Ta firma se tedy jmenuje Zde domov můj? Nedaří se mi to najít. Doufala bych, že v takovémhle článku snadno dohledám název firmy paní bylinkářky, protože mě to dost zaujalo. A Google mi vyhazuje samé nesmysly. Nebo to tam je a přehlédla jsem to?
Pozn. na okraj - "kde domov můj" neznamená otázku "kde je domov můj?", ale je to myšleno jako nedořečené konstatování ve smyslu "tam, kde je domov můj, se v sadě skví jara květ...."
Článek pouze potvrzuje řadu již známých skutečností: 1) Vzdělání má pouze nepřímý vztah o obecné inteligenci, zejména pak sociální, 2) s přibývajícím věkem dochází k oligomerizaci intelektuálních schopností a posunu k negativizmu, nesnášenlivosti, sociální i etnické xenofobii a naopak k posilování sebestřednosti a egoizmu, 3) s lékařem prezentovanými postoji má tendenci souznít zejména intelektuálně slabší část populace a spíše její starší část, 4) a konečně se jen opět potvrzuje, kdo je na politickém kolbišti nositelem a propagátorem prezentovaných názorů.
Plus je tady významný faktor "tolerance nejistoty". Lidé, kteří se dokáží vnitřně smířit s tím, že svět je nejistý, nepředvídatelný a složitý, méně podléhají konspiracím, dezinformacím a bludům. S IQ to vůbec nesouvisí. Lidé, kteří tuto nejistotu tolerovat nedokáží, snáze podléhají konspiracím. Viz jako tady pan doktor.
Když do téhle hrůzy spadne váš rodinný příslušník nebo kamarád, důležité je neodstřihnout je, pořád se s nimi bavit. Takhle totiž kulty fungují, že odstřihnou člověka od všech jeho sociálních vazeb a plně je nahradí těmi sektářskými. Říkají "tak vidíš, rodina a kamarádi ti nerozumí, pojď radši k nám". Stejné je to u svědků Jehovových. Oni na ty ulice nejsou posíláni proto, aby konvertovali nevěřící. Jsou tam posíláni proto, aby zažili, jak je vnější svět odmítá, směje se jim a nadává jim. Pak se totiž posílí jejich dojem, že jim nikdo nerozumí - kromě ostatních jehovistů. Sekta si je tak ještě víc přitáhne k sobě. To samé s antivaxxery a lidmi, co věřím různým konspiračním teoriím a online kultům (QAnon). Jestli chcete s těmihle kulty bojovat a kazit jim jejich špinavou práci, neodstřihávejte své známé, kteří jim propadnou. Ukažte jim, že pořád existuje místo, kde je někdo vyslechne.
Btw propadnutí manipulačním technikám sekt absolutně nesouvisí s inteligencí (IQ). Jsou to úplně jiné procesy a cílí se na úplně jiné části mozku, ty pudové. Vyrazit mozek z hlavy proto jde snadno i vysokoškolskému profesorovi, nikdo z nás skutečně není imunní. Pokud je člověk navíc nějakým způsobem jen trošku zranitelný, tím spíš těmto manipulativním technikám podlehne. Je to psychologická operace. Nesmějme se a neodsuzujme lidi, kteří se nedokáží tomuto tlaku bránit, tím jenom posilujeme sílu těchto sekt.
Thank you for coming to my TED Talk.
Rádoby hloubavý a moralizující článek úplně o ničem. Dlouhý a zbytečný.
Jistě si lze klást otázky o smyslu cestování někoho, kdo každý rok míří na stejné místo do Chorvatska, chce se opít v dalším městě, nebo si jen pořídit další fotku na sociální síť. Stejně, jako o tom, když někdo potřebuje mít dvě domácnosti a jezdit stále na chalupu. Nicméně není jaksi slučitelné s lidskou svobodou i důstojností, aby o tom lidem rozhodoval nějaký vnější moudrý arbitr. Každý si musí to rozhodnutí udělat sám, a měřítkem hodnot jsou finance. Masový turismus v lokalitách doporučených v turistických průvodcích je tu s námi již od 19. století. Tento přístup preferuje místa snadno dopravně dostupná, a místa na turisty orientovaná. Stále se stupňuje rychlost turismu, kdy stačí na místě pobít jen minuty k pořízení fotek. A jestli si takový člověk říká turista, nebo cestovatel, je celkem jedno.
Autor ale zcela ignoruje, že i dnes samozřejmě existují lidé, kteří cestují pomalým tempem, lidé, kteří cestují za poznáním, lidé, kteří preferují cesty tam, kde nejsou turisté atd. Když se ubytujete mimo turistické rezorty, stýkáte se s místními, cestujete náhodně.....jste zjevně zcela mimo autorovu realitu. A toto cestování může mít různé podoby. Třeba poznání, že Mona Lisa je celkem nudný šedivý obrázek, nebo odkoukání zahraničních nápadů, kdy se díky odkoukání zahraniční praxe řezníkem na dovolené v Československu uvedl na trh párek v rohlíku. Cestování člověka dokáže výrazně obohatit o zkušenosti, znalosti i dojmy. A vlastně na většině míst světa žádné turisty nepotkáte.
přesně o tomto cestovatelském snobáctví, které je podstatou vašeho komentáře, autor také píše 🙂
V Česku kupuji jen věci v opravdových akcích. Jako příklad mohu uvést 5 kilo jasmínové rýže za 162 kč, tak jsem napral 20 kilo do zásoby. Jinak vše nakupuji vedle v Polsku. Tady ty keci tipu Česká chuť, kvalita, cena, regionální potravina, klasa, to jsou takové nesmysly, že se člověk nestačí divit. Zlaté České ručičky, chytněte Českou kvalitu a jdete do háje.
Opravdu to dnešní Polsko je v oblasti produkce a kvality mnohem výš než my. Paradoxně cena je ve většině případech o 1/3 nižší... Za tím si stojím, protože mluvím z vlastní zkušenosti.
kéž bych to měla do Polska blízko, taky bych si zajela
MADETA
Majitelem a generálním ředitelem společnosti je Milan Teplý. Má čtyři výrobní závody – v Plané nad Lužnicí, Českém Krumlově, Jindřichově Hradci a Pelhřimově.
KUNÍN
Po roce 1989. Roku 1992 je založena Mlékárna Kunín a.s. Od roku 2004 sídlí výrobní závod v Ostravě-Martinově. Od roku 2007 je jejím novým majitelem francouzská společnost Lactalis.
Určitě za to může Babiš.
Tak Babiš má podíl na trhu největší a jednoznačně nejvíc oškubal českého spotřebitele, i když se stále některým nelíbí to slyšet. Nicméně agrobaronů je skutečně více a je dobré je nepodporovat. Nekupuji jakéhokoli Babiše, Madetu ani Kunín. Je to občas složité, ale jde to. Preferuju zahraniční produkci, případně malé lokální výrobce / farmáře.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co by s tím jako chtěli ti mamlasové z ANO jiného dělat? Mně se tahle reforma týká a jsem s tím v pohodě, protože vím, že jinak to udělat prostě nejde. Celkem základní matematika.