Proboha, už dost těchhle pionýrských dojmologií a tlačenky různých grifterů a jejich šikovných konzultačních agentur, které chtějí ordinovat dětem cigarety o přestávkách s hesly typu "cigarety už tu s námi zůstanou navždy", "učme děti s cigaretami, nepromarněme příležitost" a "karcinogenní kouření: problém, nebo výhoda?".
Existují už publikované studie o tom, že použití AI vede k tomu, že lidé její výstupy přebírají jako bernou minci, vkládají do ní autoritu a nezapojují vlastní iniciativu - kde jsou, proč je necitujete? Existují studie o tom, že kontrolní skupiny s AI mají nižší studijní výsledky, že jejich efektivita práce není vyšší. A existují samozřejmě
i naprosto děsivé důkazy toho, že AI opravdu nepřispívá "kreativitě": naopak proti ní protestují kreativci po celém světě, v Kalifornii čelí řadě hromadných žalob, stávkují proti ní odbory ilustrátorů, scénáristů i filmových trikařů, největší herní studia propoustějí tisíce lidí a nahrazují je "generátorem". Co to tu proboha stále vykládáte za patetické domněnky? Is it 2022?
Díky za Vaše komentáře, jsou tady to jediný rozumný postoj, občas mám vyloženě v těchto článcích pocit, že jsem z naprosto jiné planety anebo že se lidé naprosto zbláznili.
A zase tyhle kydy. Jak já nenávidím "mladí cestují, mají kariéru, bla bla".
A co když nemám vhodného partnera? Já mám taky dítě až z druhého manželství a díky bohu za to!! Narodilo se totiž do milující rodiny, kde se mají maminka a tatínek rádi. Promin vesmíre, že jsem manžela našla až ve 32 letech. Moc se omlouvám.... Kolik kolem sebe znám rodin, kde se manželé hádají někdy až skoro nenávidí nebo naopak jen spolubydlí. Traumatizované děti pak nespí, nejí, podělávají se, počúrávají se, jsou agresivní, odmlouvají. Vyrostla jsem v jedné z nich, btw.
A to to ještě šíleně zjednodušuju a škatulkuju.
Další věc jsou problémy jako endometrióza a PCOS. Nalejte peníze do výzkumu těchto (možná psychosomatických?) onemocnění. Já to rozhodně ocením.
V neposlední řadě také psychika. Mám minimálně dvě kamarádky, co mají problém mít dítě a psychika v tom hraje mega roli.
Netvrdím, že se nenajdou ženy kariéristky, ale některé ženy prostě dítě ze začátku nechtějí a musejí se k němu doslova prorodit, aby se myšlení změnilo.
Takže přestantně zjednodušovat. JO a na nějaký zamražení vajíček v mládí jim kašlu. At paní poví, co to udělá s organismem. Spolužačka zamrazila a ted je neplodná. P*dělali jí to.
Tahleta komunistická rétorika mít dítě ve dvaceti...aby dítě mělo dítě.
Hlavně většína mladých lidí pod 30 v dnešní době opravdu spíše živoří, co se týče příjmů. Dovolená? Bydlení větší než sdílený byt? Cestování? Upřímně, to je pro spoustu lidí nedosazitelny sen. Natož dítě. Obzvláště s dnešními cenami všeho.
Tak já teda nevím jo, ale vyloženě všichni moji gen z přátelé mají dvě a více prací, aby vůbec utáhli sdílené bydlení. Když se každý rok vše prodražuje a něco takového, jako vlastní bydlení, nebo třeba i auto, nebo počítač, jsou opravdu jen snem, protože nejenže vám po zaplacení složenek nezbyde absolutně NIC na uložení, nebo na investici, většinou jste ještě v mínusu. Zároveň vidíte, jak se hrozně investují peníze od daňových poplatníků, že zatím žádná vláda se opravdu nesnažila mladé lidi vůbec poslouchat, jako kdyby byli prašiví (nebo se zasekli 20-30 let zpět a mají pocit, že mileniálům a gen z je teprve 10-12 let a ne, že jsou v produktivním věku), že na západě, kde má většina mladých v době internetu kamarády, by za zdejší minimální mzdu ani kuře neklovalo a spousta věcí je frustruje, jako třeba zaprděnost politiků, ale přesně i haló efekt a okamžitou nesnášenlivost zaměstnavatelů ale obecně lidem 45+ vůči mladým lidem, aniž by je znali.
