Mně třeba na gynekologii ohledně výsledků z cytologie vždycky říkali, že se ozvou sami, když nebudou v pořádku. A dává mi to smysl. Pokud se jedná třeba o sto výsledků měsíčně a u tří se vyskytne problém, dává smysl zavolat jen těm třem ženám a ne s každou absolvovat rozhovor kdo je, že si volá o výsledky, hledat její kartu a oznamovat, co tam je. Navíc v době digitalizace se dá jistě v nějakém programu nastavit, aby systém sám lékaři oznámil, které pacientky měly hodnoty mimo zadané parametry, a tedy lékař ani nemusí procházet štos výsledků, ale věnovat se jen těm špatným.
S těmi cenami, to jste našla pár let starý leták, ne?
Jinak mi ale hrozně ve vaší večeři chybí bílkoviny, připadně tuky. Bez těch bude zase brzy hlad. Nasucho pečené placky z brambor a mouky jedno vajíčko nevytrhne a situaci nezachrání ani jedna smetana v hrnci polévky. To je možná dostačující pro lidi, co celý den dřepěli u počítače, ale trochu kalorického výdeje a hodinu po takové večeři už budete brousit, co byste kde ještě sežrali.
Holce byly 4, když se s paní seznámila, o rok později byla svatba, takže 5 let, o 11 let později rozvod, takže 16 a je rok po rozvodu, takže malá Leonka bude za rok plnoletá. Pokud s babičkou chce být v kontaktu, tak to v tomto věku jistě zvládne.
Na druhé straně může mít pocit, že o to babička nestojí. Možná jí paní chtěla dát prostor, ale vnučka si to přibrala po svém. Paní také napsala, že za rok za ní Leonka přijela třikrát. Ale chybí zmínka, ze by babička být jedinkrát jela za ní. To mohlo ve vnučce snadno vyvolat pocit, že se vnucuje.
Možná je předvánoční čas ideální na vyvinutí trochu snahy. Může Leoně napsat, že na ni pořád myslí a trápí ji, jak jí zmizela že života. A že pokud by Leona chtěla, ráda za ní přijete a vezme ji třeba do kina a na večeři pokecat, co je nového. Nebo že může Leona přijet za ní péct spolu cukroví a zajít na vánoční trhy, jako když byla malá.
Sama říkáte, že lidé si pletou respektující a volnou výchovu, ale přitom dále celou dobu mluvíte o volné výchově, ovšem nazýváte ji respektující.
Respektující výchova je fajn, ale vypadá velmi odlišně. Například v případu s míčem by respektující rodič vrátil míč, dal svému dítěti prostor či klidnou chlácholící náruč na pláč, a až se uklidní, vysvětlil by mu, že nemůže brát ostatním hračky, ani jejich věci, natož obojí zároveň. A že až si kluci dohrání, může jít poprosit, jestli by si na chvíli mohl míč půjčit, ale takto ne.
Šikovná holka a šikovné zákony. U nás vůbec toto nesmí policie dělat, protože nesmí "provokovat" k páchání trestného činu, a navíc pokud si zvrhlik ve skutečnosti píše s dospělou osobou, třeba matkou, tak i když se domnívá, že si píše s dítětem, nepáchá vůbec nic! Po upozornění na něj se pouze policie snaží zjistit, jestli si nepíše s někým nezletilým, nebo ho mohou popotahovat za zprávy, které napsal dítěti, než to převzala matka, ale jinak je nepostihnutelný 🤬 Že i kdyby na druhé straně bylo dítě, dostane u soudu jen tytyty, je věc druhá.
Tak si byt zateplete, aby vám neunikalo teplo k sousedovi. Ale těžko po něm chtít, ať se doma peče, pokud má raději chladněji.
Nebo prodejte byt a kupte si jiný, vnitřní, abyste se neuzáviděl. Každý byt má své výhody a nevýhody a víte je snad předem, ne? V bytě hned pod střechou holt bývá v létě větší horko a v zimě větší zima. Ale zase vám nikdo nedupe nad hlavou, ani naklepe z balkónu popel z cigaret na vaše prádlo na šňůře.
