Takpokud není námesíčná prič utíkala z domu ? Většinou je to obráceně a dítě utíká domu k mámě! A kde měla pyzamko ?? To se máma nezamče na noc? No ke ti nějaké divné ! Nás kluk by tak maličký do tmy ven a i na chodbu sám nevylez natož ven na ulici
Nevím, jak moc je to obvyklé, ale u nás doma se ani na noc nezamykalo. Možná kdyby někdo v noci utíkal nebo se někde toulal náměsíčnej, tak by se začalo zamykat 🙂
Anebo budou chodit nachcípaní do práce, protože si nemohou dovolit být doma zadarmo tři dny (které jsou často zásadní pro to, aby se nemoc nerozjela) a v práci nakazí ostatní, popř. budou mít sami později následky z přechozených viróz apod. A jinak teda, 60 % mi jako podobné 100% nepřijde, spíše se to blíží polovičnímu platu. Takže to tak horké s tím zneužíváním zřejmě nebude, i když případy zneužívání určitě jsou.
Spousta lidí se třeba taky snaží nemoc vyléčit za pochodu a pak si nakonec vezmou čtvrtek a pátek neschopenku (tedy jen dva dny za 60% platu) a doufají, že to do neděle vyléčí.
Ale jo, chápu. Prostě jste to s miminkem nezvládala ani prakticky, ani psychicky. Například moje maminka, to byla jiná třída. Když jsem vřískal, strčila mne prý pod studenou sprchu a byl klid.
Dnes se toho obecně s dětmi moc nadělá. Já říkám jedno - děti prostě musí mít od malička pevně stanovené hranice, přes které vlak nejede.
A když je překročí, dostanou nařezáno a je klid. Garantuji Vám, že zpravidla stačí jeden nářez, aby si to dítě pamatovalo a Vy mohla v klidu žít.
Jinak si doma pěstujete spratky, kteří budou svým budoucím partnerům, ale i celé společnosti na obtíž. Ámen. ❤️
Josef Novák
Před 11 hodinami
Vera Nycova
Aktuální téma je "žena na mateřské".
Rozumím, udělat si z něčeho srandu a ještě v této době, je hrůza. Měla jsem to spíše řešit a dělat z toho detektivku, nejlépe napsat že za to může vláda a podobné demagogie. Pak by můj příspěvek byl platný
No tak to by bylo ještě blbější 🙂 Ale prostě mi to přijde takový trochu infantilní, i když neškodné. Každopádně denně vidím chodce, jak kráčí přes vozovku, i když (někteří z nich) i vidí, že jede tramvaj, aniž by třeba popoběhli, prostě asi spoléhají, že jim to vyjde - že to stihnou, popř. tramvaj kvůli nim zabrzdí. A někdy jsou lidi jen nepozorní. Na výsledku to ale nic nemění.
Nahradt gulášovku bramboračkou? Pane redaktore,Vám asi jeblo! To se nahradit nedá
Vytlačit maso,udělat z děcek býložravce.
A ty ryby co tam tlačí,budou jen levné zmražené filé . Děcka jezte co vám chutná,sladké,pečené,smažené,jen se trichu hýbejte a bude to v pohodě!
Ale píšou, že zachovají buchtičky se šodó 🙂 (Jinak, mně na gulášovce nepřijde nic extra nezdravého, teda záleží, z čeho a jak je připravená.)
Když už ta "bába" měla tolik síly svou holí píchat do cestující, tak měla i dost sil otevřít svá ústa a slušně požádat o uvolnění místa. Mladí nejsou povinní sledovat starší osoby a celé okolí v dopravním prostředku kolem nich, jestli si mají senioři kam sednout...
To ano, mohla to říct slušně. Každopádně obecně, když sedí někdo zdravý mladý na takovém místě, měl by být připravený se zvednout, když přistoupí nějaká babička nebo dědeček a nabídnout, ať si sedne. Některým starým lidem je nejspíš taky trapné si o to říkat, i když by si potřebovali sednout víc než mladí s mobilem. A většinou ti, co se špatně pohybují, nastupují předními dveřmi, to pak není až tak těžké si jich všimnout, když člověk chce. Popřípadě nastoupí jinými a hledají místo k sezení poblíž dveří, aby pak stihli v zastávce, kde vystupují, dojít ke dveřím popř. při tom neupadli. Mě maminka kdysi učila, že se mám vždy po přistoupení lidí kouknout, jestli poblíž mě nenastoupil někdo starší nebo invalidní, případně těhotná paní apod. Je to často jen pohodlnost mobilních závisláků, kteří ani neplánují někoho pustit, takže co by občas zvedli oči od mobilu, aby se koukli, jestli tam není někdo, koho by měli pustit. Někdy je to fakt ostuda.
Rodič dítě uhodit nesmí, protože by mu prý způsobilo trauma na celý život. Ale matka může zlikvidovat rodinu, protože upředňostňuje sama sebe, ale tím žádné trauma tomu dítěti nezpůsobí ?
Podle mě těch dětí, které mají trauma z pohlavků (ale ne bytí) je poskrovnu, v porovnání s tím, kolik je dětí traumatizovaných rozchodem rodičů (v dnešní době z větší části způsobených matkou).
Já často zažívám ty děti, které nejsou traumatizovány pohlavky, ve vlaku. Hu
lákají, pouští si na hlas hudbu a zázrak je, když do mě nekoupu.
Chtěl jste asi napsat ne ko(u) pou. 🙂
8 +2, to už tady bylo, tuším v osmdesátých letech. Dále "Malé maturity" a pro všechny? Takže maturita již nebude mít žádnou hodnotu. A co ti, kteří na "to" nemají? Zajímavá je poznámka, že "žák zjistí, že má na školu". To, jako že osm let se to bude tajit?
A co učňovské školství? Pardon, v rámci korektnosti: studium řemeslného oboru? To po maturitě, byť "malé"? Už nevadí, že máme nedostatek řemeslníků? Přitom tomuto typu školství by bylo záhodno věnovat zvýšenou pozornost....
Z překládaného se zdá, že na MŠ ČR, či experti, nemají co dělat... Další experiment ve školství(a že jich již bylo!), který jen asi "vytahá" peníze ze systému, kterých již dnes je nedostatek, a které pak budou ještě více chybět...
Já si zase neumím představit, jak budou po těch dvou letech hromadně (nebo třeba i méně hromadně) přebíhat na jiné školy a znova si zvykat na nový kolektiv, způsob výuky atd. a hlavně doufat, že na té jiné škole se uvolní místo, protože někdo tam taky zjistí, že mu to nesedí, ale ten někdo taky bude napřed muset počkat, jestli se na škole, na kterou chce přejít, uvolní místo atd.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
A to jste žila kde, nedovedu si představit, že bych se na noc nezamkla, neusnula bych.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
V bytě na Praze 3 🙂
1 odpověď