Ano, tak by to mělo opravdu vypadat. Bohužel, jsem se u své dcery i vnučky (obě už ZŠ ukončily) přesvědčila, že ne vždy to tak funguje. A problém, že ne všichni učitelé, i když mají pedagogické vzdělání, jsou pedagogové , bohužel nevyřeší zrušení známkování a zavedení slovního hodnocení. Někteří se totiž schovají za šablony, tak jak se chovávají za známky.
V článku je řada nepřesností. Současná Ukrajina byla osídlena již před naším letopočtem. Jen jako příklad uvedu Skyty. V raném středověku jsou to Tataři. A to už nemluvím o tom, že na pobřeží vznikaly města jako výspy antického Řecka Říma.
Pokud jste napsala vše, co o Ukrajině víte, tak je to hodně málo.
Souhlasím. Vychovávat děti musíme od malička. Rozkošné tříleté dítě je schopné pochopit, že není v tramvaji samo i to, že tuhle hračku mu maminka nekoupí. Pokud je nezačneme vychovávat hned a budeme jejich prohřešky omlouvat obligátním : Je ještě malý. Tak ty prohřešky porostou s ním. A převychovat jde vždy hůř než vychovat.
Oceňuji váš pokus podívat se na Vlasovce nezaujatě, i když na rozdíl od vás se domnívám, že výklad historie je vždy poplatný více či méně určitému úhlu pohledu , tedy určité ideologii. A s tím souvisí i to, že nelze dost dobře zúžit pohled na Vlasovce, tím že se podívám na jejich roli v Pražském povstání a osud po ukončení války.
Vyvracení mýtů nebo vytváření mýtů? Jde o subjektivní výklad postavený na odkazech na článcích zveřejněných v českých mediích. Ani slovo o zákonech týkajících se práv národnostních menšin v období 2014 -2024. Ani slovo o národnostním složení Ukrajiny jako celku a jednotlivých oblastí. Ani jeden odkaz na ukrajinský tisk a vyjádření ukrajinských politiků .
Je vidět, že málo z Vás ví něco o historii Lotyšska. Na východě země jsou tradiční vesnice , kam už za Ivana Hrozného přicházeli lidé z centrálního Ruska, kteří nesouhlasili se změnami pravoslaví v té době. Tyto vesnice si dodnes udržují svébytný život odtržený od současného světa a díky zachovávání archaického způsobu života mají jejich pravoslavné kostely autonomní postavení v pravoslavné církvi a také tito lidé mluví tradičně rusky. Jde o obyvatele s nízkou úrovní vzdělání, kteří se živí drobným zemědělstvím a tradičními řemesly.
Husákovy děti je zjednodušené označení pro silnou populační vlnu v Československu, která začala v době tzv. normalizace počátkem 70. let 20. století, resp. pro lidi narozené v tomto období. Ty kožené byly spíše běžné v předcházejícím období. Měla jsem ji hnědou v roce 1957 a mohu říct, že když jsem šla v zimě ze školy, posloužila dobře i na "sáňkování". Samozřejmě to nesměli vědět rodiče. Na aukru v roce 2023 jednu červenou prodali za 99Kč Odkaz
A kdy napíšete o civilních obětech izraelských sil v oblasti pásma Gazy? Odkaz
Asi mám "smůlu", protože jsem žádné z uvedených traumat ve škole nezažila. Možná to bylo tím, že jsem nechodila do školy v Praze, ale v českém pohraničí. Naopak si pamatuji na většinu učitelů, kteří nás nenutili učit se zpaměti texty k historickým událostem z poznámek, které nadiktovali dětem ve škole. Naše paní učitelka nám řekla, která data si k události máme pamatovat, ale o události nám vyprávěla nebo četla úryvky z umělecké literatury. A to jsem do školy chodila v letech 1957-1969.
Náklady na pořízení registrační pokladny pro EET začínali cca na 1000 korunách, takže nevím za co by paní Petra platila 100000 částky. Důvodem přerušení OSVČ asi ve skutečnosti nebylo EET, ale něco jiného. Skutečnost, že zanikají drobní podnikatelé je v něčem jiném. V obchodě drobný obchodník nemůže konkurovat supermarketům. Opravovat cokoliv se jednak dnes většinou nevyplatí a navíc řemeslníci, kteří tvořili největší část OSVČ nám vymírají. Instalatéry nám nezlikvidovala EET, ale skutečnost, že není o učňovské obory zájem.
Titulek je zavádějící. Sice v textu je vysvětleno, že stavba byla zahájena již před 1.světovou válkou, kdy Pražský hrad nebyl vnímán jako sídlo hlavy státu. Hlavním městem Rakouska Uherska byla Vídeň. Na konci 19.století se prodávali pozemky za hradbami Prahy, které byly vybudovány Marií Terezii. A to protože již v plánech Magistrátu bylo rozšířit Prahu a oblast směrem od Pražského hradu na Letnou a ke Královské oboře byla ideální.
Kramář pro svou manželku, která pocházela z významné a bohaté ruské rodiny a i její exmanžel byl bohatý ruský podnikatel, chtěl v Praze reprezentativní dům. V době zahájení stavby nic nenasvědčovalo vzniku samostatné české republiky. Vzdorohrad se vile mohlo začít říkat až v době, kdy se vila stala místem, kde se scházela opozice TGM za 1.republiky.
Po smrti Kramářových, kteří v ČSR neměli dědice, vilu spravovala Společnost dr. Karla Kramáře, která ji pronajala Národní galerii. V roce 1948 byla společnost rozpuštěna a vila připadla Národnímu muzeu. Od roku 1952 byla vila pod správou komunistického Úřadu předsednictva vlády . I dnes je využívána jako prostor k reprezentaci předsedy vlády.
Karel Kramář si nechal postavit ještě dvě další vily. První byla vila Barbo na Krymu, která byla dokončena roku 1908, ale následně byla konfiskována bolševiky a změnila se v ozdravovnu stranických pohlavárů. Druhá byla pražská vila, dokončená roku 1915 a třetí z roku 1931 se nachází v jeho rodném městě, ve Vysokém nad Jizerou.
S některými Vašimi připomínkami souhlasím, ale chtěla bych poznamenat, že řadu těchto informací u většiny hradů a zámků dnes máte a pokud se trochu snažíte , tak je na internetu najdete. Případně vám je rádi sdělí pracovníci zámku, pokud se na ně obrátíte . Mám velmi dobrou zkušenost s dotazy prostřednictvím mailu, který dnes všechny muzea a památky mají. Samozřejmě to chce trochu svůj výlet plánovat. Pro základní orientaci Vám doporučuji Odkaz . Zde najdete aktuální informace o různých akcích nejen na hradech a zámcích, vždy doplněné lokací a odkazy na kontakty atd. Osobně je využívám k informacím o aktuálních akcích a v kombinaci s mapy.cz a IDOS mám dostatečné informace. Patřím také ke starším (73 let) a manžel je diabetik a má artrozu.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nebo je to výraz toho, co chce vláda, abychom si mysleli?