžné nemoci hradil každý ze svého (podzimní a jarní nachlazení, zarostlý nehet, bradavice apod.), z nemocnic přestaly být sociální ústavy (i u "optimalizované" péče dnes ještě o den déle hospitalizace než v zahraničí), ... V sociální oblasti zavést paritu mezi výběrem a výplatou důchodů, a zohledňovat do důchodu daleko větší měrou kolik dětí kdo vychoval k řádnému životu (např. do 35 let věku aby odpracovaly aspoň osm let), zrušit nehorázně dlouhou rodičovskou a místo toho zavést povinnost obcí zajistit školky. Podobně vyškrtat většinu daňových výjimek, které činí systém nepřehledným, a jen málokdy poslouží lidem (např. zvýhodnění na hypotéhu prokazatelně vede k tomu, že banky mohou nasadit vyšší úroky, podobně fondy důchodového spoření a stavební spoření zatěžují banky vyššími poplatky ačkoliv k tomu není žádný důvod). Našlo by se mnoho oblastí, do kterých by se dalo zasáhnout, aniž by to nějak zásadně lidem ublížilo.
Se zrusenim danove vyhody z plateb hypoteky souhlasim uplne. Clovek vlastni nemovitost. Proc by mel platit nizsi dane nez ten, kdo plati najem. Je to jen diskriminace lidi, co z nejakeho hypoteku nemaji. A vetsinou maji nizsi prijmy. Zavedla bych stran zdravotnictvi moznost zustat doma s nachlazenim bez neschopenky. Stejne ji plati stat. Maji to ve Svedsku a strasne mi to chybi. Sice za prvni den nejsou zadne penize, ale clovek nemusel kvuli nachlazeni k doktorovi, kterej mu stejne jen rekl, ze si ma vzit paralen a lezet. Dost by to snizilo naklady na vykony praktiku. Stejne je jich nedostatek. A take by se snizilo sireni nakazy chripek mezi lidmi. Ale jinak bych zdravotnictvi moc nemenila. Od ledna platime extra zdravotni pojisteni, ktere nam jeste nikdo nevysvetlil. Prakticky se tim zvysilo jen zdravotni pojisteni a schovalo se to pod jine jmeno.
Rodicovska je tu dlouha, ale rozhodne mizerne placena. Takze pokud ji chceme zkratit, mela by byt vyssi. Vyse rodicovske je vicemene almuzna.
Poplatky za penzijni me stvou, ale jsou i v jinych EU zemich. Pritom pracuji s nasimi penize. Proto jsem si zacala setrit ve zlate. Inflace hodnotu nenici, jako u sporeni v penezich, kde jeste neni jiste, jestli fond penize neprohospodari.
Z jednou oblasti, kde hodne usetrit je statni sprava. Udelala bych cooy paste ze Svedska a razem by stala polovinu. Na urady vubec nemusite. Zadne datove schranky neexistuji. A danovy urad spravuje i evidenci obyvatel. Klientska centra sloucil se zdravotni pojistovnou, ktera je jen jedna. Obcanku ma jen ten, kdo nema ridicak a za doklady se plati. …
Mnoho lidí se odkazuje na to, že jsou alergici, ale často , když se položí otázka, na co jsou alergičtí, mají alergii na pyl, na mléko, na prach, na píchnutí včely ..nikoliv na psí srst či sliny... pokud čtu, paní se domáhala doprovodu do školy a ze školy, což není pobyt ve třídě. Jelikož mám zkušenost a AP, vím, že tam kde psa ve třídě měli, učitel i děti z toho jen profitovali.
Teď jste mě překvapila důkladnou znalostí alergiků. Máte na to studii? U alergiků je velmi často rozvinutá alergie na kočky a psi. Jak na jejich srst, tak na sliny. Sama jsem jedním z nich a ve svém věku jsem jich potkala už hodně. Jako malá jsem musela být na navštěvách, kde měli psa. Nemohla jsem dýchat, rozvinulo se vždy astma a bylo mi strašně zle. Utíkala jsem ven, kde mi bylo lépe a čekala, až se všichni pěkně dobaví. Nikoho nenapadlo, že tam prostě nesmím. Chcete, aby alergické děti z výuky utíkaly ven nebo museli k lékaři a meškali školu jen kvůli tomu, že si dítě s ADHD chce hladit psa?
Nepište prosím nic o alergicích, když o tom nic nevíte.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A z čeho tam chtějí žít a udržovat ty obří hotelove komplexy, provoz letiště a pristavu?
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Hotelové komplexy nepatří obyvatelům Mallorky, nýbrž zahraničním subjektům.
1 odpověď