3. ledna poslal milánský velvyslanec, který byl tou dobou v Praze, domů dopis, že 1. ledna přišla do Prahy zpráva o smrti královny předešlý den. Podle tohoto dopisu zemřela na plicní nemoc, kterou již delší čas trpěla. Plicní nemoc by mohla být tuberkulózy, ale možnosti je víc. I rakovina plic aj.
Se vší úctou je to hodnotnější zdroj než zkazky kterak ji zabil pes neoblíbeného krále. Nicméně pochopitelně je možné například, že ji pes někdy pokousal a tato událost se později začala dávat do souvislosti s její smrtí.
No a nabídla jste jim sama témata? Třeba že jste dva roky pracovala v zoo a můžete nabídnout historky z tohoto prostředí? Nebo jste projela Evropu křížem krážem a můžete psát cestovatelské tipy? Že se věnujete reecnatmentu třicetileté války a můžete psát zajimavosti z historie? Že byste dýchal pro cyklistiku a můžete psát třeba rady, na co koukat při výběru prvního pořádného sporotvního kola?
Asi se dá těžko předpokládat, že jim nabídněte ruku psavce ženy na mateřské a oni vám sami od sebe napíši, že chtějí článek o českých písních známých v zahraničí.
Souhlasím s tím, že nepředvídatelnost předpisů a zákonů je na palici.
Ale se stížnosti na školy nesouhlasím. K našemu školství mám sto a jednu kritiku, ale vadí mi, jak se často předkládá, že školy připravují studenty pro firmy. Tak to tedy ne, školy VZDĚLÁVAJÍ. Člověk, který něco vystudoval a pracuje v jiném oboru, není ztracený případ, ale člověk, co má jisté vzdělání, nadhled a uvědomuje si souvislosti tam, kde je ostatní nechápou.
Připravit studenta jen pro firmu, to mu bere spoustu flexibility a připoutá ho to k té firmé. Mnohem hůř se z ní odchází a mnohem hůř se při změně situace mění obor, než když má člověk nějaký široký základ.
Bezpečné prostředí je to možná pro vás, ale malé dítě prd rozumí tomu, že dovnitř nemůže nikdo cizí, když jsou pro něj krom mámy cizí všichni okolo, a bezpečnostní kamerový systém jde mimo něj už úplně. Cizí ženská ho přes jeho protesty a slzy táhne od mámy; jak přesně se v tom podle vás má cítit bezpečně? Mimochodem o profesionálech a profesionálkách, kteří týrali či rovnou zneužívali své svěřence, najdete tisíce článků, takže automatická důvěra nemusí být až tak na místě.
A plašší děti byly vždycky. Já byla vždycky oprsklá držka, ale můj starší bratr nesnášel komunikaci s cizími lidmi. A vydrželo mu to dlouho. Ale hádejte co- nakonec z toho vyrostl a je z něj úplně normální dospělý.
A máte pocit, že jste natolik lepší, než ti ostatní?
Napíšete o Ptáčkovi, ale musíte tam nutně nacpat i kritiku Izraele. A já neříkám, jestli oprávněnou či neoprávněnou; jen říkám, že mi nepřijde na místě motat Gazu do zamyšlení nad Ptáčkem. A přitom se rozčilujete nad kýmsi, kdo hovořil jakože o Ptáčkovi a přitom sdělovat svůj názor na běh a psychoterapii. Zameťte si před vlastním prahem.
Lidi v obchodech žerou celkem běžně; to se vůbec netýká jen dětí. Hustá byla ženská, která kdysi manželovi položila na pás flašku vodky napůl vypitou a omlouvala se mu, že fakt musela 😀 Slušně vypadající, žádná bezdačka 🙃. Spolužačka zase lamentovala, co má dělat s lidmi, co jí k pokladně přinesou slupku od banánů, že si dali sváču, když u nich se váží až na pokladně a ona netuší, kolik banán vážil na počátku 🤪
Zlatý rohlík za 2,90,- 😀
Dokud to na konci zaplatí a nevadí to vedení, nevidím problém. V restauraci také platíte až po konzumaci.
