Největším problémem tepelných čerpadel je to, že jsou poháněna elektřinou, které začíná být nedostatek. Do docela rozumné strategie EU (překlenout období, než budeme mít termonukleární elektrárny vodík-helium, projekt ITER, pomocí OZE + občasné nahození plynových elektráren na ruský plyn) nám někdo "hodil vidle" a teď se v tom plácáme a výsledkem je drahá elektřina.
Systém Windows 11 vyžaduje, mimo jiné, čip TPM verze 2.0. Čip TPM (Trusted Platform Module) se používá k vylepšení zabezpečení počítače. Používají ho služby, jako je nástroj BitLocker Drive Encryption, Windows Hello a další, k bezpečnému vytváření a ukládání kryptografických klíčů a k potvrzení, že operační systém a firmware v zařízení jsou takové, jaké mají být, a nikdo s nimi nemanipuloval. Obvykle se jedná o samostatný čip na základní desce.
Pokud na trochu starším počítači nemáte tuto verzi TPM, tak tam W-11 nedostanete. Bohužel, takových počítačů je hodně a nějak dodatečně tam ten správný TPM namontovat nelze, takže jediným řešením je pro W-11 je v takovém případě koupit nový počítač ...
Pokrytí všech technicky vhodných střech a fasád v ČR solárními panely by číselně pokrylo cca 30% spotřeby ČR z roku 2019. A kde máme ukládání energie a kde plánovaný nárůst spotřeby elektřiny kvůli elektromobilitě a elektrifikaci obecně? Zachránit nás teď mohou jen plynové elektrárny, díky kterým snad stihneme zprovoznit termonukleární fúzi dříve, než se kvůli globálnímu oteplování uvaříme ve vlastní šťávě.
EU měla nejprve začít reformou energetiky a pak teprve automobilismu. Největším problémem elektromobility není ani tak cena elektromobilů, ani dojezd nebo nabíjení, ale nedostatek elektřiny do nich. Toto platí obecně - nemáme zatím dost levné bezemisní elektřiny (uran, thorium, vodíková fúze, OZE) pro náhradu fosilních paliv.
Je na zvážení, zda je v této společnosti zapotřebí, aby měly fyzické osoby legální přístup k opakovacím a výkonným zbraním, které jsou primárně vyvinuty pro zabíjení co největšího počtu lidí v co nejkratším čase s vysokou účinností - tedy pro armádu. Jsem toho názoru, že takové zbraně běžným občanům mimo armádu či policii do rukou vůbec nepatří a neměli by se k nim vůbec dostat.
Také mě to už kdysi NAPADLO, jenže on to, na rozdíl ode mě, UDĚLAL. Nepředpokládám však, že by se toto řešení stalo novým masovým standardem elektrokol. Spíše to bude okrajová záležitost, protože my lidé jsme líní a ve většině případů nakonec dáme přednost pohodlí se prostě jen s co nejmenší námahou vozit, ať už se vzácné kovy či energie do baterií budou brát odkukoliv.
Zatímco firmy a žáci již zaregistrovali existenci internetu (a případně i AI) a maximálně je využívají pro svoji co nejefektivnější práci, tak zadavatelé maturit, přijímacích zkoušek a někteří učitelé dosud nikoli a trvají tak stále na biflování encyklopedických znalostí a drilování rutinních postupů. Pokud po dětech chceme zvládnutí stále narůstajícího množství poznatků a informací, musíme jim umožnit používat už při výuce nejnovější technologie a veškeré dostupné informační zdroje. Je to podobné, jak kdysi odpůrci knihtisku tvrdili, že děti bez učení se nazpaměť budou blbé, ten naopak vedl k nepředstavitelnému pokroku.
Není to ani komedie, ani satira, není ani o kometě, Covidu či globálním oteplování. Je o tom, že každý člověk v životě jednoho dne zjistí, že jeho život jednou musí skončit a je pak na něm, jak s touto skutečností naloží. Kometa představuje smrt. Můžeme ji popírat, přehlušit prací či zábavou, zkusit před ní "uletět na jinou planetu" a stejně nás dostihne. Originální název filmu "Up!" přesně vystihuje téma filmu - přimět nás pozvednout své myšlenky "vzhůru" k tomu, co je v životě podstatné. Naopak skvělý český překlad názvu filmu "K zemi hleď!" ukazuje, jak se většinu života potácíme jen "nízko u země" a zabýváme se v podstatě nepodstatným balastem. Klobouk dolů Netflixu, že natočil takový silný film.
Nijak nesnižuji zrůdnost šílenců typu A. Hitlera, V. Putina, Kim-Ir-Sena, kambodžských Rudých Khmerů a dalších, bohužel však téměř vždy byli pouze nástroji v rukou jiných lidí, kteří s bílými límečky a čistýma rukama a ze vzdálených kanceláří jen sledovali své mocenské (finanční) zájmy a cíle. Povolení účasti ruských sportovců na sportovních akcích je právě takovým signálem, který bojuje proti falešnému názoru, že každý Rus = zrůda a přestože někteří Rusové ve válce páchají neskutečné zlo, to skutečné zlo může být i jinde ...
Samostatné třídy a dokonce celé školy převážně či jen pro Romy vznikají samy od sebe i bez zásahů "shůry" prostě jen tím, že jakmile se v nějaké třídě či škole objeví více romských dětí, bílí rodiče začnou své děti přesouvat na jiné školy. Nad tímto jevem by se měli zamyslet hlavně sami Romové, než začnou vykřikovat něco o rasismu.
Plný úvazek, zkrácený úvazek, DPP, DPČ, ... Jestli by nebylo lepší místo této současné džungle pracovně právních vztahů zavést jediný: zaměstnání s variabilním počtem odpracovaných hodin. Vyčistilo by to trh práce od různých daňových úniků a zkrácené úvazky by byly vhodné jako přilepšení pro studenty, rodiče na mateřské a aktivní důchodce.
Dokud je srovnatelná uhlíková stopa našeho domácího hnědého uhlí a zahraničního plynu, který se těží šíleně neekologickým způsobem (frakování břidlice vstřikováním Fridexu do země!) a transportuje zkapalněný tankery přes oceán, tak plynové elektrárny smysl nemají. Smysl by však dávaly, pokud by v době dokončení těchto plynových elektráren do nich opět tekl plyn ze současného území Ruska (záměrně nepíši z Ruska), třeba i opraveným Nord Streamem II. Pakliže vláda takové záruky má, tak vzhůru do plynových elektráren!
Domnívám se, že hlavní příčinou havárie mohlo být příliš dozadu posunuté těžiště vlivem dalších dvou pasažérů na zadních sedadlech (kteří tam během výcvikového letu neměli co dělat!), následný pád a nezvládnutí vývrtky s plně naloženým letadlem a jedním běžícím motorem. Přílišná sebedůvěra a proto častá příčina tragických havárií zkušených pilotů. Škoda těch mladých lidí.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Rozjeďme jádro na thorium a nemusíme dalších 4000 let řešit žádné obnovitelné zdroje ani akumulaci energie z nich. A mezitím možná zprovozníme i termonukleární reaktory na vodík.
Odkaz
Odkaz 1
1 odpověď