Ne úplně povedenej rozhovor podle mě. Celej se točí kolem toho, že host tvrdí, že neexistuje právo na manželství. Existuje, nebo ne?
Většina ostatních otázek a odpovědí je spíš rétorický cvičení, snaha nachytat druhou stranu v nějaký argumentační nešikovnosti a tak. Na výroky z toho vyplývající tady upozorňuje hodně "diskutujících", typicky třeba na to s tím volebním právem, jestli by se heterosexuálové mohli nechat partnersky registrovat a podobně. Ale to jsou všechno věci mimo to hlavní téma.
Existuje právo na manželství, nebo neexistuje? Nejde o právní důsledky (dědictví, právo na informace, daňový "výhody" a další), samozřejmě s výjimkou právních otázek spojenejch s osvojováním a výchovou dětí, jde o nějakej společenskej kontext, význam holt i plození a následně výchovy dětí, který jsou holt ta budoucnost, o jejíž "úspěch" v nejširším slova smyslu nakonec jde.
Pojem "právo na manželství", to je podle mě to jediný, co je potřeba rozebrat a vyřešit. Všechny ostatní věci - majetkový a informační mě napadají jako první - tahle paní Jochová asi nerozporuje, řeší pojem manželství, právo na něj (a k tomu se trochu motá v tom, jestli děti vychovávaný stejnopohlavníma párama jsou a budou "v pohodě", nebo nebudou).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Právě jsem přepsal heslo na Wikipedii, a tak se ptám: Jak přesně 25 potopenými koulemi ve snookeru lze dosáhnout 100bodového náběhu? Nebo to autor článku jen opsal z Wikipedie? Podle mě 13 červených a 12 černých (což je nejvyšší možný součet 25 koulí ve snookeru) dává dohromady 97 bodů (13 + 84). A až ta další barevná od 3 bodů výše (26. koule celkově) součet může posunout na(d) 100 bodů.
4 odpovědi