Každý dospělý i každé dítě je jiné. Někdo se dokáže zabavit doma sám a užívat si i nudu, někdo potřebuje pořád někde být a mít plný rozvrh. Znám to i z pozice dospělé - ty nic neděláš? Po práci jsi doma a víkendy taky? Mé děti každé jiné - jedno chodí na spoustu kroužků a zkouší, co ho bude víc bavit a druhé tu potřebu nemělo a zabavilo se doma samo. Hlavně na nic netlačit, důležité podle mne je, že si každý najde svou cestu. Tak asi tak.
Já s tímto problém nemám. Před více jak deseti lety bolesti zad. Praktik žádanka na rehabilitaci. U nás ve městě více ordinací, ale všechny mají svého rehabilitačního lékaře, který mne vyšetřil, napsal pokyny a přešla jsem k fyzioterapeutce, která mne učila cviky, masírovala atd.. Po konci zase návštěva rehabilitačního lékaře, který zhodnotil efekt, případně doporučil další. Celé roky jdu při problémech rovnou k rehabilitačnímu lékaři. Letos příznaky vedly k tomu, že jsem poprvé šla od rehabilitačního lékaře na magnetickou rezonanci, termín do týdne. Zjištěn objemný výhřez ploténky, za dva dny objednaná tímto reh. lékařem na konzultaci na neurochirurgii, tam dán termín za dva měsíce na operaci s doporučením, že to na operaci je, ale lze zkusit ještě konzervativní léčbu. Reh. lékař mne po telefonické konzultaci do týdne objednal do nemocnice na CT obstřik kortikoidy a ozónem. Pak měsíc klid, kontrola na rehabilitaci a nyní chodím k jejich fyzioterapeutce na cvičení. Musím říci, že jsem s takovouto péčí velmi spokojená, vše mi celou dobu bylo vysvětlováno a asi naivně jsem si myslela, že to takto funguje i jinde. Což je škoda, pokud ne.
Mám vnoučata v 7 třídě a povinné to neměli. Jelikož lyžování mají rády, tak jeli. Výcvik měli v Říčkách a sněhu bylo dostatek, lyžuje se tam i dnes, bohužel to není už nic moc. Jestli pojedou bylo pouze na rodičích a na nich.
Ano, každá škola to může mít jinak, já uvádím svou zkušenost, lyžování je ve školním vzdělávacím programu, tudíž součástí školní výuky a povinné. I na gymnáziu jsem u druhé dcery řešila s doktorkou, že z důvodu léčby páteře pojede jen na běžky a sjezdovky zakázány. Tak asi tak.
Nejsou povinné, je to pouze na rodičích. Než příště napíšeš blábol, tak se informuj jak to nyní je. Navíc každý region má prázdniny jinak.
Pokud je to ve školním vzdělávacím programu v 7. ročníku v TV zahrnuto lyžování, tak povinné víceméně je. Hádala jsem se o toto se zástupcem ředitele naší školy, tělocvikářem, když jsem se ho šla zeptat na to, zda dcera musí na lyžařský kurz. Lyžování mi nevadí, ale ráda vezmu lyžovat dcery tam, kde je sníh a kde si to užijeme, bohužel dnešní lyžařské kurzy jsou spíše na blátě. A přitom, kam dnešní lyžování směřuje, se ho raději vzdám.
Máte pravdu, různá kvalita škol. Zejména školy nabízejí "něco navíc" sportovní třídy, rozšířenou výuku jazyků atd. Podle mého by toto být nemělo. Škola by žáka měla naučit +- stejně v Praze i v nějakém zapadákově. Dítě které se přestěhuje z Prahy na zapadákov nebo obráceně by mělo přijít do školy a být na stejné úrovni se svými vrstevníky. Nemělo by se v průměru zhoršit ani zlepšit o více jak půl stupně. Němělo by se stávat, že změní školu a zjistí že je např. v Angličtině o X lekcí pozadu. Kdo není jazykový talent prakticky nemá šanci to dohnat. Podobně v matice nejde přeskočit rovnice a pokračovat jako by nic.
Pokud chtějí rodiče aby dítě více sportovalo, nebo se více učilo jazyky, má se tak dít mimo státem financované školy. Daně se platí v celé republice stejné. Takže služby, a školy jsou služba kterou stát poskytuje, by také měly být všude stejné.
Jen pro pár nadaných dětí by měly být víceletá gymnázia. Ale pro opravdu nadané, ne jen mírně nadprůměrné.
Sám píšete, mělo by. Ale vždy závisí na tom, kdo učí, jaký má zápal do výuky, kdo školu řídí, a také jaký má škola vzdělávací systém, nikdy nemůže být nic stejné všude. Ani před čtyřiceti lety, když jsem se stěhovala na základní škole, nebylo vše stejné... Prostě nejsme stejní...
Pokud udělá dítě přijímačky a je nad čarou, můžete se třeba po.rat ,ale přijato bude. Tak je to totiž v platném znění zákona, který platí.
Tady se nemluví o středních školách! Nejdřív si pořádně přečtěte článek, jde o základní školu, asi by se Vám nelíbilo, kdybyste bydlela v Praze u základní školy a řekli Vám, že vaše dítě už se nevejde, že mu máte hledat místo jinde.... Asi tak.
Strašíte hlavně děti! Ne ve všech městech je takový přetlak a ten počet dětí není oproti předchozímu roku tak dramatický. Dceru čekají přijímačky na střední příští rok a už teď se bojí, že se nedostane na gymnázium... Jediná cesta, procházíme spolu statistiku, aby viděla, jak to je. Fakt už toho nechte. Tam, kde byl převis v předchozích letech, bude prostě trochu větší i letos. Toť vše.
Pan Řeznicek debatu nezvladnul, vyložené stranil panu Pavlovi, to ale u moderátorů ČT nepřekvapuje! Od počátku měl pan Babiš navrch, bylo znát kdo má politickou zkušenost a přehled o hospodářství státu.
Nevím, jak stranil. Pavel odpovídal na dané otázky, Babiš reagoval na vše jiné než na položenou otázku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Toto téma bylo krásně zpracované v japonském dramatu Srdce se neloučí, Beyond Goodbye. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, zda je to možné. Bylo to velmi zajímavě pojaté ztvárnění.
1 odpověď