Tleskám Vám. Mám dvě vnučky. Jedné je 18 a druhé budou 4 roky. Obě podle některých byly vychovávány tvrdě. Do školky šly již be plenek. Ve 3 letech ušly (sice pomaloučku) 2 km pěšky a nefňukaly, že je bolí nožičky.
Ta velká jde za svým životním snem - věnovat se koňům . Udělala si učňovský obor chovatel koní a jezdec a teď pracuje a dálkově dělá obor trenér , který chce zakončit maturitou.
Ta maličká chodí do MŠ a ráda. Těší se na kamarády. V obchodě je schopna si prohlédnout vystavené zboží a bez pláče odejít, i když ji nic nekoupíme. Rohlíky miluje, ale sama si je dá do sáčku a počká až ho zaplatíme. V tramvaji sice sedí ráda sama, ale bez ječení přijme sdělení, že tramvaj je plná a bude sedět na klíně nebo stát. A je čertík a ne dítě, kde mě postavíš, tam mě najdeš.
Opravdu je to o tom, že dítě je sice malé, ale ne hloupé. A pokud si doma zvykne, že ho všichni doma poslouchají a plní jeho přání, čeká totéž od ostatního světa a pak má trauma, když jeho očekávání není naplněno.
Ano, tak by to mělo opravdu vypadat. Bohužel, jsem se u své dcery i vnučky (obě už ZŠ ukončily) přesvědčila, že ne vždy to tak funguje. A problém, že ne všichni učitelé, i když mají pedagogické vzdělání, jsou pedagogové , bohužel nevyřeší zrušení známkování a zavedení slovního hodnocení. Někteří se totiž schovají za šablony, tak jak se chovávají za známky.
V článku je řada nepřesností. Současná Ukrajina byla osídlena již před naším letopočtem. Jen jako příklad uvedu Skyty. V raném středověku jsou to Tataři. A to už nemluvím o tom, že na pobřeží vznikaly města jako výspy antického Řecka Říma.
Pokud jste napsala vše, co o Ukrajině víte, tak je to hodně málo.
Souhlasím. Vychovávat děti musíme od malička. Rozkošné tříleté dítě je schopné pochopit, že není v tramvaji samo i to, že tuhle hračku mu maminka nekoupí. Pokud je nezačneme vychovávat hned a budeme jejich prohřešky omlouvat obligátním : Je ještě malý. Tak ty prohřešky porostou s ním. A převychovat jde vždy hůř než vychovat.
Oceňuji váš pokus podívat se na Vlasovce nezaujatě, i když na rozdíl od vás se domnívám, že výklad historie je vždy poplatný více či méně určitému úhlu pohledu , tedy určité ideologii. A s tím souvisí i to, že nelze dost dobře zúžit pohled na Vlasovce, tím že se podívám na jejich roli v Pražském povstání a osud po ukončení války.
Vyvracení mýtů nebo vytváření mýtů? Jde o subjektivní výklad postavený na odkazech na článcích zveřejněných v českých mediích. Ani slovo o zákonech týkajících se práv národnostních menšin v období 2014 -2024. Ani slovo o národnostním složení Ukrajiny jako celku a jednotlivých oblastí. Ani jeden odkaz na ukrajinský tisk a vyjádření ukrajinských politiků .
Je vidět, že málo z Vás ví něco o historii Lotyšska. Na východě země jsou tradiční vesnice , kam už za Ivana Hrozného přicházeli lidé z centrálního Ruska, kteří nesouhlasili se změnami pravoslaví v té době. Tyto vesnice si dodnes udržují svébytný život odtržený od současného světa a díky zachovávání archaického způsobu života mají jejich pravoslavné kostely autonomní postavení v pravoslavné církvi a také tito lidé mluví tradičně rusky. Jde o obyvatele s nízkou úrovní vzdělání, kteří se živí drobným zemědělstvím a tradičními řemesly.
Husákovy děti je zjednodušené označení pro silnou populační vlnu v Československu, která začala v době tzv. normalizace počátkem 70. let 20. století, resp. pro lidi narozené v tomto období. Ty kožené byly spíše běžné v předcházejícím období. Měla jsem ji hnědou v roce 1957 a mohu říct, že když jsem šla v zimě ze školy, posloužila dobře i na "sáňkování". Samozřejmě to nesměli vědět rodiče. Na aukru v roce 2023 jednu červenou prodali za 99Kč Odkaz
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Naši nám nikdy neříkali, že dárky nosí Ježíšek. Věděli jsme, že dárky pod stromečkem jsou od nich a my děti jsme se snažili jim také nějaký dárek dát ( vyrobit společnými silami) . Pod stromeček jsme ho podstrčili, když se šlo po večeři ke stromečku. Stromeček strojili rodiče.A bylo mi trochu líto, když jsem ho poprvé strojila sama ( a to už mi bylo přes 20 let). Podle mě je to o atmosféře rodinného svátku.