Zajímavý systém ale mají v Británii (nevim, jestli po celé). Uvnitř supermarketu jsou automaty s několika nápoji a svačinkami. Ty se jinde v obchodě koupit nedají, takže u pokladny za ně po vás nikdo nechce peníze, a jsou tam právě proto, aby si lidé mohli dát něco k jídlu a pití už v obchodě, ale měli to zaplacené, než se do toho pustí.
S Annou a Kate to bylo dohnáno do krajnosti, kdy by matka (vlastně i otec, ale ten byl mnohem pasivnější) klidně trvale poškodila zdraví zdravé dcery, aby prodloužila o několik měsíců život té těžce nemocné (bacha spoiler - v knize ledvinu dostane a zazracně se uzdraví, ale je to v podstatě nemožné, tak filmaři konec změnili).
Ale pupečniková krev, proč ne? Podle výzkumů by většina lidí chtěla ve skutečnosti víc dětí a u nižšího počtu je drží ekonomické důvody. Takže si sice pořídí "neplánované" navíc, ale normálně ho milují.
Já obecně skoro netelefonuji, ale patřím mezi ty, kteří nevidí rozdíl mezi telefonátem a hovorem mezi dvěma přítomnými. Jaký je šéf blb a co bude k večeři mnozí spolucestující vyřvou na celý autobus, i když to teoreticky sdělují osobě na vedlejším sedadle, zatímco jiní hovoří do telefonu normální hlasitosti.
Mám pocit, že telefonáty z principu vadí jen lidem, jejichž koníčkem je poslouchat cizí rozhovory a ve skutečnosti jim vadí, že neslyší druhou stranu 😀
Kdypak asi pánům hoteliérům dojde, že by bylo lepší pár stovek zlevnit a mít hotel obsazený alespoň z 80 %, než ždímat co to dá a mít obsazených 10 %.
Já si hledala ubytování v malém moravském městečku, že bych navštívila příbuzné po okolí, a za dvoulůžkový pokoj je nejnižší cena 1250 kč se sdílenou koupelnou. A nic než ubytování v tom není. Kdo by se pak mohl divit, že lidé, kteří nepotřebuji konkrétní místo, raději letí na 8 dní a 7 nocí do Egypta či Turecka, kde se dostanou pod 10 tisíc na osobu včetně letenek, transferu a all inclusive?
Některé pohoršení pána mě fakt rozesmálo. Třeba že třeba osm chlapů čekajících na vyšetření se můžou nakazit mezi sebou. Jasně, protože u doktorů mimo věznice jsou běžné čekárny jako soustava místností, kde má každý čekající pacient k dispozici vlastní pokojíček; ne asi 🤣🤣🤣
Pan advokát pravděpodobně dochází na nějakou luxusní kliniku, kde nemusí čekat, až přijde na řadu, a ke specialistou na vyšetření se dostane tentýž den, kdy si všimne obtíží, ale tak to nechodí u většiny populace a bylo by spíše na pováženou, kdyby u vězňů to naopak šlo.
A akutky typu upadl na schodech a zlomil si nohu i ve věznici řeší ten den odvozem do nemocnice, akorát v antonu a s doprovodem.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Za sebevraždu toho kluka může jen on sám. Okrajově může cítit vinu okolí, že si ničeho nevšimlo, případně všimlo a nepomohlo mu. Jeho matka podle mě jen kope kolem sebe, aby se sama necítila vinna.
"Vrat se co nejdříve zpatky ke mně" vnímám osobně jako povzbuzení, aby co nejdříve zase přišel chatovat. Vždyť od myšlenek na sebevraždu ho naopak odrazovala. Ale i když UI vysloveně napíše, abyste se zabili, tak se to těžko dá brát jako důvod něčí sebevraždy. Ano, člověka z problémy ve špatny den to může přenést přes okraj, může to být pomyslná posledni kapka, ale pořád to na jeho rozhodnutí bude mít váhu desetinu procenta, zatímco práce/škola/vztahové problémy/psychická onemocnění... budou mít 99,99%.