Právě jsem přepsal heslo na Wikipedii, a tak se ptám: Jak přesně 25 potopenými koulemi ve snookeru lze dosáhnout 100bodového náběhu? Nebo to autor článku jen opsal z Wikipedie? Podle mě 13 červených a 12 černých (což je nejvyšší možný součet 25 koulí ve snookeru) dává dohromady 97 bodů (13 + 84). A až ta další barevná od 3 bodů výše (26. koule celkově) součet může posunout na(d) 100 bodů.
Ne úplně povedenej rozhovor podle mě. Celej se točí kolem toho, že host tvrdí, že neexistuje právo na manželství. Existuje, nebo ne?
Většina ostatních otázek a odpovědí je spíš rétorický cvičení, snaha nachytat druhou stranu v nějaký argumentační nešikovnosti a tak. Na výroky z toho vyplývající tady upozorňuje hodně "diskutujících", typicky třeba na to s tím volebním právem, jestli by se heterosexuálové mohli nechat partnersky registrovat a podobně. Ale to jsou všechno věci mimo to hlavní téma.
Existuje právo na manželství, nebo neexistuje? Nejde o právní důsledky (dědictví, právo na informace, daňový "výhody" a další), samozřejmě s výjimkou právních otázek spojenejch s osvojováním a výchovou dětí, jde o nějakej společenskej kontext, význam holt i plození a následně výchovy dětí, který jsou holt ta budoucnost, o jejíž "úspěch" v nejširším slova smyslu nakonec jde.
Pojem "právo na manželství", to je podle mě to jediný, co je potřeba rozebrat a vyřešit. Všechny ostatní věci - majetkový a informační mě napadají jako první - tahle paní Jochová asi nerozporuje, řeší pojem manželství, právo na něj (a k tomu se trochu motá v tom, jestli děti vychovávaný stejnopohlavníma párama jsou a budou "v pohodě", nebo nebudou).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když dal Jágr v roce 1999 127 bodů, nepřiblížil se náhodou k těm 149 bodům na 22 bodů, a ne na 26 bodů? Chyba hned v perexu mě celkem spolehlivě odradí od dalšího čtení.