To je realita pro gen z, částečně i pro mileniály a co si budem, finančně i pro mnohem lidi 55+ kteří ještě do důchodu nemohou, ale už nemohou sehnat práci. Kecy typu "mladým se nechce dělat" jsou nesmyslné a možná, že by stálo za to se zamyslet, proč takovou nesnášenlivost vůči mladým generacím starší lidé mají. Co mě mrzí je to, že namísto toho, aby se opravdu mladých zeptali, co je tíží, a jak na celou věc nahlíží, je to neustále jen "o nich bez nich", ale na to jsou Češi experti. Takže ne. Mladí lidé opravdu nejsou líní. A upřímně, já být na tom finančně a existenciálně tak jako oni, taky se na to jdu vys*at.
Možná by bylo vhodné zmínit to, že se až 70% lidí s BPD (hraniční poruchou) alespoň jednou za život pokusí o sebevraždu, asi 10% ji i dokoná, aby to jen neznělo, že hraničáři "pouze jen vyhrožují". To je nejvyšší míra v psychiatrických onemocněních vůbec a mezi širokou populací. Je to naprosto nepopsatelně strašná porucha a nepřála bych ji zažít v životě ani svému nejhoršímu nepříteli. Bohužel většina informací na internetu, které o BPD naleznete, je až démonizující, a snadněji naleznete články typu "jak od sebe odradit člověka s BPD", než "jak si s BPD poradit, či nespáchat sebevraždu". Léčba je velmi neučinná a všeobecné články typu "jak být na pozoru před lidmi s hraniční poruchou" dělají vše jen horší, většina hraničářů si totiž velmi dobře uvědomuje, jak těžký život s nimi je a dochází velmi často k sebenenávisti. Na článku se mi také moc nelíbí zvýraznění slova "mohou" být velmi inteligentní - momentální výzkum ukazuje, že se BPD vyskytuje především u lidí s vyšším intelektem.
Spousta lidí chodí do nemocnice později, protože musí. Opravdu je nebaví čekat hodiny v čekárně, není to výborná zábava, jak si očividně spousta doktorů myslí, nedělají to proto, že je to baví.
Snaží se to vyřešit či vytrpět doma, právě aby nezatěžovali systém, ale taky proto, že od lékařů dostávají signál, že pokud vyloženě nebudou umírat, nemají je vůbec otravovat. Mě z nemocnice poslali po kolapsu na ulici a symptomů mrtvice několikrát domu, že mi nic není a že simuluji, než jsem se konečně domohla ct a zjistili mi nádor na mozku. Při neštovicích v dospělosti mě velmi nepříjemně seřvali, proč je otravuji s takovou banalitou, a když jsem přišla znovu již se zápalem plic, křičeli na mě znovu, proč jsem nepřišla dřív. Dneska se bojím jít k doktorovi ne proto, že bych se bála zákroku, ale kvůli agresi a gaslightingu doktorů.
A to jsou jen dva příklady z milionů. Ano, lidé se opravdu boji chodit k lékaři ne kvůli léčbě, ale kvůli aroganci a nepříjemnosti lékařů.
A co se týče chození o víkendu - v práci vás často nepustí k doktorovi, nebo máte resty a černý puntík. Lidé jsou přepracování. Mají doma děti. Nemají vždy čas na to myslet hned na sebe a svoje zdraví.
A prosím, stačí projít noviny a dočtete se kolik zanedbaných případů skončilo smrtí, ač byli doktoři neustále žádáni a upozorňováni, že je něco v nepořádku. Takřka bez postihu.
Naprosto chápu frustraci doktorů, ale tato arogance vůči pacientům, které už neberou ani jako lidi, ale jako obtěžující číslo ve statistice, je opravdu neúnosná.
Možná by bylo od věci si trochu připomenout, že pacienti nejsou verbež.
26
Sledujících
0
Sleduje
26
Sledujících
0
Sleduje
Na některých linkách a stanicích už tyhle černé cedule jsou. A budiž, bílá na černé, vypadá to hrozně, ale to se přežije. Ale to, že ty mapy jsou o dost menší, než co byly předtím, I na těch velkých cedulích, s úplně malinkými písmeny, které nepřečtete, nejenom když máte špatný zrak, ale i když ho máte docela dobrý, pokud nestojíte echt přímo před cedulí, to je naprosto neomluvitelné.
1 odpověď